O soutěž netradičních plavidel na Holešovské Regatě 2012 je letos mimořádný zájem!

O soutěž netradičních plavidel na Holešovské Regatě 2012 je letos mimořádný zájem!

altNečekaně velký zájem projevili o soutěž netradičních plavidel na Holešovské Regatě 2012 stavitelé lodí. S ohledem na kapacitu vodní plochy v areálu zahrad holešovského zámku museli pořadatelé startovní listinu uzavřít už dva týdny před akcí.


 

„Do dnešního dne se přihlásilo na unikátní závod plavidel v rámci festivalu Holešovská regata 2012 už dvacet lodí. Proto musíme další zájemce poprosit o odložení svého startu na další ročník Regaty. Tak velký zájem nás velmi mile překvapil“, řekl Pavel Chmelík, ředitel Městského kulturního střediska Holešov, které akci pořádá spolu s Agenturou Velryba.

Druhý ročník rodinného festivalu Holešovská Regata 2012 se uskuteční už příští sobotu 23.června v zahradách holešovského zámku. Kromě soutěže netradičních plavidel se návštěvníci mohou těšit rovněž na recesní Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky.

Vystoupí také celá řada populárních zpěváků a kapel. Například Čechomor, Mňága a Žďorp, Tomáš Klus, MIG 21 a další. Program zpestří i Divadlo Facka, chybět nebude ani velký ohňostroj nad vodní hladinou a závěrečná pirátská tancovačka s kapelou Premier.

alt

Kromě hudby čeká návštěvníky pestrý doprovodný program pro dospělé i děti. V areálu budou připraveny nejen tradiční skluzavky a skákací hrady, ale také například indiánská vesnice, svezení na ponících, rukodělné dílny pro děti, svezení na dračích lodích,  a mnoho dalšího, to vše zdarma v rámci vstupného.

Pro letošní ročník připravili pořadatelé i další novinky. Pokud počasí dovolí, v což pořadatelé pevně věří, návštěvníci se budou moci po celý den osvěžit zdarma v areálu místního koupaliště. Neméně zajímavé bude nedávno otevřené malé muzeum kovářství. V Holešově je totiž jediná středověká kovárna v původním stavu včetně původní chodby. I když je kovárna mimo areál festivalu, i sem budou mít v den Holešovské Regaty její návštěvníci umožněn vstup zdarma.

alt

V týdnu před akcí budou na speciálních stránkách festivalu www.holesovskaregata.cz zveřejněny i aktuální pokyny pro návštěvníky festivalu: seznam parkovacích ploch, mapka areálu festivalu, pokyny a doporučení pro diváky a další podrobnosti.

Vstupenky jsou v prodeji v sítích Ticketpro a Ticketportal za cenu, která je stále nižší než bude cena přímo na místě. V předprodeji je navíc i zvýhodněná rodinná vstupenka pro dva dospělé plus dvě děti, která už na místě v den festivalu v prodeji nebude.

alt


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotografii vnímám jako jediný druh umění, který dokáže zastavit čas, říká Libor Jarmar

libor jarmar perexKdyž proběhla nedávno v Domě kultury v Kroměříži výstava fotografií Miroslava Pláňavy, nemohl na její vernisáži chybět ani vedoucí kroměřížského Azylového domu pro ženy a matky s dětmi Mgr. Libor Jarmar. Byl to ostatně on, kdo ce...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Literatura

Hluboká modř moře: Láska na divokém pobřeží Bretaně

hlubokaNěmecká autorka Marie Lamballe vydala po úspěšném románu Hortenziová zahrada svou další knihu s názvem Hluboká modř moře. Čtenářky se opět mohou těšit na romantický příběh lásky, která se odehrává na bretaňském pobřeží.

...

Divadlo

Casting na popravu – události léta 1945 ve Švandově divadle

pankrac 200Válečné a poválečné období i po sedmdesáti letech stále láká ke zpracování mnoho umělců různých žánrů. Přece jenom tato doba s sebou přinesla naprosto neuvěřitelné situace a osudy. Jak by to vypadalo, kdyby se v jedné pankrácké cele potkaly Adi...

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí, radujme se...

dvanact mesicku majkusova vojtekTelevizní vánoční programy spoléhají na jistotu: zejména každoroční opakování pohádek vytváří jakousi jistotu, že vše zůstává při starém - nic z toho, nač ...