Vyjakomy jsou DVA chlapi v půli cesty

Vyjakomy jsou DVA chlapi v půli cesty

Tisk

Vyjakomy200Beaty, syntezátory a bicí určují sound nového alba DVA indie popové kapely Vyjakomy. Dvojice zakládajících členů odhodila kytary, ponořila se do vod současné elektroniky a vylovila fascinující bilanční nahrávku plnou minimalismu a podzimních melodií.

 

Po dlouhých sedmi letech, které byly zhusta ovlivněné smutnými událostmi v kapele, jejím částečným rozpadem, lockdowny, válkami a všemi těmito prima věcmi, se s novou deskou DVA vracejí Vyjakomy. Dan Švarc a Jan Otčenášek na desce bilancují, kam za ty roky došli a možná naznačují, kam míří v budoucnu. Tato elektronická deska obsahuje melancholické a zadumané melodie, tedy znaky rozpoznatelné již na minulých deskách, zároveň čistě elektronické a houpavé beaty, pevné basy a opět vynikající spolupráci s producentem Tomášem Neuwerthem, který kapelu dobře zná a dokáže přesně vystihnout, co jim padne.

Abychom se v době, kdy nám nezbývalo než sedět v utemovaných bytech, úplně nezbláznili, zavřeli jsme se do našeho domácího studia a začali intenzivně pracovat. Začali jsme psát desku tak, jak jsme si na začátku stanovili, tzn. nahrát ji do počítače, dát si čas na aranže, na experiment s ohýbáním zvuků, soundesign,“ říká Dan, textař a zpěvák kapely. „Samotná cesta za výsledkem pro nás byla velkou školou, protože jsme kluci od kytar,“ doplňuje Honza, který se na desce stará o beaty. Tomáš pak celou desku dotáhnul, aby to hezky hrálo, doaranžoval věci, které dotáhnout potřebovaly.

Vyjakomy2

„Celou desku bychom rádi věnovali našemu basákovi Kájovi, který tady s námi už bohužel není, ale jeho duch se nám tou deskou hodně prolíná. Zdravíme nahoru, brácho.“

Českolipská kapela Vyjakomy vznikla roku 2005, má na kontě 3 alba, několik klipů a mnoho odehraných koncertů po celé republice i mimo ní. Kapelu vždy bavilo posouvat svoje možnosti, a proto od začátků, kde se objevují akustické kytary a další nástroje, postupují stále dále v objevování nových zákoutí hudby. Kapela se do roku 2017 držela v téměř nezměněném počtu, nyní však vystupuje jako duo. Dan Švarc a Jan Otčenášek momentálně chystají živý set, se kterým by se v příštím roce jako dvojice rádi představili na křtu a dalších koncertech.

 Diskografie:

Zima09 (2009) EP
O Tmě (2011)
Oni (2015)
DVA (2022)

Vyjakomy cover

Umělec: Vyjakomy
Album: DVA
Datum vydání 25.11.2022 / label Indies Scope

Multilink: https://orcd.co/vjmdva


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Jen dobrá týmová spolupráce je základem úspěchu, říká režisér Petr Soukup

souk 200Režisérem televizního pořadu Zpívá celá rodina je Petr Soukup, který už natočil celou řadů pořadů i videoklipů a léta spolupracuje i se zahraniční scénou. Jako producent získal prestižní ceny jako Anděl nebo Český lev, což jen dokládá jeho um, záběr a ...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Příběh o válce v americkém stylu

svetla perexV našem kulturním magazínu poměrně často uveřejňujeme recenze na příběhy z druhé světové války, ať už ty reálné ve formě memoárů nebo ty, které se odehrály (pouze) ve fantazii autora. Anthony Doerr si ve svém románu pohrává s tím, jak se mohl...

Divadlo

Kašpaři budou hrát opět u Bezručů

kaspari200Pražský Divadelní spolek Kašpar již tradičně přiváží do Ostravy k Bezručům výběr ze svého repertoáru. Letos Kašpaři přivezou čtyři tituly, které představí na jevišti Divadla Petra Bezruče od 19. do 24. března 2022.

...

Film

Rychle, zběsile a tentokrát i smutně

Rychle a zbesile 200Šílenci na kolech jsou zpět. Již sedmý díl populární série Rychle a zběsile vstoupí zanedlouho do českých kin. Stojí za návštěvu nebo jen přežívá díky předchozím dílům?

 

...