Král je mrtev, ať žije Emperor!

Král je mrtev, ať žije Emperor!

Tisk

PoisonedMind 200Králové domácího stoner-rocku mění zavedený pořádek (čti chaos) a za doprovodu sličných tanečnic přivádí k moci ještě metalovějšího emperora. Tak by mohlo znít metaforické přirovnání k vydání nového alba jedné z nejvytíženějších domácích kapel Acid Row. Příběh zkázy plný dvojsmyslů aneb třetí LP s názvem "Poisoned Mind" právě vychází digitálně. Kapela živě představí desku i na vinylu během křtu v pražském Futuru v pátek 5. dubna.

 

Nejčastěji se identifikují jako stoner-rocková kapela. Toto kategorizování funguje ale spíše v zahraničí. Dvanáct let si Acid Row na ose Tachov-Plzeň-Praha budovali pozici tahounů této pomyslné tuzemské scény. Potvrzují to i jako možná jedna z nejvytíženějších koncertních kapel u nás. Svůj kult šíří za hranicemi a chlubit se mohou nesčetnými spoluprácemi. Včetně té z poslední doby, s jedním z nejúspěšnějších českých rapperů Redzedem. „Parní válec“, který nezastavuje, teď přináší novou dlouhohrající desku. Její tvář možná někoho překvapí. Chybí ozdobné přesahy do psychedelie, roztáhlé struktury a punková energie. Tvorba je přímočařejší, těžší a má více kontinuální energie. Trio muzikantů potvrzuje, že nehodlá stagnovat v neexistující osnově. „Baví nás dělat neuchopitelnou muziku“. Spolehnout se však dá na textovou hloubku i mysteriózní odér. Poisoned Mind tak přináší posun s pozměněnou trasou.

Na albu se nachází 8 skladeb, jejichž témata často směřují ke zkáze a destrukci jednotlivce i společnosti. Jsou tak sondou do mysli frontmana Alexe Fonara (zpěv, basa), který si ve svých textech často hraje s dvojsmysly. Objeví se zajímavá témata. „Dust Bowl“ alias Black Blizzard o písečných bouřích v USA, které byly jedním z hlavních činitelů hospodářské krize ve 30. letech. Sociopolitický The Emperor platí za věčné téma, opět aktuální v dnešním rozpoložení světa, upozorňující na absolutistické propojení moci, šílenství a následné izolace. Trojice muzikantů navíc vyslala do éteru jako předvoj z alba také videoklip k písni Secret of Flying. V něm se muzikanti zobrazí po boku pole-dancových tanečnic a lehce ironicky vypovídají o limitech, spojených s bujarým nočním životem kapely, reálně končícím až dotekem smrti.

Hudebně se dočkáte pronikavé i chytlavé „riffové nálože“ Dominika Klesy (kytary), strhujících bicí Radka Bacíka, typických tempových změn, naléhajícího vokálu a hutné basy, jejíž zvuk někdy (ne)nápadně připomíná sound z posledního LP Black Sabbath 13. Že legenda z Birminghamu přímo ovlivnila celé generace stoner/metalových kapel je známý fakt. Acid Row se na albu dokonce přímo hlásí k odkazu ikony skladbou Grandchildren of the Doom, která je generačním pokračováním „sabbathovské“ Children of the Grave. Koncept desky je více metalovější, než předchozí alba. Kromě zmíněných Sabbath vzdáleně připomíná např. tvorbu Judas Priest, nebo temnější Electric Wizard.

Konečnou tvář nahrávce dodal také Amák Golden, který se postaral o recording, mix a master. Deska je digitálně dostupná od půlnoci 15. března na streamovacích platformách. Křest alba na vinylu se chystá v rámci oslavného večírku 5. dubna ve Futurum Music Baru. Akci podpoří svým vystoupením Povodí Ohře a rakouská stonerová kapela Swanmay. Lístky v předprodeji pořídíte v síti goout.net.

PoisonedMind

Zdroj foto: Tereza Kopelentová

Více informací:

Událost https://fb.me/e/1TVL3pFpj
Předprodej https://goout.net/en/acid-row-album-release%2Bpovodi-ohre%2Bswanmay/sztkpyw/
Streaming https://distrokid.com/hyperfollow/acidrow/poisoned-mind
Tisková zpráva: Martin Packan Cassiopeia Promotions Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tomáš Vaněk: „Koncerty v Brně, Praze a Mnichově Hradišti chystám sám a vymazluji k obrazu svému.“

tomas vanek200Zpěvák a herec Tomáš Vaněk se v prosinci vypraví se svými vánočními koncerty do tří měst a my jsme jej u této příležitosti vyzpovídali a zjistili, na co se jejich návštěvníci mohou těšit.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!


Literatura

Když si rocková hvězda odskočí napsat krimi román


chlapec ve stinu 200Carl-Johan Vallgren – rockový hudebník a spisovatel v jednom, je ve Švédsku známým autorem. Ovšem Chlapec ve stínu je jeho prvním krimi románem. I tak se ale může rovnat zavedeným krimi značkám jako je například jeho krajan...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede hru Na první pohled, brilantní soudní monodrama i naléhavý příspěvek v debatě o znásilnění

na prvni pohled200Advokátka vyhozená ze sedla. Švandovo divadlo uvede hru Na první pohled, brilantní soudní monodrama i naléhavý příspěvek v debatě o znásilnění. 

...

Film

Jak si nevzít princeznu: Sympatické sudičky, cestování časem a komplot proti osudu

Jak-si nevzit princeznu (2)

Česká televize uveřejnila na Štědrý večer zbrusu novou koprodukční pohádku v režii Karla Janáka podle scénáře Petra Hudského s názvem Jak si nevzít princeznu. Dle očekávání i tato nová pohádka vyvolala mezi ...