Letošní Colour Meeting opět nabízí exluzivně zahraniční hvězdy

Letošní Colour Meeting opět nabízí exluzivně zahraniční hvězdy

Tisk

colour meeting 200Příští týden nás čeká opět nezapomenutelný víkend v Poličce. Letošní 21. ročník Colour Meetingu proběhne 12. a 13. července 2024 v tradičním areálu v parku u hradeb. Na 4 pódiích se představí více než 20 hudebních a divadelních představení. V pátek 12.7. se tradičně na Palackého náměstí v 17:15 odehraje první divadelní představení. A potom pokračuje intenzivní program celé dva dny a noci.

 

Exkluzivní zahraniční vystupující v čele s Niño de Elche nebo Vega Trails doplňují významná jména domácí alternativní scény

Uhrančivý flamenco inovátor Niño de Elche, britští folkoví experimentátoři Stick In The Wheel, Vega Trails - dechberoucí spojení hudebníků z Portico Quartet a Mammal Hands nebo nekompromisní mix psychedelie, surf rocku a karibských rytmů v podání Conjunto Papa Upa. To jsou jen některé z českých premiér na Colour Meetingu v Poličce. Hudební program pečlivě kurátorovaných zahraničních umělců doplňují zvučná jména české a slovenské scény v čele s Midi lidi, Zrní, Modrými horami nebo fyield (aktuální projekt Václava Havelky a islandského hudebníka Pana Thorarensena).

Colour Meeting se už po jednadvacáté vrací do parku u hradeb v centru východočeské Poličky. V areálu parku mezi středověkými hradbami a Synským rybníkem nabídne sevřenou hudební dramaturgii, rodinnou atmosféru a nevšední zážitky. Na čele programu stojí španělské zjevení Niño de Elche. Zpěvák, hudebník, skladatel, básník, esejista a filosof odmalička usazený ve flamenku, které ovšem nepovažuje za ustálenou tradici, ale za živé umění, takže ho inovativně kombinuje s elektronikou, krautrockem, hip hopem, experimenty, poezií, tancem a multimediálními performancemi. Má za sebou spolupráci s hvězdami současné latinské hudby v čele se zpěvačkou Rosalií nebo producentem Raülem Refree. Na Colour Meetingu vystoupí s elektronickým setem v kostele Sv. Jakuba. Na stejném místě se představí také britští Vega Trails, unikátní duo Milo Fitzpatricka a Jordana Smarta, hudebníků, které mohou posluchači znát ze skupin Portico Quartet a Mammal Hands. Na debutovém albu „Tremors in the Static“ nabídli tito špičkoví instrumentalisté, skladatelé a improvizátoři hudbu vzpírající se popisu, kdy vám odkazy k nu-jazzu, soudobé klasice, ambientu, indickým rágám, severské tradici nebo drone music stačí pouze do chvíle, než začne připomínat zvuk krajinných scenérií míst, kam lidstvo zatím nevkročilo.colour meeting 1
Naštvanost a zoufalství městských proletářů vkládají do své hudby další Britové, Stick In The Wheel. Ne nadarmo se jejich hudbě přezdívá „folk s hněvem, chtíčem a krví“, ačkoli u slova folk budeme už hodně na vážkách. Na jejich koncertech se totiž na vás valí naprosto nefolkový atak rockových kytar, psychedelie, syntezátorů, temného dubu, dronu a auto-tunem zmutovaného zpěvu. Esence folkových protest-songů však zůstává a je neodmyslitelná. Conjunto Papa Upa, parta kolem venezuelsko-portugalského producenta, skladatele a perkusisty Alexe Figueiry, rozhodně ví, jak naložit s latinsko-americko-karibskými rytmy, funky, surf rockem a psychedelií. „Prostě hrajeme jakoukoliv hudbu, která nás dokáže vzrušit, a protože jsme všichni nenasytní posluchači a máme dost odlišné styly, nemohlo to skončit jinak, než mixem všeho, co máme rádi a o čemž jsme předpokládali, že lidi uvede do varu,“ říká Alex Figueira. Na Colour Meetingu se dále představí elektro-rocková, středomořsko-psychedelická novinka z berlínsky rozděleného Kypru BuzZ’ Ayaz, maďarští představitelé současné vlny dark folk rocku protknutého experimentálním jazzem Mordái nebo vycházející hvězda bejrútské undergroundové scény Rust.

“I letos jsme pro návštěvníky připravili spoustu lahůdek. Vedle těch tradičních kulinářských na porcelánu půjde především o ty hudební. Program festivalu je žánrově doširoka rozkročený, aby se nikdo nenudil a vždycky si našel několik umělců, kteří jej zaujmou nebo pobaví. Jsem rád, že, se nám daří držet pomyslnou laťku a přivážet do Poličky stále nová a aktuální zahraniční jména (např. britští Stick In The Wheel, kyperská novinka Buzz’ Ayaz nebo česko-islandský projekt Vaška Havelky fyield). A mám velkou radost ze scény v kostele Sv. Jakuba, kterou návštěvníci milují a kde probíhají pro mnohé možná nejzajímavější koncerty festivalu (letos Niño de Elche a Vega Trails). Na své si ale přijdou i pohodáři, kteří jdou na festival především potkat své známé, pobavit se a zazpívat si se svými oblíbenci. To jim letos určitě splní Midi lidi, Zrní nebo Modré hory,” říká k dramaturgii letošního Colour Meetingu ředitel festivalu Dušan Svíba.

