Co se skrývá za projektem RICHMAN?

Co se skrývá za projektem RICHMAN?

richman 200V nedávných dnech byla otevřena nová restaurace nesoucí název RICHMAN BUSINESS BAR, kterou najdete na adrese Pitterova 2855/13 na Žižkově v jednom z nejhezčích komplexů „Central Park Praha“. RICHMAN je ale také název klipu unikátního projektu Food Addictors, který byl pokřtěn právě v této restauraci.

 

 

Oba projekty, hudební klip i gastro vlastní investiční skupina RICHMAN. Ta mluví o myšlence, která by měla motivovat každého člověka: Ve světě se hodně mluví o úspěchu jako o peněžním bohatství ale jen malá zmínka je o skutečných hodnotách. Je důležité si uvědomit, že skutečně bohatý člověk není ten, který má hodně peněz ale ten, kdo může pevně následovat svůj cíl, seberealizovat se a sdílet tento úspěch se svými blízkými. Tento klip zároveň nejlépe odráží hodnoty investiční skupiny RICHMAN.

Klip RICHMAN režíroval Milan Balek, který je podepsán pod spoustou klipů a spolupracuje například s Petrem Kutheilem, Petrem Kotvaldem anebo s Lucií Vondráčkovou.

Jak došlo ke spolupráci?

Na to Milan Balek vzpomíná: „Když mě kluci z Food Addictors oslovili s tím, abych jím režíroval videoklip v duch jsem si říkal, „další kašpaři“ co budou chtít polonahé slečny a drahá auta, která jim nepatří, ale mýlil jsem se. Nápad, který mi řekli po telefonu se mi od samého začátku líbil, celý klip je totiž o splněných snech a to doslova!“ O čem klip podle Milana je? „Každá postava, která ve snímku účinkuje, hraje svou životní roli. Hlavními postavami jsou čtyři děti. První chce být policistou, aby zachraňoval lidi. Druhý se od mala motá v kuchyni, kde zjistí, že se chce stát známým šéfkuchařem. Další chce vlastnit Lamborghini, aby na něj byl otec pyšný, a poslední chce mít obyčejné štěstí – mít rodinu a hezké bydlení. Všem se ve skutečnosti tento sen splnil. Samotný název klipu „RICHMAN“, neboli boháč, vykresluje bohatého člověka nikoli penězi, ale myslí, jeho duší a sny za kterými si jde.“

Jeden ze zakladatelů projektu Fenix nám prozradil ke klipu. „Celý projekt vznikl na základě nápadů investiční skupiny RICHMAN a najednou před námi stál největší projekt naší hudební kariéry. Jelikož už náš projekt Food Addictors je unikátní, věděli jsme že i tohle bude unikátní klip, jak se říká úplně někde jinde, zase o kus dál. Poznali jsme spoustu skvělých lidí, kteří dokázali i v náročných podmínkách a časovém presu pracovat jako team. Co víme určitě je to, že překonat tenhle level, který nasadili zakladatelé investiční skupiny RICHMAN, bude prakticky nemožné. Za mě osobně je to náš nejlepší hudební počin a jsem rád, že dostal tak dokonalou podobu ve formě vizuálu založeného na reálných postavách.

richman1

Kdo tvoří FOOD ADDICTORS?

Van Hand

K hip hopové kultuře se dostal ve svých 16 letech, kdy ho motivovala v té době jedna z nejznámějších akcí HH Foundation. Začal se zajímat o Beatbox a za rok se zúčastnil prvního Beatbox battle, tehdy pod pseudonymem SHORTY. Po zkušenostech u Gordona Ramsayho a Zděňka Pohlreicha bylo jasné že gastronomie v jeho životě zanechá následky. V dnešní době se naplno věnuje nejen gastronomii, která ho vtáhla na plno, ale i své přítelkyni a projektu FOOD ADDICTORS.

Fenix Flame

K hip hopové kultuře se dostal ve svých ranných letech, kdy začal poprvé sledovat především českou rapovou scénu. Rap ho oslovil natolik, že v jeho 15 letech vznikla první věc psaná do instrumentálu. Je jedním ze zakladatelů skupiny Nový Směr, se kterou v roce 2008 vydal mixtape ODKAZ a o rok později desku N.O.T.S. kde vystupoval pod pseudonymem THOMAS. Poté co skupina zanikla se věnoval sólové tvorbě dál. V roce 2017 vydal své sólové album 360 ke kterému vydal i několik vizuálů. Potom co se přestěhoval do Prahy prošel řadou prestižních podniků a v současnosti pracuje na pozici šéfkuchaře v RICHMAN BUSINESS BARu. Stejně jako Van Handa ho pohltila gastronomie natolik, že ji věnuje většinu svého času. Veškerý volný čas věnuje své manželce, synovi a projektu FOOD ADDICTORS.

richman2

Více informací: www.foodaddictors.cz
IG: food.addictors


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Božská Markéta Krajčovičová: „Příprava složitých dortů zabere i desítky hodin.“

bozska marketa200Markétu Krajčovičovou mohou diváci Prima Love vídávat každý pondělní večer v pořadu Božské dorty od Markéty. Jaká byla její cesta na obrazovku? Jak dlouho připravuje jeden dort? A má ...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...


Literatura

Dům s vypůjčeným výhledem

dum perexDům s vypůjčeným výhledem je románovou prvotinou české autorky Martiny Leierové (*1967). Nejedná se však o její první vydaný text – M. Leierová se velkou část svého života věnovala publicistice a její př...

Divadlo

Premiéru hry na motivy pohádky O dvanácti měsíčkách uvede v adventním čase pražské Divadlo MA

Zimni kouzlo 200Představení inspirované tradiční pohádkou „O dvanácti měsíčkách“ v humorném podání uvede v předvánočním období pražské Divadlo MA. Režisérka a ředitelka divadla Marianna Arzumanová vybrala pro známý příběh o Marušce, která je vyhná...

Film

Polednice a dnešní doba

poled200Jak mohla vzniknout děsuplná pověst o zalknutých dětech, jak ji působivě zpracoval Karel Jaromír Erben v Kytici? V jejím filmovém ztvárnění, pořízeném před patnácti léty F.A.Brabcem, si onu pod plachetkou osobu, o berličce a s hnáty křivými, zahrál Bol...