Laponsko křižuje na longboardu vycházejí hvězda elektronické hudby Axel Thesleff

Laponsko křižuje na longboardu vycházejí hvězda elektronické hudby Axel Thesleff

Tisk

Axel 200Axel Thesleff, finský hudebník a producent, který během letošního léta upoutal pozornost českých médií i posluchačů unikátním koncertem v industriálním areálu Dolních Vítkovic, vydal v polovině října nový singl Pouring Down. Autor hitu Bad Karma, s nímž nasbíral více než miliardu poslechů a zhlédnutí po celém světě, přichází s novou písní doplněnou o podmanivý videoklip, v němž se prolínají obrazy unikátní krajiny Laponska a hudebníka, který se v jejích scenériích projíždí na longboardu.

V České republice Axel Thesleff vzbudil zájem svým letošním koncertem v Dolních Vítkovicích, který proběhl ve spolupráci festivalu Colours of Ostrava a projektu Hotspot, v jehož rámci vznikají koncertní záznamy z nevšedních míst po České republice. „Bylo to neuvěřitelné místo pro koncert. Podium i výhled byly velkolepé a diváci cítili jedinečnost celého vystoupení stejně jako já. Koncert a celou cestu do Česka v sobě ponesu dlouho a myslím, že už teď se začala propisovat do písní, které chystám. Plánuju se sem vrátit příští rok a doufám, že se s fanoušky potkám na více než jednom koncertě,“ prozradil Thesleff.

Axel Thesleff se narodil a žije v Helsinkách ve Finsku a nachází inspiraci v pestré škále hudebních vlivů. Nejinak je tomu u skladby Pouring Down, která dává vzpomenout na nadžánrové umělce jako M.I.A. nebo CloZee, s níž Axel Thesleff koncertoval na svém americkém turné.

Axel1

Myšlenky vedoucí ke vzniku singlu pospal sám Axel Thesleff takto: „Každý zažíváme ty dny, kdy se nic nedaří, a občas ještě k tomu navíc začne lít jako z konve a nemáme u sebe deštník. Můj nový singl Pouring Down je pro mě připomínkou, abych byl klidný a bral všechno, tak jak přichází a zůstal vytrvalý. Protože jaká je jiná možnost? Být naštvaný a kyselý vás vyčerpá. Proč si radši neužít sprchu zdarma.“Reference:

Z recenze k singlu Pouring Down
„Od propracovaného klavírního partu až po živoucí záběry obklopující krajiny, které se odvíjejí v pozadí, v tomto pohlcujícím představení nebylo ponecháno nic náhodě.“
EDM.com

Z recenze k singlu Timeflow:
„Timeflow je experimentální skladba, která putuje časem a prostorem – line se napříč technem, housem a ambientními žánry najednou.”
Dancing Astronaut

„Thesleff si buduje svou pověst prostřednictvím fascinujících, filmových videoklipů společně s
každým dalším vydaným singlem.“
EARMILK

axel cover

Více informací:
https://www.axelthesleff.com/
https://www.facebook.com/axelthesleff
https://www.instagram.com/axelthesleff/
https://www.youtube.com/channel/UCCipFf6W_vyFc06ro-6yJNw
https://open.spotify.com/artist/1OpHMC7Qo3lY1sVYaTUQrG


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jan Révai: Základem vztahu s dítětem je důvěra

revai 200Namyšlený tělocvikář Aleš Nezval ze seriálu Gympl nebo vtipně glosující porotce v soutěži StarDance, hlavně ovšem lamač dívčích srdcí z filmu Rebelové. Tak známe herce a tanečníka Jana Révaie

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Stylové čtení na léto trávené nejen ve městě

200 carrieNe každý se o prázdninách plně věnuje nicnedělání. Někteří využívají dva měsíce volna pro splnění svých snů. A přesně takovou strategii zvolila hrdinka knihy Léto ve městě.

...

Divadlo

Moderní zpracování klasického příběhu

Cyrano perexPaříž, 17. století. Cyrano z Bergeracu (Luboš Veselý) je nápadný nejen díky svému vtipu, pohotovosti a básnickému umění, ale především kvůli svému mimořádně velkému nosu. Miluje svou nádhernou sestřenici Roxanu (Natálie Řehořová), o kterou má ...

Film

11. ročník Festivalu argentinského filmu

Cine argentino200Velvyslanectví Argentinské republiky ve spolupráci s pražským kinem Lucerna organizuje letos již 11. ročník Festivalu argentinského filmu Cine Argentino. Uskuteční se ve dnech 14. - 18. října v Paláci Lucerna.

...