Zpěvák a herec Vojtěch Drahokoupil vydává debutové album Pocity, prvním singlem je duet s Terezou Maškovou
Banner

Zpěvák a herec Vojtěch Drahokoupil vydává debutové album Pocity, prvním singlem je duet s Terezou Maškovou

Tisk

drahokoupil200Vojtěch Drahokoupil je muzikant, zpěvák, songwriter, moderátor a herec. V posledních letech vydal několik singlů, až teď se rozhodl připravit celé album. Jeho debutová deska Pocity vyšla 1. prosince.

 

Odhodlání k nahrání debutového alba přišlo u Vojtěcha Drahokoupila po vydání jeho singlu Co víc si přát v roce 2021. Na něm experimentoval se zvukem a dostal se do hudební polohy, která ho baví nejvíc. "U plánů na album jsem měl jasný cíl. Chtěl jsem udělat muzikantskou nahrávku, které bude zároveň bavit lidi. Budou si zpívat texty písniček a užívat si je naplno," vysvětluje Vojtěch Drahokoupil. Veškeré nástroje, které album obsahuje, jsou nahrané živě. "Nechtěl jsem si pomáhat samply, chtěl jsem vytvořit opravdové hudební album", doplňuje Vojtěch.

Na albu Pocity spolupracovalo s Vojtou hned několik muzikantů světové úrovně. Například baskytarista Michal Krásný, který hrál třeba i s Pharrellem Williamsem. Největší autorský podíl má Vojtěch Drahokoupil a Jiří Vidasov.


Na albu je jediný duet, a to ten s Terezou Maškovou ve skladbě Pocit. Tu napsal Vojtěch Drahokoupil už před čtyřmi lety. Jak sám říká, některé věci prostě musejí uzrát a přesně to potřebovala i tato skladba. S Jiřím Vidasovem přepracovali původní komorní aranže tak, aby se z písně stala velká a silná. Pro aranže přizvali smyčcový UniqueQuartet pod taktovkou Marca Cana.

Vojtěch Drahokoupil dlouho přemýšlel nad tím, který ženský hlas by skladbě sedl nejlépe. Volba nakonec padla na Terezu Maškovou. S ohledem na její pěvecké kvality a také přátelství, které je s Vojtěchem pojí. Píseň bude mít i svůj videoklip, který by měl vyjít v první polovině příštího roku. "Je to nádherná, vystavěná a promakaná věc, na kterou jsem opravdu pyšnej," nešetří chválou Vojtěch Drahokoupil.

drahokoupil

Album Pocity obsahuje celkem deset skladeb. Vychází 1. prosince na streamovacích platformách a v limitovaném počtu také na fyzických CD nosičích.

Více informací:
https://www.facebook.com/vojtech.drahokoupil.7


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Johnny Pišto: „Žijte, jak vy sami chcete!“

zakazany ovoce pisto 200Johnny Pišto. Pohodovej, energickej a adrenalinovej chlapík, kterej se jen tak ničeho nelekne. Je neodmyslitelně spjat s kapelou zakázanÝovoce coby zpěvák a kytarista, ale vždy toužil bý...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...


Literatura

Těšení na Mrkev pro vězně

Mrkev perexNa Mrkev pro vězně jsem se fakt těšila. Ostatně – já se pořád na něco těším. Já se těším i na pátek třináctého. Ale zpátky k próze.. Protože čtu knihy od předu, začetla jsem se hned do přední záložky. A tady moje myšlenky uvízl...

Divadlo

Inscenace 1000 tváří Adiny přináší dobovou atmosféru a přitažlivý pohled za kulisy

adina200Jeden barvitý život přinesla v živých barvách premiéra nové hry Daniely Sodomové. Inscenace, jejíž režisérkou a choreografkou je Adéla Stodolová, nese název 1000 tváří Adiny, což mnohé napovídá. Samozřejmě že jde o filmovou hvězdu Adinu Mandlovou. A není ...

Film

Rytíři nebes
ImageFilm Rytíři nebes, který u nás nevyvolal téměř žádné reakce, je povedeným válečným filmem na pomezí dramatu, komedie a romance, který vypráví skutečný příběh několika amerických letců, kteří odjeli bojovat proti Němcům do...