Autorské písně Vladimíra Javorského v šansonovém hávu

Autorské písně Vladimíra Javorského v šansonovém hávu

Tisk

Javorsky200Nové debutové album Ještě je (Indies Scope 2022) zachycuje písně Vladimíra Javorského v produkční a aranžérské péči Mariana Friedla.

 

 

 

Vladimír Javorský je znám hlavně jako skvělý filmový a divadelní herec, který ztvárnil desítky fil-mových i divadelních rolích. Své publikum si ale získává i na hudební scéně. Ať už sólovými výstu-py s kytarou či ukulele v rukou, nebo jako spoluhráč Miroslava Kemela na jeho koncertech a al-bech.

CD Ještě je je autorským debutem Vladimíra Javorského, na němž zpívá převážně vlastní písně a hraje na kytaru. Produkční a aranžérské práce se společně s lidovými flétnami, klarinetem, malým cimbálem a zpěvem ujal Marian Friedl, známý mj. díky jeho albům Beránci a vlci (2016), 11 PO-DOB LÁSKY (2020) či Černobílý svět (2022). Na CD dále účinkují Friedlovi dlouholetí spoluhráči Petra Jelénková (zpěv), Štěpán Flagar (klavír), Martin Kocián (kontrabas), Michal Wierzgoń (bicí). Studiový záznam sedmnácti skladeb alba vznikl v Tonstudiu Rajchman v Dolních Bojanovicích za zvukařské péče Petra Prokopa, mix a editace provedl Martin Kocián, mastering Broněk Šmid. Bu-klet doplňují ilustrace Matěje Formana, o grafickou úpravu se postarala Zuzana Vojtová. CD vychá-zí u vydavatelství Indies Scope 11. 11. 2022.

Speciální koncerty u příležitosti vydání alba:

Ostrava 2. 12. 2022 - 19:00, Klub Parník (www.klub-parnik.cz)
Praha 4. 12. 2022 - 19:30, Vodárenská věž Letná (www.vodarenskavezletna.cz)
Rožnov p/R 5. 12. 2022 - 19:00, Brillovka (www.fujare.cz)
Brno 7. 12. 2022 - 19:30, Leitnerka (www.leitnerka.cz)

Javorsky2

Slovo producenta Marian Friedla: Při zpracovávání Vláďových písní jsem se pokusil co nejvíce pochopit jeho estetické parametry a v rámci nich pak drobné intimní skladbičky rozvinout do reálných písní tak, abych v nich podtrhl jejich zvláštní nepopsatelné kouzlo. Vzniklo album, které člověka okamžitě vtáhne a provede krajinami, v nichž si odpočine od tíže dneška. Vyzařuje naději a lásku. Lze na něm zaslechnout trochu šansonu, jazzu, klasiky, folku, špetku lidové hudby východní Moravy a Slezska či world music a ještě mno-hem více... Uslyšíte prostě zpívat duši Vláďi Javorského.

Slovo Vladimíra Javorského: Z popěvků pasáčka vepřů se díky Marianovi Friedlovi a skvělé kapele staly písničky. Tak snad vám udělají radost.

Javorsky

Umělec: Vladimír Javorský
Album: Ještě je
Datum vydání: 11. 11. 2022 / label: Indies Scope

1. Tatíčkovi
2. Fiala
3. Ež ja pujdu z Běle
4. Bílý květ
5. Kočár
6. Ty jsi se mi zdála
7. Do kameňa
8. Na mezi
9. Čerti
10. Motýli
11. Bílá husa
12. Hvězdy
13. Pámbu
14. Pokoj
15. Ticho
16. Tráva
17. Ještě je

Celkový čas / Total time: 50:18

Hudba a texty Vladimír Javorský kromě Ež ja pujdu z Běle (lidová píseň) a Motýli (text Miroslav Kemel).

Zdroj foto: Zuzana Bönisch

Více informací:
Odkazy na streaming: https://bit.ly/javorsky22TUNE
Indies Scope: www.indies.eu/alba/6129/jeste-je/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Rozhovor

Divadlo je moje celoživotní láska, říká operní pěvec Radek Krejčí

radek krejci perexI když to neměl v životě vždy jednoduché, štěstí, píle a talent ho dovedly k vysněné profesi. Během let se vypracoval a svůj život si už bez jeviště nedokáže ani představit. Sólista opery Severočeského divadla v Ústí nad Labem Ra...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Kráska a zvíře okupují vedle kin i knihkupectví

Kraska a zvire Egmont perexJiž více než tři týdny okupuje česká kina filmová pohádka Kráska a zvíře s nepřekonatelnou Emmou Watson v hlavní roli. U této příležitosti vyšla v nakladatelství Egmont i knižní verze, která je výrazně inspirova...

Divadlo

Santiniho jazyk, hlubší smysl k hledání a nalezení textového univerza?

santiniMěstské divadlo v Brně uvedlo jako svou třetí inscenaci sezóny a padesátousedmou inscenaci vůbec zajímavou a ojedinělou hru, která je inspirovaná literární předlohou Miloše Urbana, Santiniho jazyk. Autory jevištního převyprávění jsou režisér a herec, Stanisl...

Film

O sborovém zpěvu a Black Sabbath

pk uvodkaPodivná kombinace? Ale reálná. Jako bývalého člena hudebního sboru mě zjištění, že Severský filmový podzim přinese i snímek o pěveckém sboru, velmi potěšilo, protože na léta, které jsme se spolužáky ve sboru zažili, nikdy nezapomeneme. Ale doložku...