Nový díl Hunger Games je prequelem původní série

Nový díl Hunger Games je prequelem původní série

Tisk

Hunger Games200Nový přírůstek v sérii Hunger Games nese podtitul Balada o ptácích a hadech a odehrává se více jak 60 let před posledním dílem, díky čemuž mohou diváci poznat trochu z minulosti Corionaluse Snowa, budoucího ředitele Panemu. Ten jako mladý dostane za úkol být mentorem jednoho z vyvolených, kteří i tentokrát budou bojovat o přežití. Bohužel mu bude přidělen největší outsider, dívčí zástupkyně chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. Na boj na život a na smrt v Hladových hrách se mohou fanoušci těšit na 16. listopadu v kinech. Film je zpracován podle stejnojmenné knižní předlohy od Suzanne Collinsové.

Děj filmu začíná v době, kdy se odehrávají desáté Hladové hry. Osmnáctiletý Coriolanus Snow čeká jen na to, jak v nich zazáří. Tentokrát jako mentor jednoho z vyvolených. Tvrdě dřel, aby dokázal naplno využít svůj šarm, znalosti a dovednosti, které mohou dovést vyvoleného k vítězství. Bohužel, štěstěna mu není moc nakloněna, protože dostane ponižující úkol. Trénovat největšího outsidera, dívčí zástupkyni chudého dvanáctého kraje Lucy Gray. V aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo arénu se v Coriolanovi ale probouzejí city... a tak se musí rozhodnout, zda bude dodržovat pravidla nebo se bude řídit pudem sebezáchovy, který mu radí něco jiného. Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit. Pokud patříte mezi ty, kteří si před filmem rádi přečtou knihu, u Albatros Media aktuálně pořídíte tento titul i v limitované filmové edici.

Hunger Games1

Na režisérském křesle i tentokrát seděl Francis Lawrence, který režíroval kromě předchozích dílů Hunger Games například Vodu pro slony, Rudou volavku nebo Constantine. O hudbu se postaral James Newton Howard (Fantastická zvířata, Bourneův odkaz), scénář napsal Michael Arndt (Toy Story 3: Příběh hraček, Star Wars: Síla se probouzí). I herecké obsazení je pestré. Představil mladého Corionala Snowa hraje seriálový a filmový herec Tom Blyth. Za filmovou Lucy Gray stojí Rachel Zegler jejíž filmovým debutem byla role v muzikálu West Side Story režírovaný Stevenem Spielbergem. Za tuto roli získala Zlatý glóbus pro nejlepší herečku ve filmové komedii nebo muzikálu a zároveň se stala první herečkou kolumbijského původu která v této kategorii zvítězila, a zároveň nejmladší vítězkou v této kategorii ve věku 20 let.

V dalších rolích se objeví Peter Dinklage, Viola Davis, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Laurel Marsden, Ashley Liao, Mackenzie Lansing a další.

Hunger Games

Premiéra 16.11.2023
Originální název THE HUNGER GAMES: THE BALLAD OF SONGBIRDS AND SNAKES
Žánr Dobrodružný, akční, sci-fi
Režie Francis Lawrence
Scénář Michael Lesslie
Michael Arndt
Suzanne Collins
Hrají Rachel Zegler
Tom Blyth
Hunter Schafer
Peter Dinklage
Viola Davis
Rok výroby 2023
Země původu USA
Délka 157 min
Jazyková verze české titulky
Filmové kopie 2D DCP
Přístupnost Nevhodné do 12 let

Hunger Games - Balada o ptacich a hadech


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

1. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

BMC perex1Březen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům pís...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Filmy 30. Českého lva jsou online na dafilms.cz

cesky lev 200Streamovací portál DAFilms nabízí tradiční online přehlídku nominovaných filmů Českého lva. Diváci si až do 31. března mohou na jednom místě vychutnat nejen filmy nominované na 30. Českého lva, ale i speciál k 30leté historii udílení cen. Milovní...


Literatura

Ponořte se do fascinujícího světa ryb

co-ryba-vi 200Etolog Jonathan Balcombe napsal knihu nazvanou Co ryba ví?, ve které vyvrací mýty a přináší spoustu zajímavých informací.

 

...

Divadlo

Slovácké divadlo uvede v premiéře Deník Anne Frankové

denik perexSlovácké divadlo je od předminulého týdne, kdy byly vyhlášeny Ceny divadelní kritiky, v první desítce nejlepších českých divadel. Do elitní sestavy se ale neprobojovalo jen uváděním ztřeštěných komedií a výpravný...

Film

No, nic…

no nic 200Britskou komediální sestavu Monty Python (Terry Jones, Terry Gilliam, John Cleese, Eric Idle, Michael Palin, Graham Chapman), která svého vrcholu dosáhla v 70. letech, snad není třeba představovat - byť u nás jsme se s jejím odkazem mohli seznámit ...