Petra Polnišová: „Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.“
Banner

Petra Polnišová: „Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.“

Tisk

petra polnisova 200Petra Polnišová je jedna z hlavních představitelek hrdinek filmu Známí neznámí. Jak se jí hrálo s Martinem Hoffmanem, jaká byla nálada na place a proč byste měli tento film vidět?Jak jste oslavila vaše nedávné narozeniny? Dostala jste nějaký překvapivý dárek? Dodatečně k nim přeji vše nejlepší.

Dostala som krásne dary, ale moja mama je veľmi praktická a darovalam mi merač cukru v krvi. :-)

Podotýkam, že nemám žiadny problém s vyšším cukrom, ale keď ho raz budem mať, tak som pripravená. :-)

Film Známí neznámí měl na Slovensku premiéru už v srpnu, v České republice na ni teprve čeká. Je to pro vás lepší, že je to takto rozděleno a tím pádem natáhnuto?

Pre nás by bolo najlepšie, keby sme mali premiery naraz. Bohužial pandemická situácia nám nedovolila ísť v rovnaký čas na Slovensku a v Čechách, a premiéru sme museli niekoľkokrát odkladať. Dúfam, že tentokrát nám to vyjde. :-)

petra polnisova2

Jaké jsou na Slovensku na tento film ohlasy? Líbil se vašemu publiku?

Na Slovensku boli ohlasy fantastické. A verím, že oslovíme diváka a v Čechách. Jeto inteligentná komedia a a navyše príbeh sa točí okolo tajomstiev v mobilních telefónoch, a myslím, že v tom sa nájde každý z nás. Kto nejské to tajomstvo nemá?

Váhala jste nad přijetím nabídky zahrát si ve snímku Známí neznámí, nebo jste po ní hned sáhla? Proč?

Váhala som asi tak dve minúty :-) resp vôbec. Krásny scénár a vynikajúci herci. Čo viac s si herec môže priať.

Ve filmu hrajete Karolínu, manželku Leoše v podání Martina Hoffmana. Jak se vám s ním hrálo? Fungovala mezi vámi nějaká chemie?

My sme sa s Martinom už poznali z divadla, takže som vedela do čoho idem :-) je fantastický herec a super človek a je s ním radost pracovať. Dosť sme sa spolu na chichotali, napriek tomu, že naša manželská dvojica nie je k sebe bohvieako milá.

petra polnisova 3

A co ostatní spolustolovníci? Byla s nimi zábava? Jaká panovala na place atmosféra?

Výhoda bola, že nás hercov bolo na placi bolo len sedem a bol sme spolu stále a nikto z kolegov nie je kazič atmosféry.Bolo nás spolu dobre.

Jak dlouho natáčení trvalo a jak do něj zasáhl koronavirus? Museli jste se potýkat ještě s něčím?

Na placi sme sa museli testovať a boli sme velmi opatrní Modlili sme sa, aby nikto zo štábu neochorel, lebo to by bol naozaj obrovský problém. Kedže všetci herci sú mimoriadne vyťažení, bol by problém nájsť náhradný termín.

Petra Polnisova1

Kromě hraní v seriálech filmech a v divadle se zabýváte také improvizačními show. Co vás na nich nejvíce baví? A pomáhají vám nějak při vaší práci? Například při natáčení filmů?

Improvizácia pre mňa znamenala vždy slobodu. Nemusíte sa držať textu, stávate sa zároveň režisérom dramaturgom a hercom toho, čo práve vytvoríte. Je to trochu adrenalín .To sa ale nedá veľmi aplikovať při natáčaní filmu, kde sa musíte držať scenára a plniť pokyny režiséra. Je to úplne iná disciplína.

Mohla jste improvizovat i zde, nebo bylo vše pevně dané? Můžete k závěru něco prozradit?

Tu nebol veľký priestor na improvizáciu. Aj keď občas sme si niečo, čo nám sedelo doplnili :-). Pred natáčaním smje mali čítačky a tam sme podrobne prešli scenár a jednotlivé scény a tam sme si scenár upravovali podľa seba. Ale na placi už bola disciplína. :-)

Místo vzkazu pro naše čtenáře se zeptám, proč by měli lidé vidět film Známí neznámí?

Pretože všetci kolegovia hrajú výborne a film je plný humoru a prekvapení. Srdečne všetkých pozývam. Náš film naozaj stojí za to vidieť. :-)

petra polnisova4

Děkuji za rozhovor.

Zdroj foto: Wandal production, Známí neznámí


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Lola běží: „Kapela je o živém hraní, o cestování, poznávání lidí. Je to milenka, který se musíš věnovat.“

lol 200Večer na charitativním festivalu bude patřit mladým klukům z kapely Lola běží. Momentálně finišují práce na nové desce a jsou odhodláni si užít nejenom tento koncert. V tomto rozhovoru se dozvíte informace jak o novém albu, tak o jejich přístupu k muzice.<...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

Vlastimil Horváth je zpátky na hudební scéně!

200rozZpěvák Vlastimil Horváth byl posledních sedm let v ústraní a nyní přichází s novou deskou. Na co se můžeme těšit? Jaké budou texty a co nejvíce změnilo Vlastův život? To a mnohem více se dozvíte v tomto rozhovoru!

...

Literatura

Jan van Helsing: Kdo se bojí Smrti?

helsingBudí úžas i pochybnosti. V této knize se každou stránkou stavíte svému strachu, který se pomalu rozpouští v uchvácení informacemi, které se dozvídáte. S něčím budete souznit, s něčím nikoliv – poměr bude mít každý jiný podle svého přesvědčení i životních zkušeností.

...

Divadlo

Vzpomínky legendární tanečnice Josefíny Bakerové

josephine-bakerova-pametiNakladatelství Ikar vydalo staronovou knížku pamětí legendární tanečnice Josefíny Bakerové. Tato publikace francouzského novináře a spisovatele Marcela Sauvage vyšla u n...

Film

Národní filmový archiv se představuje

generaceNárodní filmový archiv (dále NFA), jemuž lze zazlívat jedině to, že dosud nenakutal dějiny národní kinematografie, což se pravidelně děje nejen u našich sousedů (a na Slovensku už v druhém rozšířeném pojednání), vedle přehledných katalogů filmové tvorby...