Primal Fear vtrhnou do Česka
Banner

Primal Fear vtrhnou do Česka

ImagePrimal Fear je německá heavy / power / speedmetalová kapela. Vznikla v roce 1997 v podstatě jako východisko z nouze pro zpěváka Ralfa Scheeperse. Ralf opustil svou slibnou kariéru v Gamma Ray pro vidinu postu ještě slibnějšího - v té době se totiž uprázdnilo místo vokalisty u Judas Priest. Jenže rozkol u Jidášů tehdy dosáhl takové intenzity, že si místo přijetí nového zpěváka dali rok a půl pauzu (a pak vzali Roba Halforda zpátky). A v Gamma Ray se mikrofonu ujal s úspěchem Kai Hansen. Co tedy zbývalo Ralfovi jiného - než si založit kapelu novou.


Požádal o spolupráci své kolegy z Judas Priest cover bandy - Just Priest, tedy kytaristy Matta Sinnera a Toma Naumanna. Přibrali bubeníka Klause Sperlinga a nová stálice německého metalu byla na světě. Už v roce 1998 vydali své první stejnojmenné album a ihned s ním obsadili 48. příčku německého žebříčku, což je jeden z nejlepších debutů vůbec v historii německého metalu. A že tam těch skvělých kapel bylo a je!

Na druhém albu Jaws of Death hrají ještě v původní sestavě, Ralf se chvílemi pokouší zpívat jako Udo Dirkschneider (naštěstí ho tenhle zlozvyk rychle přešel, Ralf je Ralf a jeho skvělé čisté ječáky a krásný zpěv ve velkém rozsahu ho vždycky prozradí), ale pak Tom Naumann kvůli zdravotním problémům skupinu opouští. V dalších letech došlo k dalším změnám v sestavě, Tom se vrátil a pak byl znovu odejit, došlo i k výměně bubeníka, ze zakládajících členů zůstali dodnes v kapele jen Ralf a Matt. Ve stylu kapely ale k zásadním změnám nedošlo. Primal Fear hrají už 14 let poctivý heavymetal s krásnými melodiemi, vychytanými kytarovými sóly, zajímavými texty, občas s trošku netradiční tématikou álá Hvězdné války či Star Trek (jako třeba na albu Black Sun), a skvělým zpěvem nejen sólisty Ralfa, ale i dalších členů skupiny, kteří mu vypomáhají ve vícehlasech a dávají tak kapele její plný zvuk.

Image

Skupina vydala dosud 8 řadových alb:

Primal Fear (1998)
Jaws of Death (1999)
Nuclear Fire (2001)
Black Sun (2002)
Devil's Ground (2004)
Seven Seals (2005)
New Religion (2007)
16.6 (Before the Devil Knows You're Dead) (2009)

Na leden 2012 připravuje skupina vydání další, již deváté nahrávky - Unbreakable.
Jako upoutávka vyšel videoklip k písni Bad Guys Wear Black.A na přelomu března a dubna 2012 nám výsledky své práce předvedou naživo - 31.3. ve Zlíně v Masters Of Rock Café, a 1.4. v Praze v klubu Matrix.

A nejen to. Spolu s nimi přijede i další legenda německého heavymetalu - skupina Brainstorm, která nám přiveze představit své nové, také již deváté album - In The Spur Of The Moment, o kterém jsem zde již něco napsala. A Brainstorm jsou taky banda, kterou stojí zato vidět naživo! Měla jsem to štěstí již dvakrát, zatím vždycky na open air festivalech, tak jsem moc zvědavá, jak se předvedou v hale.

Nevím jak vy - ale já si tuhle akci za žádnou cenu nenechám ujít! A vzhledem k tomu, že jejich turné v Česku začíná - věřím, že fanoušci heavymetalu v té nejčistší podobě obě kapely na rozjezd parádně nakopnou!!!

Vstupenky můžete objednávat na webu www.mastersofrock.cz v sekci "vstupenky", nebo na tel: 577 432 580 a e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript na dobírku. Dále jsou v prodeji v předprodejních sítích Ticketportal, Ticketpro a Ticket-Art a ve všech obvyklých předprodejích.

Foto: pragokoncert.com


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo

Rozhovor

1. díl seriálu Březen, za kamna vlezem – nejlépe s knihou (tištenou, elektronickou, audio)

BMC perex1Březen býval měsícem knihy, starší ročníky si to dobře pamatují. Asi i v dřevních dobách býval touto dobou propad prodejů (i když se na ně asi tenkrát tolik nehrálo) a tak byl jarní měsíc vybrán jako vhodný ku čtení. Na nějaký čas nám, milovníkům pís...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

KOMIKS TICHOŠLAP mě donutil kreslit

Tichoslap 200Kvůli muži svého srdce dělají ženy častokrát podivuhodné věci, natož jedná-li se o neobvyklého superhrdinu! Když se mi dostal do rukou komiksomán Tichošlap autorů Sylvy Lauerové a Jiřího Cardy, stále jsem přemýšlela, jak recenzi tentokrát p...

Divadlo

Koktavý Bertie miláčkem pardubických diváků

Kralovarec perexKdyž v roce 2010 spatřil světlo filmového světa snímek Králova řeč, okamžitě si dokázal získat city neurozených diváků a dokonce obměkčit i zkamenělá srdce kritiků a akademiků. Málokdo si však v té době uvědomoval, že...

Film

Japonský režisér Kaneto Šindó slaví rovnou stovku

altNenalezneme na světě mnoho režisérů, kteří by i ve stu letech stále natáčeli. Kromě čilého Portugalce Manoela de Oliveiry, jenž navzdory 104 rokům má rozpracovány hned dva projekty, je to světoznámý japonský filmař Kaneto Šindó - v jap...