Zlín zažil takřka VIP koncert Kissin' Dynamite

Zlín zažil takřka VIP koncert Kissin' Dynamite

Tisk

kissin dynamite 200Pátek 3. října patřil ve Zlíně německé hard-rockové skupině Kissin' Dynamite, která zde kromě své předkapely UMC přivezla i nové CD s názvem Megalomania. Show to byla sice komorní, ale o to lepší!

 

 

Večer uvedla glam rocková skupina Sweet Leopard z Ostravy a po nich se kolem deváté rozduněla hudba dua UMC Ultimate Mucis Covers. Tito dva mladíci kytarista Nils Lesser a bubeník Tobias Derer se, jak název vypovídá, už skoro dva roky věnují předělávkám různých popových hitů současnosti. Nils mi na otázku, jak je napadlo hrát zrovna tohle, odpověděl: „Jeli jsme autem, poslouchali rádio a říkali si, že té hudbě něco chybí a že to zkusíme předělat do metalu. Začali jsme to dávat na Youtube a zjistili, že se to lidem opravdu líbí!“

Nedílnou součástí jejich stage byli bicí, počítač a také papírová postava s hlavou autora dané písně. Zatímco byla slyšet její melodie, Nils s Tobiasem dělali vše pro to, aby ji přeřvali a dali jí tak mnohem lepší kabát. Nástrojům dávali pěkně zabrat a malý dav pod pódiem se jen vlnil a obdivoval jejich maximální nasazení.

 kissin 1 UMC

Když se ozvaly první tóny zcela jasného otvíráku DNA, který začíná i desku Megalomania, pod pódiem bylo jen pár lidí. Všichni ale byli odhodlaní hltat, co jim německá partička ve složení Johannes Braun, Ande Braun, Jim Müller, Steffen Haile a Andi Schnitzer nadělí. Hodně z přítomných fanoušků je vidělo na Masters of rock (2009 a 2012), jak se zjistilo rychlým hlasováním a od té doby kapelu zřejmě sledovalo. Neustále se zpívalo, skákalo, hrozilo, tleskalo a kapela byla touto komorní, ale akční atmosférou opravdu nadšená. Zpěvák Hannes lítal po pódiu, dělal různé opičky, pořád se na někoho v davu usmíval a lebedil si: „Je tady tak málo lidí, ale děláte takový hluk. Je to lepší než včera v Nürnbergu, kde bylo přes 400 lidí!“

Právě v Nürnbergu toto turné k desce Megalomania začalo. Z alba zaznělo dohromady sedm písní, které byly naživo opravdu perfektní. Každá měla své kouzlo a vůbec nebylo znát, že je Kissin' Dynamite hrají před publikem teprve podruhé. I na fanoušky musela deska udělat dojem, protože nadšeně vyřvávali nejen refrény.

kissin 2

Set bezvadně odsýpal a neobsahoval žádná bledá místa, střídaly se hity z Megalomanie (DNA, Running Free, VIP in Hell, Maniac Ball) s těmi ze starších alb, především předešlého Money, Sex and Power (She´s a killer, Love me hate, Hysteria). Potěšila powermetalová vypalovačka Steel of Swabia ze stejnojmenného alba z roku 2008. Skvělým překvapením byla píseň Six Feet Under, o které si mysleli, že by se do setu nehodila, ale po mnoha žádostech ji zařadili. Je velmi podmanivá a hlavně taková jiná, posuďte sami.

Příjemnou změnou od rockových nářezů byla umírněná píseň Firefly zahraná akusticky. Kromě bubeníka si na pódiu všichni sedli a pustili se do těch tklivých tónů. Se zpěvem jim publikum směle vypomohlo a dohromady to bylo opravdu výborné. Hodina a půl se velmi rychle přehoupla až ke dvěma přídavkům v podobě jejich velkého hitu I Will Be King, v rámci kterého se Hannes ukázal bez trička, zato tradičně s královským pláštěm a Operation Supernova. Kapela se pak velmi spokojeně rozloučila, poděkovala za výjimečnou atmosféru a nalákala všechny ke stánku s jejich merchem na jejich autogramiádu.

kissin 3

Respekt kapelám, jako jsou Kissin' Dynamite, kteří si nemusejí na nic hrát a rádi stráví nějaký čas s fanoušky. U stolu s CDčky, krásnými novými tričky a mikinami se objevili ani ne 15 minut po koncertě. Přátelsky se usmívali, podepisovali se a také si povídali a fotili se s kýmkoliv, kdo měl zájem. Fanoušci to náležitě ocenili a hlavně, takhle usměvavé tváře při odchodu z koncertů, aby člověk pohledal.

Tento večer stoprocentně platilo, že méně znamená více. K čemu (kromě peněz) je plný sál, když většina jen stojí bez špetky zájmu a někdy ani nezatleská. Tady šlo o pravý opak, tady se totiž sešli lidé, které spojovala láska k těmto německým maníkům, a dávali to najevo. Plně nasazeni byli jak fanoušci, tak kapela a celkově šlo o opravdu jedinečnou atmosféru!

kissin 4

KISSIN' DYNAMITE
Interpreti: Sweet Leopard, UMC, Kissi Dynamite
Žánr: hard rock
Zahráli: DNA, Running free, VIP in Hell, She´s a killer, Money, Sex & Power, Maniac Ball, God In You, Love me hate me, Six feet under, Firefly , Sex is War, Hysteria, Steel of Swabia, Ticket to Paradise, I will be a king, Operation Supernova
Datum a místo konání: 3. 10. 2014, Masters of Rock Café Zlín
Hodnocení: 100 %

Zdroj foto: Pavel Langer


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Ale já žiji v radosti, mám kolem sebe skvělé lidi, říká pěvkyně Dagmar Pecková

dagmar 200Moře krásné práce má za sebou i před sebou mezinárodně proslulá mezzosopranistka Dagmar Pecková. Zatímco na hudebním trhu má stále ještě aktuální a zcela unikátní album Hříšnice, jehož dramaturgii si dělala sama, pomalu už připravuje další projekt Wa...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Dračí zuby - další nářez od Michaela Crichtona

draci zuby 200V červnu vyšla v nakladatelství Plus nová kniha Michaela Crichtona Dračí zuby, která je díky svému tématu označována jako prequel k Jurskému parku. Láká vás prolínání fakta a fikce, kterým Crichton tak proslul? Určitě nic nepokazíte s Drač...

Divadlo

Burani slavnostně otevřeli novou divadelní sezonu

VýstřižekDivadlo BURAN TEATR je už hodně let součás...

Film

Kafarnaum – strhující výpověď o životě těch nejchudších v libanonském slumu

kafarnaum perexU soudu proti sobě stanou dvanáctiletý Zain a jeho rodiče. Je to netypická situace – chlapec totiž žaluje své rodiče za to, že ho zplodili. Za to, že mu dali život – život v bídě a nedostatku, plný utrpení.

...