Metalové okénko listopad

Metalové okénko listopad

Tisk

mo 200Tentokrát to vezmu zhurta a nabídnu pouze několik velmi vydařených videoklipů od známých hudebních veličin, které často oznamují i příchod jejich nových desek. Je toho málo, ale rozmanitost nechybí. Snad se bude líbit, hezký poslech přeji!

 

 

Začátkem února můžeme očekávat vydání čtrnácté studiové desky švédských melodiků In Flames. Album Foregone bude obsahovat dvanáct písniček, z nich nám na ochutnávku pro potěšení ucha i oka předkládají videoklip k Foregone Pt. 2:

Novinku Dying Of Everything, která světlo světa spatří 13. ledna, prezentují i floridští death metalisté Obituary. Na desce bude deset fláků, mezi které patří i první singl The Wrong Time:

A co tu máme dále? Nabídka novinek neustává a o slovo se hlásí americká rocková kapela Godsmack, která 24. února vydává album Lighting Up The Sky. Najdeme zde jedenáct songů, z nichž už jsme měli možnost slyšet první singl Surrender

A teď dávají k dispozici druhý, You and I:

Crosses, vedlejší projekt frontmana Deftones China Morena a kytaristy Shauna Lopeze ze skupiny Far vydal 9. prosince nové EP Permanent.Radiant. Pravidelně nás zásobují klípkama, tentokráte tu máme videoklip k pohodové podmanivé písničce Sensation:

A videoklip na závěr je takový rozmáchlý spektákl, ostatně co jiného čekat od slovutných Rammstein? V dubnu vydlai desku Zeit a teď tu máme singl k písni Adieu:

{youtube}skl6N3zGv-s{youtube}

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

2. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

BMC perex2Březen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům pís...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...


Literatura

Divoké labutě – síla a odvaha tří generací žen

labuteNa pozadí novodobých čínských dějin se odehrávají osudy jedné rodiny, vyprávěné pohledy tří žen – babičkou, matkou a její dcerou, což je autorka knihy Jung Chang. Knihu Divoké labutě vydalo nakladatelství Euromedia Group. 

...

Divadlo

Jaká je budoucnost Divadla Na zábradlí?

altSoučasná ekonomická situace, potažmo i kulturní založení obyvatel, není rozhodně příznivou dobou pro instituce věnující se umění. Zejména pak pro divadla, která jsou speciálním odvětvím. Není to film, jejich návštěva není rozhodnutí z minuty na minutu. Chce to p...

Film

La Película aneb průvodce španělských filmem
ImageLetošní festival španělských filmů už klepe na dveře. V Praze se stane útočištěm španělštiny kino Světozor od 14. do 19. února a poté se festival přestěhuje do brněnského kina Art od 20...