Metalové okénko duben

Metalové okénko duben

mo 200Duben, ještě tam budem. Živé hudby se nám v téhle době nedostává, proto je potřeba vstřebávat aspoň novinky z metalového světa a těšit se z hudby, kterou máme na dosah.

 

 

Pohodová rockově laděná kapela Red Fang vydá 4. června album Arrows, na kterém najdeme 13 písniček. Potěšit se jejich hudbou a skvělým klipem můžete u eponymní písně:

Kapela Light The Torch vydá své druhé album, které pojmenovali You Will Be The Death Of Me, 25. června. Zatím si můžete udělat názor při poslechu a zhlédnutí klipu Wilting In The Light:

S novou muzikou se hlásí i americká industriálně laděná kapela Orgy, která vydala singl Karma Kastles z plánovaného EP, jenž má vyjít později tento rok.

Saliva oslavuje dvacet let desky Every Six Seconds, která je proslavila, vydáním EP Every Twenty Years, kde najdeme písničky ze zmiňované desky s novým zpěvákem, Bobbym Amaru. Můžete si poslechnout Click Click Boom:

A kouknout na klip k After Me:

O slovo se po delší odmlce hlásí i americká industriální kapela Fear Factory. Předkládají nám klip ke skladbě Disruptor:

Tuhle písničku najdeme na albu Aggression Continuum, které vyjde 18. června a jde o poslední album, které nazpíval Burton C. Bell.

Další kapela Maxe Cavalery, Go Ahead And Die, vydává druhý videoklip, tentokráte animovaný – a to k písničce Toxic Freedom:

Už 11. června se můžeme těšit na eponymní debutové album, kde najdeme 11 písní. 

mo 1


Pohodáři Deftones vydali loni v září devátou desku Ohms a z ní nám teď prezentují videoklip k písničce Ceremony:

Black metaloví průkopníci Darkthrone vydají novinkové album Eternal Hails… 25. června a očekávat můžeme na pět – určitě vymakaných – skladeb. Zatím se můžeme aspoň kochat obálkou chystané desky. 

mo 2 darkthrone

Čtvrtého června vyjde polským technickým death metalistům Decapitated kolekce jejich raných dem pod názvem The First Damned. Jak to asi bude vypadat, si můžete udělat obrázek při poslechu songu Destiny:

Max Cavalera je fakt na roztrhání – zvládá svou domovskou Soulfly, kde dokončují nové album, se synem má Go Ahead And Die, s bráchou Cavalera Conspiracy a do toho se účastní projektu Killer Be Killed. Tahle kapela je složená z Maxe, Troye Sanderse (Mastodon), zpěváka Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge). Druhou desku pojmenovanou Reluctant Hero vydali v listopadu a z ní tu máme videoklip k písni Animus:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Urban: „Humor je vždycky dobrý společník a odbourá mantinely“

petr urban 200Přečtěte si rozhovor s Petrem Urbanem, otcem legendárního Čecha Rudy Pivrnce. Řeč bude nejen o této značce, produktech a úskalích, ale i o jeho dětech nebo výtvarné výchově.

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Není thriller jako thriller

thriller 200Nejspíše bych měla začít omluvou. A to protože jsem si hned při prvním pohledu dovolila tuto knihu hodit do jednoho pytle se všemi ohranými a předvídatelnými příběhy bez napětí a akce. Prosím tedy o odpuštění, jelikož tento skvostný kousek mezi...

Divadlo

Pražská konzervatoř zve na letošní Absolventské představení

tcp absolventske predstaveni 200Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium ve spolupráci s Mezinárodním centrem tance, z.s. pořádá 3. a 4. června ve Stavovském divadle Absolventské představení 2021. Zatančí zde studenti konzervatoř...

Film

Filmovyý hudební dokument MAKANNA čeká online - premiéra

MAKANNA200Filmový hudební dokument se záznamem z koncertu MAKANNA, na motivy stejnojmenného románu židovského spisovatele Jiřího Weila, o vzestupu a pádu lžiproroka s tváří zahalenou v roušce zelené, jehož oči žhnou jak rozžhavené uhlíky.

...