Best of DAFilms 2023: Nejlepší hrané a dokumentární filmy uvedené letos online

Best of DAFilms 2023: Nejlepší hrané a dokumentární filmy uvedené letos online

Tisk

BestofDAF 23Streamovací portál DAFilms uvádí svůj tradiční předvánoční program Best of DAFilms. Jeho kurátoři vybrali TOP 25 z českých i zahraničních snímků, které dafilms.cz uvedl v roce 2023. Do výběru se dostaly divácky nejsledovanější dokumenty Zkouška umění, Velké nic a Šťastně až na věky. Mezi hranými filmy jsou oceňované novinky Všechno, všude, najednou, Drive my car, Světlonoc, ale i kultovní Sedím na konári a je mi dobre z letošní rozsáhlé retrospektivy Juraje Jakubiska a Spiklenci slasti z přehlídky filmů Jana Švankmajera.

Výběrem kurátoři poukazují na širokou a pestrou nabídku české streamovací platformy, která je tu od roku 2005. Diváci se tak mohou těšit z programového speciálu sestaveného jak z oceňovaných hraných a dokumentárních snímků, tak na kultovní filmy a kino hity. „Letos do našeho filmového katalogu přibylo nejvíc novinek z oblasti hraného filmu za celou dosavadní historii. DAFilms se tak stále víc a víc posouvá k modelu „catch-all“ VOD portálu s bohatým katalogem čítajícím přes 2000 titulů, které prezentují to nejlepší z české i mezinárodní autorské tvorby, distribučních novinek i programu pro děti,“ dodává kurátor DAFilms Eugen Liška.

Všechny filmy ze speciálního programu Best of DAFilms 2023 je možné zhlédnout online nebo si je legálně stáhnout na dafilms.cz. Roční předplatné DAFilms je také možné zakoupit jako vánoční dárek až do konce roku za speciální cenu 799 Kč.

BestofDAF 23

Filmy přehlídky Best of DAFilms 2023:

Hrané:
Bod varu – r. Philip Barantini
Drive My Car – r. Rjúsuke Hamaguči
Falcon Lake – r. Charlotte Le Bon
O malých věcech – r. Denis Šafařík
Piargy – r. Ivo Trajkov
Podezřelá – r. Park Chan-Wook
Ráj: Láska – r. Ulrich Seidl

Sedím na konári a je mi dobre – r. Juraj Jakubisko
Spiklenci slasti – r. Jan Švankmajer
Světlonoc – r. Tereza Nvotová
Všechno, všude, najednou – r. Dan Kwan

Dokumentární:
Earth: Den na zázračné planetě – r. Peter Webber
Good Old Czechs – r. Tomáš Bojar (znovu online od 18. prosince)
Je nalezena tím, koho hledá – r. Petr Michal (znovu online od 15. prosince)
Kuciak: Vražda novináře – r. Matt Sarnecki
More Miko – r. Robin Kvapil
Můj otec, kníže – r. Lukas Sturm, Lila Schwarzenberg
Na prahu ráje – r. Robert C. Stone
Návštěvníci – r. Veronika Lišková
Raffael odhalen – r. Phil Grabsky
Řeka – r. Jennifer Peedom
Šťastně až na věky – r. Jana Počtová
Velké nic – r. Vít Klusák, Marika Pecháčková
Zkouška umění – r. Adéla Komrzý, Tomáš Bojar

Animovaný:
Myška a medvěd na cestách – r. Julien Chheng

Sestry z kourove sauny 1

 bit.ly/SestryZKouroveSauny_DAF


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Josefem Vágnerem k novému CD a singlu

200rozRozhovor s Josefem Vágnerem o novém CD a singlu Nezapírám si můžete přečíst v tomto článku.

...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Příběh Lídy Baarové byl nepochybně mnohem barvitější než samotný Renčův film

lida baarova perexHned na začátku se musím přiznat, že jsem tvůrcům, když připravovali film Lída Baarová, nesmírně fandil. Dobře jsem si uvědomoval, že natočit dobový snímek není žádná legrace, ale současně se dnes nechci pouštět do nějaké sáhodlou...


Literatura

Kluk z kostek

kluk z kostek perexKniha o autismu, Minecraftu a rodičovství – to je Kluk z kostek. Tenhle kluk se jmenuje Sam, je mu osm, miluje Minecraft a je autista.

 

 

...

Divadlo

Mistrovská lekce bude majstrštyk Heleny Čermákové

Mistrovska-lekce plakat200Diváci, kteří zavítají do Městského divadla Zlín na hru Terrence McNallyho o věhlasné operní superstar Marii Callas pod názvem Mistrovská lekce, zažijí doslova masterclass, hodinu zpěvu a života. Hořká komedie v režii o...

Film

MARKÉTA IRGLOVÁ nazpívala singl pro film POSLEDNÍ Z APORVERU

marketa irglova„Vezme nás vítr, zmizíš, zmizím“, zpívá Markéta Irglová v duetu s kapelou Zrní. Píseň s názvem Mejsó právě vychází v exkluzívní nabídce digitálního servisu SUPRAPHONline jako p...