Metalové okénko listopad

Metalové okénko listopad

Tisk

mo 200Listopad nás místo listí zasypal videoklipy a že si můžete vybírat z tolika žánrů, až se hlava točí! Taky se dovídáme, že hlavně v únoru nás spousta kapel potěší novým matrošem. No prostě pořád se něco děje!

 

 

Na podporu svého nového alba, živáku s názvem Alive In Melbourne, které vyjde 20. listopadu, vydává ukrajinská metalovka Jinjer oficiální klip k písni Retrospection:

System Of A Down přišli po patnácti letech s novou hudbou! Konkrétně jde o dvě skladby, Protect The Land a Genocidal Humanoidz, které produkoval, hudbu i slova napsal právě kytarista kapely Daron Malakian. Jak se to povedlo, to můžete posoudit sami:

Foo Fighters vystrkují růžky, vždyť jim taky 5. února vychází nové album, už desáté! Medicine At Midnight bude obsahovat jen devět skladeb s hracím časem 37 minut a už teď si můžete udělat obrázek, jak to bude vypadat, a poslechnout si zvláštní písničku Shame Shame:

Metalisti ze San Francisca Machine Head vydali netradiční skladbu My Hands Are Empty. Evidentně se jim vydávání klipů zalíbilo…

Kapela Love And Death se 12. února vrací s novou deskou! Připomínám, že kapela nejdřív v roce 2012 vydala EP Chemicals a o rok později debutovou desku Between Here & Lost. Na novince Perfectly Preserved se můžeme těšit na 10 songů a jako ochutnávku tu máme chytlavý singl Down:

Till Lindemann (Rammstein) a Peter Tägtgren (Pain, Hypocrisy) ukončili spolupráci ve svém projektu Lindemann. Oba dva se budou věnovat vlastním plánům, ještě ale společně makají na vytvoření DVD z jejich koncertu v Moskvě, které by mělo vyjít na jaro. Till Lindemann zůstane aktivní i pod jménem Lindemann, avšak s novou sestavou.

Portugalští temně ladění Moonspell nás 26. února oblaží novým albem Hermitage, které je jejich třináctým albem a bude na něm 10 skladeb.

 mo moonspell

Švédští In Flames vzpomínají na koncerty a emoce, které je provázejí, v živáku Stay With Me:

Superkapela Killer Be Killed, sestávající z Maxe Cavalery (Soulfly), Troye Sanderse (Mastodon), zpěváka Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge), vydala své druhé album 20. listopadu. Z desky Reluctant Hero můžete kouknout na klip k From A Crowded Wound:

Rockeři Puddle Of Mud vydlai loni v září desku Welcome To Galvania a z ní nám předkládají videoklip k písničce Go To Hell:

Phil Anselmo je nezmar a angažuje se v tolika kapelách, až je těžké, udržet si o tom přehled. Jednou z nich je i vynikající black metalová grupa Scour, která 27. listopadu vydala EP The Black s šesti písněmi. Jejich tvorbu můžete ohodnotit v klipech Doom:

a Flames:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Eva Turnová z Plastic People of the Universe: „Mluvit pravdu už se dnes nenosí.“

200rozEva Turnová působila jako baskytaristka ve skupinách DG 307 nebo Půlnoc, od roku 2000 má vlastní hudební projekt s názvem Eturnity a od roku 2001 hraje s kapelou The Plastic People of the Universe. Kromě hudby se v nedávné době začala věnovat i psaní a výt...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Bylo první vejce nebo slepice?

co nevime o slepicich 200Co nevíme o slepicích je název knihy Melissy Caugheyové, kterou nám v květnu přineslo nakladatelství Esence. Není to klasická chovatelská příručka, ale spíš povídání o slepicích, jejich životě a dalších zvláštnostech,...

Divadlo

Horečka sobotní noci může zachvátit opravdu každého!

Horecka 200Aplaus ve stoje, zpívající pódium a rozvlněné hlediště. Takový byl závěr muzikálového představení Horečka sobotní noci. Vytáhla jsem rodinku za kulturou a skutečně jsme nelitovali. Česká premiéra kultovního muzikálu se v pražském Kalichu uskute...

Film

Chystá se nový český film PŘIŠLA V NOCI - černá komedie Jana Vejnara a Tomáše Pavlíčka

prisla v noci200Na sklonku loňského roku skončilo natáčení nového českého filmu Přišla v noci. Poslední klapka projektu, za kterým stojí autorské duo Tomáš Pavlíček a Jan Vejnar, padla 25. listopadu. Černá komedie vypráví o páru třicátníků, jehož poklidný...