LeRa překvapuje novou písní Ľudia

LeRa překvapuje novou písní Ľudia

Tisk

lera ludia 200Jedinečnost a krása, která vyzařuje z každého jednoho z nás. Zpěvačka Lenka Rakár, která tvoří pod uměleckým jménem LeRa, přiznává, že po narození dcery se vše v jejím životě začalo ubírat novým, radostnějším a pozitivnějším směrem. Včetně hudby. Důkazem je i novinka Ľudia.

 

Poselství této písně je nepochybně silné, přičemž zpěvácké i hudební provedení nenechá nikoho na pochybách, že charizmatická LeRa trefila svou aktuální tvorbou do černého. Ona sama vysvětluje zlomový moment následujícími slovy: „Od mého posledního alba „Bird’s Eye View,“ které vyšlo v roce 2021, se událo mnoho výrazných změn. Tou největší určitě je, že jsem se v roce 2022 stala mámou.“ Z tvrdší, rebelské, drsné hard-rockové a metalové hudby, která definovala její poslední album, tak LeRa přešla do jemnějších aranžmánů, pozitivních textů a příjemných melodií.

Ochutnávka z nového alba i slovenčina

Píseň Ľudia je prvním singlem z připravovaného alba zpěvačky LeRy, na kterém nebude nouze o více zajímavých spoluprací, duetů a speciálních hostů. Překvapením jsou i texty písní ve slovenštině, ke které se umělkyně po čase vrací. „Velmi jsem už chtěla psát skladby opět ve slovenštině a dělat je pěkné, příjemné na poslouchání. Takové, aby si je fanoušci rádi zpívali spolu se mnou. Aby se v nich našli a ztotožnili se s nimi. Odkdy jsem mamou, mám pocit, že chci dělat věci krásné a pozitivní, aby moje dcera vyrůstala ve světě, který bude laskavý, veselý a dobrý. Tedy, aspoň svojí troškou chci k tomu přispět,“ vyznala se LeRa, kterou média často označovali za slovenskou rockovou královnu. „Už jsem asi dospěla do stádia, že potřebuji zmírnit. Všechno ve svém životě. Bylo fajn dělat extrémní a tvrdou hudbu, skákat, křičet na festivalech i rockových koncertech, ale už cítím tu hudbu jinak,“ přiznává upřímně.

lera1

Autentický videoklip s podporou nejbližších

Hlavní myšlenku písně autenticky dokresluje i samotný videoklip. Natáčel se v ulicích Bratislavy, a to bez scénáře nebo speciálních příprav. „Účinkují v něm reální lidé, kteří byli v daném čase na těchto místech, ale také moji blízcí, které jsem tam chtěla a potřebovala mít,“ prozrazuje LeRa. Kromě milované dcery a rodiny v něm vidíme i zpěvačkiny kolegy, kamarády, sousedy či kmotry Rianky, protože, jak LeRa tvrdí, jsou neoddělitelnou součástí jejího každodenního života.

„Většina záběrů vznikla spontánně a v přátelské atmosféře. Chtěli jsme zachytit různé lidi, v různých situacích a vyjádřit, že každý jsme jiný a svým způsobem krásný, jedinečný. Během natáčení jsme zažili skvělé okamžiky, poznali zajímavé lidi z různých zemí, kteří chtěli být součástí klipu a všichni jsme cítili příjemnou sounáležitost. O tom je i tato píseň,“ dodává LeRa.

Co je to krása?

Myšlenku písně podpořili i různí známí umělci, kteří na LeRiných sociálních sítích odpověděli na otázku, co pro ně znamená pojem krásní lidé. Michal Hudák, Jozef Golonka, Adriena Bartošová, Kristína Mečko, Natália Kóšová, Rebeka Gregáňová, nebo dětská hvězdička Thalia Král, všichni se shodli v jednom: krása lidí vychází z našeho nitra a odráží to, jak se chováme a co vyzařujeme.

lera2


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Novou akvizicí rockové kapely GAIA je zpěvačka a textařka Bára Havelková

bara havelkova perexI když začala zpívat s otrokovickou rockovou kapelou GAIA teprve loni, i na aktuálním kapelovém albu nazvané Druhá múza přesvědčila o svém pěveckém talentu. Kromě toho je muzikální Bára Havelková nejen pohlednou ženou, ale ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Tenkrát v ráji – příběh, který vám zlomí srdce

raj 200Období druhé světové války stále inspiruje různé umělce ke zpracování. Josef Urban k nim určitě patří. Jistě jste už zaznamenali například film Habermannův mlýn nebo 7 dní hříchů, kde autorem knižní předlohy a ve druhém případě i scénáře je právě Josef...

Divadlo

Malované na skle ve Zlíně krásně namalovali

malovane-na-skle 200Podzimní večer 20. listopadu se v Městském divadle Zlín nesl ve slavnostním duchu. Jednak šlo o 51. reprízu představení Malované na skle, které získalo cenu Aplaus za nejlepší inscenaci 69. sezony a její představitel byl nomi...

Film

Šestý díl série Mission: Impossible posouvá akční scény opět o kus dál

MIFOKdyž před neuvěřitelnými třiadvaceti lety nenápadně odstartovala špionská série Mission: Impossible vycházející ze stejnojmenného seriálu, nikdo nemohl tušit, že i v roce 2018 bude aktivní a navíc se na n...