Prečo TOPFEST nesie vo svojom mene názov TOP FEST?
Kultura21.cz

Prečo TOPFEST nesie vo svojom mene názov TOP FEST?

topfest perexPosledný júnový víkend sa v areáli Zelenej vody v Novom meste nad Váhom konal 15. ročník festivalu Topfest. Napriek tomu, že počasie kúpaniu neprialo, desiatky tisíc ľudí si vychutnali nezabudnuteľné vystúpenia headlinerov – švédsku skupinu Clawfinger a českú rockovú formáciu Kabát.


V piatok poobede fanúšikov rozprúdila slovenská skupina Arzén, pokračoval český spevák Michal Hrůza a skupina HEX, ktorá svojimi hitmi „Keď sme sami“ a „Nikdy nebolo lepšie“ rozospievala malých i veľkých. Spevák skupiny HEX, „Yxo“ Dohňanský po koncerte zhodnotil, že si koncert veľmi užili. Vyvrcholenie piatkového večera predstavovala švédska kapela Clawfinger, ktorá zhodnotila ľudí na Topfeste jedným slovom, ktoré hovorí za všetko – excelentní.

Fanúšikovia hodnotili vystúpenie Clawfinger rovnako pozitívne. Na záver piatkového večera vystúpila česká skupina Čechomor a (nielen) Slovákmi milované Inekafe. Spevák prezradil na Topfeste úplnú novinku – pripravované plánované turné na konci roka 2018 v pôvodnej zostave.

topfest

Topfest sa prvýkrát rozhodol zorganizovať beh, ktorý zaujal miesto v sobotňajšom programe. Topfest Run sa zúčastnilo približne 100 ľudí. Víťazmi však boli všetci, keďže zúčastnení získali okrem pamätnej medaile aj lístok a občerstvenie zadarmo. Z vystúpení, ktoré sa realizovali na hlavnom pódiu stojí za zmienku Peter Nagy. Jeho hity „Kristínka“ „So mnou nikdy nezostarneš“ a iné rozospievali všetky vekové kategórie. Na tvárach ľudí bolo počas jeho vystúpenia viditeľné nadšenie, spomienky a radosť zároveň.

K vyvrcholeniu hudobného programu patrilo vystúpenie českej legendy – skupiny Kabát, bez ktorého by topfest nebol topfestom! Ohňová show dostala ľudí do varu. Desiatky tisíc fanúšikov spievalo a skákalo plnými dúškami, bez prestávky, rovnako ako spevák Pepa Vojtek. Pre redakciu kultura.cz bolo vystúpenie skupiny Kabát vyvrcholením celého festivalu.V neskorých hodinách zahrala švédsko-dánska heavy metalová skupina Amaranthe a domáca – slovenská formácia Horkýže Slíže.15. ročník

TOPFESTu opäť potvrdil, prečo vo svojom mene nesie názov top fest.

www.topfest.sk/sk 


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Kolikrát si připadám jak na houpačce, říká herec Martin Vrtáček

vrtacek 200Za dvacet let ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti toho získal herec Martin Vrtáček požehnaně. A nejsou to jen ceny publika i kritiky a ovace. Početná plejáda rozmanitých postav a charakterů z něj vybrousily osobnost, které nechybí pokora i sc...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Poďme sa stratiť v Provence!

pro 200Juh Francúzska je neuveriteľne krásne a rozprávkové miesto. Každý sa tam chceme raz dostať, niektorí z nás na turistiku, niektorí na filmový festival v Cannes, iných lákajú pláže Azúrového pobrežia. Mnohí z nás by si tam vedeli predstaviť letnú chatku ale...

Divadlo

Skleněný pokoj: Světová premiéra původně knižního bestselleru v Brně

Skleneny pokoj 200Román britského spisovatele Simona Mawera se odehrává v Brně, mezi roky 1925 a 1968. Podkladem příběhu je osud lidí kolem slavné vily Tugendhat, světově uznávaného architekta Ludwiga Miese van der Rohe.

Film

Nové štědrovečerní pohádce z dílny České televize nechybí humor ani laskavost

duchnadzlato 200Co by to bylo za vánoční svátky, kdyby v televizi neběželo velké množství pohádek. Vedle každoročně hojně reprízovaných a všemi generacemi milovaných pohádek, přichází Česká televize vždy s alespoň jednou novou pohádkou. Tentokrát se ...