Povodí Ohře našlo svoje Místo odpočinku

Povodí Ohře našlo svoje Místo odpočinku

Tisk

misto-odpocinku200Tragické okolnosti nebo zklidnění schizofreních countrypunkerů na nové desce nečekejte. Třetí album divoké party Povodí Ohře nese název Místo odpočinku a kapela v něm opět nabízí koncepční nahrávku. Hutné syrové punkʼnʼrollové skladby říznuté alternativním country dostaly temnou nástavbu v podobě dějové linie ze Svatošských skal. Parta ze Západních Čech míchá punkové ingredience do šansonové nálady minimalismu a emotivnost střídá se zvukovou brutalitou.

 

Kapela Povodí Ohře podruhé v řadě připravila koncepční album. “Místo odpočinku je po textové stránce koncepční album na motivy libreta F. E. Devrienta k romantické opeře "Hans Heiling" z roku 1833,” sděluje frontman kapely Sisi a přidává další informace: “Jedná se o ojedinělé zahraniční dílo vycházející z prastaré pověsti o Janu Svatošovi (Hans Heiling) zasazené do půvabné krajiny Svatošských skal (zkamenělý svatební průvod) na řece Ohři. Sám Devrient, v té době operní hvězda přicházející postupně o hlas, si píše libreto na míru. Ve své práci vychází ze značně zkomolené a k nepoznání přetvořené pověsti z pera Ch. H. Spiesse. A v tomto duchu navazuje i album Místo odpočinku.”

Povodí Ohře navíc dbali na to, aby skladby obstály i jednotlivě. A to se povedlo dokonale, jak dokumentoval i úspěch singlu Blud. Písničky se pohybují v širokém žánrovém rozpětí od rock´n´rollpunkové vypalovačky až po baladu, ale rukopis kapely je snadno rozpoznatelný v každém okamžiku nahrávky.

Divoké koncerty Povodí Ohře jsou proslulé a nové album Místo odpočinku doplňuje ucelený obraz o výjimečnosti této kapely na české hudební scéně.

Koncerty:
21.09.2023 - Praha
23.09.2023 - Dobřichovice
29.09.2023 - Chodov
20.10.2023 - Kopřivnice
21.10.2023 - Brno
04.11.2023 - Turnov
17.11.2023 - Děčín
07.12.2023 - Praha

misto-odpocinku kapela

BIO Povodí Ohře

Historie Povodí Ohře začíná v roce 2016. Tehdy nepřímo navázalo na netradiční mezigenerační spojení dvou chebských muzikantů. Zpěvák a textař Jiří “Sisi” Sochor /Esgmeq/ a skladatel, klavírista a bubeník Jan Hrivňák /esazlesa/ v roce 2015 vydávají s uskupením esoasisi EP punkových šansonů s názvem ...to se lehce říká nám. O rok později přichází oslovit Sisiho jeho spoluhráči Jan Hrivňák a kytarista Lukáš “Bouše” Bouška /esazlesa/ s návrhem zkusit něco nového, s netradičním nástrojem pro rockovou kapelu - cigar box guitar, jenž se později stává nedílnou součástí signifikantního zvuku kapely. Sisi tehdy odpověděl na lukrativní nabídku slovy: “Určitě ne!”- a tak vzniklo Povodí Ohře. Kapelu následně posílil baskytarista Ladislav Janoušek /Esgmeq/ a plzeňský bard Pan Mže /Climatizado/, jehož později nahradil František „Kvákadlo“ Štrébl /Velo, Code Name Linhart/.

Povodí Ohře je konglomerát neutěšenosti a všichni občas potřebují okusit trochu toho “Chebu”. Pak je pro všechny snažší uvědomit si, jak je nám v naší vypolstrovaný ulitě vlastně bezpečně a dobře.

Složení:

Jiří Sochor - zpěv
Jan Hrivňák - bicí
Ladislav Janoušek - basa
Lukáš Bouška - cigar box guitar, kytara
František Štrébl - kytara

Diskografie:

Povodí Ohře - 2018
Rakovina/Vašek (SP) - 2019
Dva trámy na kříž - 2020
Místo odpočinku - 2023

misto-odpocinku obalka

Umělec: Povodí Ohře
Album: Místo odpočinku
Datum vydání: 8.9.2023
Label: Indies Scope

Multilink: https://orcd.co/povodi23


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner

Hledat

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Danielom, bývalým vedúcim redaktorom Dikobrazu o legendárnom karikaturistovi Jiří Winterovi Nepraktovi (1924-2011)

Neprakta perexV tomto roku si kultúrna verejnosť v Čechách pripomína nedožité deväťdesiate narodeniny výtvarníka, ilustrátora a karikaturistu Jiřího Wintera Nepraktu. Známy karikaturista bol vedúcou výtvarn...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál


Literatura

Zarua - město plné magie

Zarua malýNakladatelství Fragment vydává ve své ediční řadě Pendragon ty nejzajímavější romány světové fantasy. Mezi ně se určitě řadí i Zarua – ztracené město od Suzanne Rogerson, která nabízí napínavý příběh plný akce a magie.

 

&...

Divadlo

Premiéra divadelní hry Kancl aneb když hranice mezi vtipem a trapností setřeme

kancl divadlo rokokoPrvní novinkou v sezoně Městských divadel pražských (MDP) se stala stejnojmenná jevištní verze britského sitcomu Kancl (The Office). Premiéra hry Kancl se tak uskutečnila ...

Film

Noví Transformers přináší dinosaury

tra 200Film Transformers: Zánik (2014) je pokračováním úspěšné série filmů a seriálů na téma robotů měnících se na auta, kteří se mezi námi ukrývají a chrání nás proti zlu. I když se může leckomu zdát, že další pokračování ničím nepřekvapí, nové herecké obsaz...