Česko-slovenská hudba na Colour Meetingu

Česká i slovenská alternativní scéna má na Colour Meetingu své místo již přes dvacet let a letos je také významnou součástí hudebního programu. Na festivalu se představí stálice české scény, elektropopová kapela Midi Lidi, která má na kontě stejně tak nespočet hitů jako odehraných koncertů. Společně s nimi do Poličky dorazí také Zrní, jejichž nezaměnitelná poetika, práce s elektronikou i skladatelsko-producentský přístup táhnou publikum už řadu let. Mezi dalšími se mohou návštěvníci těšit na koncert Beaty Hlavenkové s výjimečným performerem na modulární syntezátor Leošem Hortem alias HRTL. Slovensko budou reprezentovat protřelí bratislavští rapeři Modré hory a opěvovaná zpěvačka Júlia Kozáková s vysoce hodnoceným albem Manuša. Nové desky na Colour Meetingu představí Bára Zmeková, Kolektivní halucinace nebo pražská kapela Hard to Frame. Návštěvníci budou mít jedinečnou šanci vidět nový projekt fyield, za nímž stojí český hudebník Václav Havelka společně s islandským producentem Panem Thorarensenem, kteří se na pozadí klimatické krize společně s dokumentaristou Ivem Bystřičanem a dalšími členy expedice vydali rozluštit zprávy vycházející z ropného vrtu, geotermální elektrárny nebo aquaponické farmy. Režisér Ivo Bystřičan z výpravy přivezl film Neviditelné krajiny, fyield pak album Future Landscapes. Na Colour Meetingu uvedeme jak fyield, tak film Neviditelné krajiny. Tradiční finské a čínské citery kantele a guzheng a novou desku “The Garden Of Otava” přiveze Barbora XU.

colour meeting 2

Colour Meeting není ale postaven jen na hudebním programu, důležitá je atmosféra a vzájemné propojení uměleckých představení a místa, kontrasty odlišných nálad a uměleckých vyjádření a samozřejmě domácká atmosféra. Potkáte tady kupu starých i nových známých, pod lipami v parku u poličských hradeb si dáte domácí jídlo na porcelánovém talíři jako od babičky a zapijete ho poličským pivem, zatímco vaše děti sledují divadelní představení nebo se účastní tvůrčích dílen.

Letošní 21. ročník Colour Meetingu proběhne 12. a 13. července 2024 v parku u hradeb v Poličce. ! Na 4 pódiích se představí více než 20 hudebních a divadelních představení.

Praktické informace

Ubytování / stanování během Colour Meetingu

Na festivalu bude vyhrazené nehlídané místo ke stanování na louce u hradeb, nejedná se o kemp, nejsou tedy k dispozici sprchy ani další hygienické zázemí. Toalety a cisterny s pitnou vodou budou k dispozici na festivalu. Další možnosti ubytování v Poličce najdete na odkaze zde. Kapacity ještě jsou.

Hygiena

Návštěvníkům bude k dispozici tekoucí pitná voda, mobilní toalety a dezinfekce. V případě příznivého počasí je v blízkosti areálu otevřené veřejné koupaliště.

Parkování

Není možné parkovat přímo u stanu, je zakázáno vjíždět autem na místo vyhrazené ke stanování. Automobily je možné zaparkovat na neplacených parkovištích pod Tylovým domem Polička a Hotelem Opus nebo na placeném parkovišti na Palackého náměstí Polička střeženém kamerami Městské Policie Polička.

Snídaně

Naše děvčata vám s láskou připraví domácí snídani jako od maminky přímo ve festivalovém stanu. Kromě toho ale na Palackého náměstí naleznete pekárny Borová a Sázava nebo Mléčný bar THT. V Poličce je dále Kavárna Štěstí, Kavárna U Hradeb (Na Bídě 951, doporučuje také Gastromapa Lukáše Hejlíka) či Café Pod Břízou (Havlíčkova 406). V Poličce je množství dalších kaváren a restaurací.

Jídlo na festivalu

Domácí kuchyně na porcelánu i stánek s těstovinami. V areálu je k dispozici pitná voda, myslíme na vegetariány, milovníky cideru, čaje i kávy.

Vstupenky a více informací:

https://colourmeeting.cz/
https://www.facebook.com/colourmeeting
https://www.instagram.com/colourmeeting


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Support Lesbiens: „Jsme tu přece pro fandy a ti musí slyšet na koncertech pecky“

support lesbiens 200Pohodlně se usaďte a přečtěte si rozhovor s jednou z hvězd festivalu Holešovská Regata, se skupinou Support Lesbiens. Za ni odpovídala stálice Hynek Toman, jež se nezalekl rozpa...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Bernard – pivo dobré, majitel sympaťák

muz 200Vydání knihy Tvrdohlavý muž doprovázela celorepubliková billboardová kampaň s provokativními citáty „Pivo dobré, majitel magor.“ Do jaké míry byl tento tahák úspěšný, je diskutabilní, ale kniha stojí opravdu za to a potě...

Divadlo

Veronští milenci z Bratislavy konečně v Praze a Brně

romeo julia 200Nesmrtelný příběh velké lásky Romea a Julie v podání slovenských hereckých hvězd zpestří program Letních shakespearovských slavností v pouhých čtyřech večerech. V Brně se hraje 10. a 11., v Praze pak 13. a 14. srpna. Generálním partnerem ...

Film

Godzilla zasahuje

godzilla perexPravěký veleještěr pojmenovaný Godzilla se v japonských kinech poprvé objevil přesně před šedesáti léty (film v tuzemské distribuci nazvaný Probuzená zkáza mohli čeští diváci spatřit až o tři...