Metalové okénko prosinec 2016

Metalové okénko prosinec 2016

mo3 200Poslední měsíc roku přináší nejen reflektování celého ročního kolotoče, ale máme tu pro vás i pár novinek ze zákulisí metalového světa hudby. Povyk kolem nejnovějšího přírůstku snad nejslavnější metalové kapely světa, Metallicy, neutichá. Ale to zde řešit nebudeme, my vysondujeme nejrůznější zprávy od kapel jako jsou Stone Sour, Immortal nebo Suicide Silence.

 

Na rozjezd tu máme videoklip od floridské kapely Nonpoint k písničce Divide…Conquer Them, kterou můžeme najít na jejich desce The Poison Red.

Celou řadu novinek hlásí melodičtí Stone Sour. Slaví deset let od dnes již klasického alba Come What(Ever) May tím, že vydávají deluxe edici. Ta vyšla 16. prosince a je k dostání v digitální formě i na vinylu. K tomu navíc přináší videoklip k písničce Zzyzx Rd. A navíc slibují, že někdy v půli roku jim vyjde v pořadí šesté studiové album. Prostě nezahálejí!

Slovutný kytarista Marty Friedman, mimojiné bývalý kytarista Megadeth, dokončil práci na následovníkovi desky Inferno z roku 2014. Zatím nepojmenovaná novinka má vyjít počátkem roku a nyní ji má v rukou švédský producent Jens Bogren (Kreator, Sepultura).

mo1 friedman

Zajímá vás řízný grindecore? Pokud ano, jste obeznámeni s mezinárodní superkapelou Lock Up? Sestava je zajímavá: zpěvák Kevin Sharp (Brutal Truth, Primate), kytarista Anton Reisenegger (Pentagram, Criminal), basák Shane Embury (Napalm Death, Brujeria) a bubeník Nick Barker (Cradle Of Filth, Dimmu Borgir). Lock Up v březnu vydají studiovku Demonization a jako ochutnávku nabízí skladbu Mindfight.

Immolation, death metalová parta z New Yorku, vydá své desáté studiové album 24. února. Album ponese název Atonement a zatím máme k dispozici jen singl Destructive Currents:

Bývalí členové death metalové kapely Morbid Angel, zpěvák a basák David Vincent a bubeník Tim Yeung spojí síly s kytaristy Billem Hudsonem (Circle II Circle) a Irou Blackem (Metal Church), aby hráli klasické fláky Morbid Angel pod svou vlastní vlajkovou lodí – I Am Morbid. Nově zformovaná kapela bude hrát z desek Altars Of Madness (1989), Blessed Are The Sick (1991), Covenant (1993) a Domination (1995). Morbid Angel, základ nebo torzo (podle toho, komu fandíte), ještě stále neoznámili náhradu za Yeunga a norského kytaristu Desthructora. Takže slavná ikona žánru sestává z kytaristy Treye Azagthotha a zpěváka Stevea Tuckera. Jen čas ukáže, jak se vše nakonec vyvrbí…

Koncepční kanadská kapela Ex Deo, vedená frontmanem Kataklysm Maurizio Iaconem, vydá 24. února své třetí album. Fošna se bude jmenovat The Immortal Wars, budou na ní tři písničky a jako obvykle se podíváme do římské historie, tentokráte na punské války.

mo3 exdeo

Nejslavnější německá thrash metalová kapela Kreator vydá 27. ledna desku Gods Of Violence a již nyní nám nabízí videoklip ke skladbě Satan Is Real.

Norská black metalová ikona Immortal, jež nyní sestává pouze z kytaristy Demonaze a bubeníka Horgha, naběhne v zimě do studia, aby zapracovali na deváté studiovce. Ta by měla vyjít ke konci roku 2017 pod hlavičkou Nuclear Blast a jelikož se v roce 2014 rozkmotřili se zpěvákem Abbathem, o vokální povinnosti se postará Demonaz. Abbath vytvořil výbornou desku pod svým jménem a tak jsem jen zvědavá, jak dopadnou Immortal.

Deathcore metalisté Suicide Silence vyšlou do světa 24. února eponymní album, které jim produkoval vyhlášený Ross Robinson (Slipknot, Sepultura) a na kterém najdeme pouze devět skladeb!

Zdroj: www.blabbermouth.net


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Kolář: „Na fotečku v plavkách si fanoušci budou muset ještě počkat“

kolar brnokoncert perexZpěvák Petr Kolář nemá čas na zahálení - svou poslední desku s názvem Čas nás naučí nahrával v Los Angeles, nyní pro své fanoušky chystá nové album a aktuálně má před sebou několik koncert...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Tři detektivní divadelní hry Agathy Christie vyšly knižně

Christie detektivni hry200Agatha Christie napsala pěknou řádku detektivních románů a povídek, přivedla na svět celou řadu skvělých detektivů, z nichž nejznámější jsou Hercule Poirot a Jane Marplová. Jejich nesmrtelné případy by...

Divadlo

Kontroverzní malé feministky pobavily brněnský Kabinet Múz

Minifemini 200Kulturní sdružení Napříč.cz je skupina odvážných a především umělecky nadaných lidí, kteří se snaží společně vytvořit alternativu k současnému tradičnímu konzumnímu proudu umění a zábavy. Toto sdružení předvedlo v rámci osla...

Film

Do dávných tajemství není radno vstupovat

ztracena branaS policejním komisařem (Jiří Dvořák) a jeho kolegyní (Anna Geislerová) jsme se setkali už v Ďáblově bibli, kde společně s odborníkem na náboženství (Ivan Trojan) řešili s...