Metalové okénko září

Metalové okénko září

Tisk

mo 200Září je nabité výbornými deskami, lákavými klipy i zajímavými informacemi. Kapely se snaží využít čas v době koronavirové k psaní nového materiálu a udržet se nad vodou pořádáním online koncertů. Společnost nemůže fungovat bez kultury a ta metalová je opravdu silná!

 

 

Britové Napalm Death se pěkně opřeli do propagace novinky Throes Of Joy In The Jaws Of Defeatism, která vyšla 18. září. Potěší nás 12 skladeb, z nichž k A Bellyful of Salt and Spleen vám přináší videoklip:

Supergrupa Killer Be Killed složená z Maxe Cavalery (Soulfly), Troyr Sandersr (Mastodon), Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge) vydala eponymní debutové album v roce 2014 a nyní hlásí, že 20. listopadu dodá album druhé, Reluctant Hero. Pokud si chcete udělat obrázek o tom, jaký styl hrají, poslechněte si singl Deconstructing Self-Destruction:

Zástupci moderního metalu Jinjer vydají 20. listopadu audio záznam z jejich koncertu v Austrálii, který se odehrál 5. března tohoto roku. V Alive in Melbourne se můžete těšit na 17 písniček a jejich unikátní energii!

V listopadu, konkrétně 27., vyjde i studiovka Hatebreed s názvem Weight Of The False Self. Stejnojmennou písničku si můžete poslechnout už teď:

Německá thrash legenda Kreator pracuje na materiálu pro novou desku, který by měla vyjít někdy příští rok.

Marilyn Manson vydal jedenáctou studiovku s názvem We Are Chaos 11. září a rovnou k ní přibalil videoklip k písni Don't Chase The Dead:

(HED) P.E. vydali dvanáctou studiovku 21. srpna a Class of 2020 je určitým návratem ke starší tvorbě, jak ostatně můžete posoudit sami při videoklipu k First Blood:

Industriální banda Powerman 5000 před nedávnem vydala desku The Noble Rot a vy máte možnost omrknout podivný videoklip k pohodovce Strange People Doing Strange Things:

Devátou studiovku vydala koncem září skupina Deftones a pokud máte rádi jejich zvuk a energii, rozhodně nebudete zklamáni. Album Ohms se nese na vlně jejich předešlých nahrávek a po videoklipu k Ohms tu máme klip k písni Genesis:

Britská legenda Benediction připravuje na 16. října vydání desky Scriptures s 12 novými skladbami. Čekání si můžete zkrátit videoklipem ke skladbě Stormcrow:

Stillwell, kapela složená z basáka Fieldyho Arvizu (Korn), zpěváka a kytaristy Q-Unique Quilese a bubeníka Noaha Bernarda (P.O.D.), vydala po Dirtbag (2011) a Raise It Up (2015) třetí desku. Supernatural Miracle přináší i první klip k písničce Gasoline:

Vždy okouzlující Static X vydali sedmou studiovku Project Regeneration Vol. 1 a makají na její propagaci, máme tady klip k Dead Souls:

Na zviditelnění nového matroše dělají i Devildriver, kterým Dealing With Demons I vyjde 9. října. Zatím tu máme druhý videoklip zvláštní písničky Wishing:

Citátem Friedricha Nietzsche „Bez hudby by byl život chybou“ začíná videoklip kanadské kapely Kataklysm, který 25. září vydala další vynikající album. Čilou desku Unconquered jsem si ihned oblíbila a můžete i vy, kukněte na klip k Cut Me Down:

Zpěvák Burton C. Bell odchází z kapely Fear Factory! A nadále bude fungovat pouze v kapele Ascension Of The Watchers.

Six Feet Under mě nikdy nepřestanou překvapovat a nejinak tomu je i u alba (13. v pořadí!), které vychází 2. října, jmenuje se Nightmares Of The Decomposed a obsahuje 12 pecek. Jednou z nich je i vysoce návyková a chytlavá skladba Blood Of The Zombie:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Vlastimil Horváth je zpátky na hudební scéně!

200rozZpěvák Vlastimil Horváth byl posledních sedm let v ústraní a nyní přichází s novou deskou. Na co se můžeme těšit? Jaké budou texty a co nejvíce změnilo Vlastův život? To a mnohem více se dozvíte v tomto rozhovoru!

...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Co viděla hodinářova dcera?

Hodinarova dcera perexV létě roku 1862 se na březích Temže u Birchwood Manor vylodí skupinka mladých umělců pod vedením talentovaného Edwarda Radcliffa. Jejich plán je jednoduchý – strávit léto v odloučení a nalézt inspiraci pro svou další tvor...

Divadlo

Když to nejde vydržet „Ani o den dýl“

ani o den dyl 200Ani o den dýl je název představení francouzského autora Michela Clémenta, které na začátku října vizovskému publiku představilo zájezdové divadlo SemTamFór.

 

...

Film

Mezipatra 2012: Dolan a Laurence svádějí boj za emancipaci jako jeden muž

laurence anyways dolanZ řady nesporně zajímavých tvůrců, jejichž snímky se objevily na programu letošního ročníku festivalu queer filmů Mezipatra a stojí za pozornost, má třiadvacetiletá režisérská hvězda z Québecu Xavier ...