Metalové okénko prosinec

Metalové okénko prosinec

mo 200Poslední měsíc roku přináší novinek jen pomálu, ale většina tedy stojí za to! Jedná se jen a pouze o klipy, které jsou velmi rozdílné jako hudba sama a třeba i vy si zde najdete něco neokoukaného, co vás pohltí…

 

 

Projekt Love And Death, za kterým stojí kytarista Brian Head Welch z kapely KoRn, nám 12. února předloží své nové album s názvem Perfectly Preserved. Těšit se můžeme na deset skladeb a už teď můžete hodnotit video k písničce Down:

Pohodová americká partička (HED)P.E, vydala nové video k písni Overdue z jejich dvanácté studiovky Class Of 2020:

Švédští melodici Soilwork vydali 4. prosince čtyř písňové EP A Whisp Of The Atlantic a z něj přináší videoklip k (šíleně dlouhé) titulní písni:

Portugalští metláci Moonspell vydají své 13. album 26. února, a to pod názvem Hermitage. Jako první vlaštovku vypustili do světa povedený klip Common Prayers:

Personálnímu zemětřesení u kapely Ill Nino je snad konec! Kapelu nyní tvoří staré jádro bubeník Dave Chavarri a basák Laz Pina, spolu s nováčky zpěvákem Marcosem Lealem a kytaristy Jesem DeHoyosem a Salem Dominguezem. Kapela v roce 2021 vydá desku IllMortals a už teď vystrkuje růžky s klipem k novému singlu Máscara:

Superkapela Stillwell vydala v září novinkovou desku Supernatural Miracle a z ní přináší pohodový klípek k Change The Channel:

Ukrajinští fajnšmekři Jinjer si pro nás připravili parádní videoklip k písni Home Back z jejich desky Macro. Garantuju vám, že budete čučet!

A na závěr něco netradičního, ale pokud máte rádi třeba takové Depeche Mode, tak si asi pošmáknete. Kapela Crosses, projekt frontmana Deftones China Morena a kytaristy Far Shauna Lopeze, vydala cover písně The Beginning Of The End od kapely Case And Effect. Po šesti letech od vydání debutového eponymního alba se třeba brzy dočkáme plnohodnotné nahrávky…

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Barbora Šťastná: “Nej kniha je ta, na které právě pracuju. Tu nejvíc miluju i nenávidím současně.”

Bara Stastna 200Přinášíme vám rozhovor s Bárou Šťastnou, zakladatelkou Šťastného blogu a autorkou několika knížek. Přečtěte si, co pro ni znamená štěstí, na čem teď pracuje, nebo jak se od ostatních liší její poslední kniha.

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Houbařský průvodce pro houbařskou omladinu

zhoubne houby“Tak co, rostou, rostou?”  Obligátní otázka, pokud někoho potkáme, když kráčí z lesa a nese košík či tašku. Odpovědi se různí jakožto důsledek počasí a mimo jiné také míry znalostí z oblasti mykologie. Pokud chcete eliminovat pravd...

Divadlo

Líza Ďulínková se vrací na jeviště MdB – a opět to bude betálný!

my fair lady 200„Lady ze Zelňáku bude hitem“, „Mošův tah s My Fair Lady se zdařil na výbornou“ nebo „Stanislav Moša se už zařadil mezi naše přední muzikálové režiséry a v Lady to opět stvrzuje přesnou mírou nadhledu i dokonalým vedením herců k bezešvému p...

Film

Riddick se opět boří do tmy

200filmPo Černočerné tmě a Riddickovi: Kronice temna do kin přichází další pokračování příběhu s prostým názvem Riddick. Režisér David Twohy, jenž má na svědomí i samotný scénář, se opět vrhl do spolupráce s hereckou akční hvězdou dnes už áčkového formátu Vinem ...