EXIT Festival 2024: Silný line-up s neokoukanými hvězdami a unikátní kulturní zážitky v Novém Sadu

EXIT Festival 2024: Silný line-up s neokoukanými hvězdami a unikátní kulturní zážitky v Novém Sadu

Tisk

exit 200Už 10. července odstartuje v Srbsku letošní ročník EXIT Festivalu. Nabídne silný line-up, který nabízí v Česku neokoukané hvězdy.

 

 

EXIT letos nabízí pro české diváky neokoukaný program plný velkých hvězd a dává výrazný prostor také nové nastupující generaci umělců. V čele nabitého line-upu stojí rapper Gucci Mane, který se domácímu publiku zatím v Česku nepředstavil, legendární kytarista kapely Rage Against the Machine Tom Morello, kteří nakonec v roce 2022 museli plánovaný pražský koncert ze zdravotních důvodů zrušit, nebo popové mega hvězdy Black Eyed Peas, které naposledy v Česku koncertovaly v roce 2004 a vrací se sem až letos. Kromě těchto jmen se návštěvníci mohou těšit na řadu dalších skvělých umělců jako Rudimental, Alok, John Newman, The Exploited, Ofenbach, Dub FX, Bratři Cavalerovi (Sepultura) nebo vycházející hvězda Baby Lasagna.

exit morello

Areál v unikátní Petrovaradínské pevnosti a party v Dance aréně až do ranních hodin

Festival se odehrává v unikátním prostředí Petrovaradínské pevnosti v druhém největším městě Srbska, Novim Sadu. Stavba, které se často přezdívá Gibraltar na Dunaji, byla po svém dokončení v roce 1780 považována za nejsilnější pevnost Habsburské monarchie. Takový areál pro více než 20 pódii nikde jinde nenajdete. Nejznámějším z nich je jednoznačně mts Dance Arena, na které se představují největší světová jména elektronické hudby. Letos to budou Carl Cox, Black Coffee, Artbat, Maceo Plex nebo Bonobo. Toto vizuálně propracované pódium je známé díky ikonickým parties až do východu slunce nad Petrovaradínskou pevností. Jeden z nezapomenutelných momentů každého ročníku.

exit black cofee

Balkánská a srbská kultura a okouzlující Novi Sad

Po staletí se Srbsko rozkládalo na hranici mezi východem a západem. Území Srbska bylo rozděleno mezi východní a západní polovinu římské říše, poté mezi Byzancí a Uherským královstvím a v raném novověku mezi Osmanskou říší a Habsburskou říši. Tyto překrývající se vlivy mají za následek kulturní rozmanitost po celém Srbsku. Procházka tři sta tisícovým městem Novi Sad, které celé žije EXIT Festivalem to naplno dokazuje. Staré město s historickými budovami, jako je radnice, katedrála sv. Jiří a synagoga je vedle Petrovaradínské pevnosti perfektním místem pro objevování. Návštěvníci mohou rovněž zavítat do Dunajského parku, ideálního lokality pro odpočinek před festivalovým večerem. Kulturní zážitek doplní Galerie Matice srbské, kde jsou vystavena díla významných srbských umělců, a Muzeum Vojvodiny, které představuje historii a tradice regionu. Milovníci vína by neměli vynechat návštěvu některého z místních vinařství v okolí města, kde mohou ochutnat vyhlášená vína z oblasti Fruška Gora.

EXIT PEVNOST

Jeden z žánrově nejrozmanitějších festivalů v Evropě

EXIT si dává záležet na kvalitě programu na všech pódiích. Ta jsou žánrově roztříděna tak, aby se trefila do hudebního vkusu všem návštěvníkům. Omrzela vás elektronika nebo pop? Zkuste rockovou a metalovou Explosive stage, hip-hopovou Gang Beats stage, klubovou No Slepp Novi Sad stage, Reggae stage nebo Visa Fusion stage, na které najdete nejzajímavější žánrovou paletu celého festivalu, v níž nechybí ani český zástupce, synth-popová kapela Lakeside X.

Další ročník festivalu, který se ponese v duchu Exit Starseeds a hesla "Společně probouzíme naše superschopnosti", se uskuteční od 10. do 14. července 2024 v Petrovaradínské pevnosti, přičemž nultý den je vyhrazen speciálnímu vystoupení Starseeds Takeover na Tesla Universe Stage. Čtyřdenní i jednodenní vstupenky jsou k dispozici zde.

EXIT Festival
10*. – 14. července 2024
Novi Sad, Srbsko

Vstupenky a více informací:

https://www.exitfest.org/cz
Vstupenky: https://www.exitfest.org/cz/vstupenky/
@exitfest

*10. července, v den narozenin Nikoly Tesly, se festival uskuteční výhradně na hlavní scéně, kde proběhne speciální představení Starseeds Takeover, čímž se festival rozšíří na 5 dní.


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Renata Horová: „Vyrůstala jsem v rodině se psy…“

horova 200Občas potkáme na ulici pejska v pěkném oděvu, zjistíme, že jde o bezsrsté plemeno, o naháče. Renata Horová má hned dvě takové holky – Tao a Sofii. Jsou to američtí bezsrstí teriéři. Díky nim začala pátrat po historii plemene, které zatím není oficiál...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Naštvala vás pokuta? Toho policistu možná také

muj pribeh jmenem policie 200Nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha Jana Dudy s názvem Můj příběh jménem policie, která odkrývá mnoho zajímavých skutečností.

...

Divadlo

4 aktéři, 3 verze, 2 manželské páry a 1 nepovedený večírek

3verze perexKaždý z nás si jistě stačil hned několikrát za svůj život položit otázku: „Co by se stalo, kdyby …“ Stačilo by totiž jedno jediné odlišné slůvko či gesto a vývoj celé situace by okamžitě nabral zcela jiné tempo a směr. Pokud vá...

Film

Anna, Elsa a Olaf slaví Vánoce

Vanoce s Olafem 1Princezna Anna a královna Elsa připraví pro obyvatele Arendelle nádhernou vánoční oslavu. Všichni však odejdou brzy, protože si chtějí užít své vlastní váníční tradice. Anna a Elsa si uvedomí, že na na rozdíl od ostatních ony d...