Festival Brutal Assault hlásí nové přírůstky

Festival Brutal Assault hlásí nové přírůstky

brutal 200Již dvacátý ročník legendárního festivalu extrémní hudby, Brutal Assault, hlásí na soupisce nové kapely.

 

 

V abecedním pořadí se jedná o tyto projekty:
ANTROPOMORPGHIA jsou holandští představitelé death metalu, kteří se dali dohromady už v roce 1990 a po mnoha změnách v sestavě a dlouhé pauze se vrací i s novým materiálem.
CARACH ANGREN je další kapelou z Nizozemí, tentokráte ale přivezou symfonický black s prvky fantasy vypravěčství.
Technický death metal z Finska přiveze banda DEMILICH. Po mnoha problémech, pauzách a nečinnosti přislíbili předvést svůj um a nevyloučili ani práci na novém materiálu.
Z této sestavy nových kapel mám největší radost a nejvíc se těším na německé metalcoreové HEAVEN SHALL BURN, kteří jsou pověstní svým naštvaným perfekcionistickým zvukem a texty se sociálním zaměřením.
Švédský melancholický metal bude mít své zastoupení v podobě kapely KATATONIA. Přiznám, že bez těch bych se obešla – pro mě osobně velmi nudné a nicneříkající, přesto myslím, že hodně fanoušků metalové hudby při vyslovení této kapely zajásá.
KYPCK z Finska nabídnou hudbu na pomezí sludge a doom metalu a to vše s vokály v ruském jazyce! Rozhodně netradiční počin, jenž si zaslouží nejen poslech, ale i zhlédnutí.

brutal 1


Z Německa přijede také post-rocková kapela LANTLOS.
Premiéru na festivalu si odbudou američtí šílení metalisté MUSHROOMHEAD, kteří jsou slavní ani ne tak kvůli své hudbě, jako díky tomu, že koncertují v maskách. Mají toho už hodně co za sebou, vždyť se dali dohromady někdy v roce 1990 a známí jsou i tím, že mají více vokalistů a v hudbě kombinují prvky metalu, industriálu i hip hopu. Zkrátka mišmaš!
Radost mám i z potvrzené účasti brazilských matadorů RATOS DE PORAO – jedné z nejdůležitějších pankáčských band v Jižní Americe, kteří to spolu táhnou už 34 let!
Z Nizozemí přijedou také RECTAL SMEGMA, goregrindisté, kteří se v České republice už několikrát ukázali.
Pod prapodivným názvem SUN O))) se skrývá ambientní americká kapela, která s hudbou experimentuje ve velkém a míchá v ní nejrůznější prvky.


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

S odstupem bych po poslechu alba už zase mnoho věcí udělal jinak, říká Oldřich Bohadlo

bohadlo 200Někde tam jsi. To je název debutového alba náchodského tria BohadloBand, jejímž výhradním autorem je její kapelník, kytarista a zpěvák Oldřich Bohadlo. Jeho texty, melodie a zpěv jsou poznávací značkou skupiny, která se sice na první pohled může j...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Ve stínu své sestry

Ve stínuKdyž sourozenecká rivalita překročí své meze, může nastat cokoliv. Román o dvou sestrách od Kateřiny Castanedy z nakladatelství Prostor čeká právě na vás!...

Divadlo

JAMU přijímá studenty z Ukrajiny, otevřela pro ně transparentní účet a učí je češtinu

jamu 200Třináct ukrajinských studentů prchajících před válkou v současné době studuje na obou fakultách brněnské akademie. Počty však mohou být ještě vyšší. JAMU navrch z iniciativy děkana Divadelní fakulty doc. Mgr. Petra Francána zřídila transparentní účet na ...

Film

Dokáže jeden muž zvládnout tři děti?

martin venuse perexŘíká se, že žena vydrží víc než člověk. Jak si tedy povede celý měsíc průměrný muž v ženské úloze a zda se potvrdí zažitá fráze, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše, se dozvíte v romantické komedii Jiřího Chlumského Martin a ...