Metalové okénko prosinec

Metalové okénko prosinec

Tisk

mo 200Závěr roku nám toho moc nepřinesl, titulky plní hlavně koncerty Pantery, čemuž se nejde divit. Navíc kapely oznamují, kde je můžete zhlédnout v létě nebo co plánují pro rok 2023. Velmi příjemnou zprávou je též informace, že kapela Foo Fighters se po smrti bubeníka Taylora Hawkinse rozhodla pokračovat ve fungování.

 

 

Floridská death metalová partička Obituary vydá v pátek 13. ledna studiovku Dying Of Everything, kde najdeme 10 písní. Jednou z nich je i ta eponymní, kterou si můžeme poslechnout zde:

Americká thrash metalová kapela Sacred Reich plánuje v roce 2023 začít pracovat na následovníkovi Awakening z roku 2019. Takže je se na co těšit!

Kapela Crosses, projekt China Morena (Deftones) a kytaristy Shauna Lopez (Far) vydala nové snové EP Permanent. Radiant a z ní nabízí videoklip k písničce Holier:

V srpnu vydala švédská melodická kapela Amon Amarth dvanácté album s názvem The Great Heathen Army a právě z něj nám přináší videoklip ke skladbě Oden Owns You All:

A teď z trochu jiného soudku – kalifornští rockeři Papa Roach vydali v dubnu EP Ego Trip a právě úvodní rádiově laděnou písničku představují v tomhle klípku:

O polských Behemoth se mluví velmi často, třeba v souvislosti s tím, že v září vydali své dvanácté studiové album s názvem Opvs Contra Natvram. Proto je překvapivé, že frontman nevylučuje možnost nové hudby, které s emůžeme dočkat už v roce 2023, a to ve formě EP.

Poslední den v roce vydala kapela Foo Fighters na sociálních médiích toto prohlášení:

„Jak se loučíme s nejtěžším a nejtragičtějším rokem, který kdy naše kapela poznala, tak nám to připomíná, jak vděční máme být za to, že máme lidi, které milujeme a máme nejraději, a za milované, kteří s námi už nejsou.

Foo Fighters vznikli před 27 lety, aby reprezentovali léčící sílu hudby a pokračování života. A za těch 27 let vytvořili naši fanoušci celosvětovou komunitu, oddaný podpůrný systém, který nám pomohl společně překonávat temná období. Místo, kde sdílíme radost a bolest, naděje a strachy, kde se skrze hudbu spojujeme v refrénu života. Bez Taylora bychom se nikdy nestali kapelou, kterou jsme byli – a bez Taylora víme, že odteď budeme jinou kapelou.

Také víme, že vy, fanoušci, jste pro Taylora znamenali tolik, co on pro vás a my víme, že až se znovu potkáme – a bude to brzy – bude s námi všemi každou noc.“

mo foo fighters

Zdroj: https://blabbermouth.net/


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Středověké právo se sice od dnešního liší, ale Emma Riedová nedá při psaní na zkušenosti ze své advokátní praxe dopustit

emma riedova 200Emma Riedová vystudovala práva a dějiny umění a pracuje jako advokátka. Zaujetí pro dějiny a napínavé zápletky ji provází už od střední školy, kdy psala povídky i kratší historické a detektivní příběhy. Tuto svou vášeň zúročila už při psan...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Tajemství rodiny Hartových

Detska hra perexAnna Hartová je dokonalá matka. Její dcery Nell a Iris jsou nejen nádherné, ale i skvěle vychované. Kromě nich se ale stará i o nevlastní dceru Bay. Jejich ideální život se však od základů změní v den, kdy Nellina krása upoutá pozornos...

Divadlo

Zlínské divadlo součástí celosvětového unikátního projektu na podporu Běloruska

Urazeni200Městské divadlo Zlín se jako první v České republice zapojí do scénických čtení současné běloruské hry Uražení. Bělo/R/usko. Akce je součástí celosvětového projektu Insulted. Belarus(sia) Worldwide Readings. Jde o vyjádření podpory a sounáležitosti...

Film

Vendetu? Nebo něco ostřejšího?

200filmGiovanni Manzoni/Fred Blake (Robert De Niro) byl dříve mafiánským bossem velké rodiny. Nyní je ale už starý, chce mít klid i bezpečí, a to jak pro sebe, tak pro ostatní členy své rodiny – svou impulzivní ženu Maggie (Michelle Pfeiffer), překrásnou dce...