Metalové okénko duben

Metalové okénko duben

Tisk

mo 200Duben, ještě tam budem. Živé hudby se nám v téhle době nedostává, proto je potřeba vstřebávat aspoň novinky z metalového světa a těšit se z hudby, kterou máme na dosah.

 

 

Pohodová rockově laděná kapela Red Fang vydá 4. června album Arrows, na kterém najdeme 13 písniček. Potěšit se jejich hudbou a skvělým klipem můžete u eponymní písně:

Kapela Light The Torch vydá své druhé album, které pojmenovali You Will Be The Death Of Me, 25. června. Zatím si můžete udělat názor při poslechu a zhlédnutí klipu Wilting In The Light:

S novou muzikou se hlásí i americká industriálně laděná kapela Orgy, která vydala singl Karma Kastles z plánovaného EP, jenž má vyjít později tento rok.

Saliva oslavuje dvacet let desky Every Six Seconds, která je proslavila, vydáním EP Every Twenty Years, kde najdeme písničky ze zmiňované desky s novým zpěvákem, Bobbym Amaru. Můžete si poslechnout Click Click Boom:

A kouknout na klip k After Me:

O slovo se po delší odmlce hlásí i americká industriální kapela Fear Factory. Předkládají nám klip ke skladbě Disruptor:

Tuhle písničku najdeme na albu Aggression Continuum, které vyjde 18. června a jde o poslední album, které nazpíval Burton C. Bell.

Další kapela Maxe Cavalery, Go Ahead And Die, vydává druhý videoklip, tentokráte animovaný – a to k písničce Toxic Freedom:

Už 11. června se můžeme těšit na eponymní debutové album, kde najdeme 11 písní. 

mo 1


Pohodáři Deftones vydali loni v září devátou desku Ohms a z ní nám teď prezentují videoklip k písničce Ceremony:

Black metaloví průkopníci Darkthrone vydají novinkové album Eternal Hails… 25. června a očekávat můžeme na pět – určitě vymakaných – skladeb. Zatím se můžeme aspoň kochat obálkou chystané desky. 

mo 2 darkthrone

Čtvrtého června vyjde polským technickým death metalistům Decapitated kolekce jejich raných dem pod názvem The First Damned. Jak to asi bude vypadat, si můžete udělat obrázek při poslechu songu Destiny:

Max Cavalera je fakt na roztrhání – zvládá svou domovskou Soulfly, kde dokončují nové album, se synem má Go Ahead And Die, s bráchou Cavalera Conspiracy a do toho se účastní projektu Killer Be Killed. Tahle kapela je složená z Maxe, Troye Sanderse (Mastodon), zpěváka Grega Puciata (The Dillinger Escape Plan) a bubeníka Bena Kollera (Converge). Druhou desku pojmenovanou Reluctant Hero vydali v listopadu a z ní tu máme videoklip k písni Animus:

Zdroj: https://www.blabbermouth.net/


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Na slovíčko s pořadatelkami festivalu Culturea

culturea rozhovor200Už 24. a 25. dubna se Zlín promění n město opěvující Japonsko a Itálii. Stane se tak v rámci festivalu Culturea, o kterém jsme vás na našem webu již informovali. Nyní si můžete p...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Literatura

Kruh – francouzská krimi s příchutí severu

kruh200Vedle mnoha severských či amerických autorů zaujal v letošním roce českou literární komunitu i jeden francouzský tvůrce kriminálek. Jeho jméno je Bernard Minier a nedávno mu vyšla novinka Kruh.

...

Divadlo

Hurvínek v neděli 2.5. 2021 oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny

hurvinek 20095 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý kluk. O to jsou narozeniny cennější. Mánička, která letos oslavila jednadevadesát tvrdí, že to nejsou kulatiny a že se to slavit nemusí, ale kdo by řeči ta...

Film

Slnko v sieti ovládla Čiara, tesne za ním je film Piata loď

ciara 200

Najviac nominácií na národnú filmovú cenu Slnko v sieti za uplynulý rok získal film Čiara Petra Bebjaka. Ide o kriminálny triler, ktorý sa odohráva na slovensko-ukrajinskej hranici. Získal trinásť nominácií, vrá...