LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

LEGENDY SE VRACÍ do Prahy

Tisk

legendy se vraciMáte rádi Pink Floyd, Led Zeppelin, Queen, Deep Purple, ale i Lennyho Krawitze nebo Bruce Springsteena? Hity všech těchto interpretů znovu oživuje kapela Legendy se vrací, která se po moravském tažení vrací v pondělí 19. 11. zpět do Prahy, a to do Hard Rock Café.

 

 

Kapela vznikla v roce 2003. V jejím repertoáru se nacházely dosud výlučně vlastní verze převážně rockových, ale i popových hitů. Nedávno se ovšem chlapi pochlapili a vypustili do světa první autorské počiny, písničky Lodě a Chtěl bych ti dát teď mnohem víc…! Chcete-li slyšet, jak jejich vlastní výtvory zní, můžete si buď koupit nové album Gold CD, nebo se na ně přijít v pondělí podívat. Tuto příležitost vám doporučuji nepromeškat, neboť je to do konce roku poslední příležitost je v pražském klubu zastihnout, a kdo ví, jaké mají plány na příští rok…

A kdo že to ty Legendy vlastně jsou? Možná vám tahle kapela nic moc neříká. Jméno Petr Šiška už je ale známější. Pak vězte, že právě on je textařem a zpěvákem Legend. Kromě moderování a zpěvu můžete znát i jeho texty, které skládal pro Věru Špinarovou, Karla Gotta nebo Petra Koláře. Založil třinecký festival Noc plná hvězd, který se letos bohužel konal naposledy.

legendy se vraci

I druhé jméno je ve světě hudby poměrně známé. Roman Izzi Izaiáš, zakladatel a zpěvák skupiny Doga. Izzi má za sebou i filmovou kariéru, roli pornoherce - jehovisty ve filmu Chocking Hazard. Bubeník Libor Pyško hrál s Heidi Janků a Věrou Špinarovou. Má mnoho zkušeností s hudbou jak rockovou, tak bluesovou, swingovou i s country. S Petrem Šiškou založil Noc plnou hvězd. V Legendách začal hrát na netradiční cajón (bicí nástroj latinskoamerického původu, vypadá jako dřevěná bedýnka s kulatým ozvučným otvorem na jedné ze stran) a tím ho prosadil v české rockové hudbě. No a co by to bylo za rockové uskupení bez kytarového mága? Tuto pozici obsadil Andonis Civopulos. Hrál taktéž s Věrou Špinarovou nebo Petrem Kolářem, momentálně kromě Legend vystupuje i s kapelami Nototo, No Talking Band a Marketa Konvičková, Jammy Jack a Marek Collins Revival. Jako host s Legendami vystupuje Miro Bazger na klávesy.

Legendy se vrací je kapela, která hraje „pro dobrou náladu, nostalgické zavzpomínání i k pořádné taneční pařbě“. Snad žádná jiná v našich českých vodách by tuto definici nenaplnila lépe. Průpovídky Petra Šišky vás budou bavit celý večer a hity dob dávno minulých vás nenechají v klidu ani po dvanáctce v práci. Vyrazit si v pondělí do Hard Rock Café je zkrátka asi to nejlepší, co ten den můžete udělat.

legendy se vraci

Legendy se vrací
Datum a místo: 19. 11. 2012, Praha - Hard Rock Café

Zdroj foto: František Stojaspal (facebook.com/legendysevraci/photos_stream)


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Po dvou měsících jsme nažhavení na další hraní před publikem, říká Bára Havelková, zpěvačky skupiny GAIA

GAIA200Už v sobotu 10. září zahraje otrokovická skupina GAIA poprvé v Kroměříži. Bude to v rámci Svatováclavských slavností, které se konají tradičně na Výstavišti. Tentokrát rozhovor poskytla zpěvačka skupiny Bára Havelková, která je podepsána pod několika písněmi...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Dobrodružná výprava po stopách matriarchálních společností

kde zeny vladnou200Cestovat je v dnešní době velmi jednoduché. Ráno se probudíte doma a odpoledne už se můžete procházet kolem Seiny, projíždět se na kole kolem kanálů v Amsterdamu nebo si prohlížet laponské rukodělné výrobky na Kauppatori v Helsinkác...

Divadlo

Citové vzplanutí a herecký koncert Hany Maciuchové v Branickém divadle


maciuch 200Zamilovat se lze v jakémkoli věku. A láska může být opětovaná! To je asi největší poselství monodramatu francouzské autorky Noelle Chatelet Žena Vlčí mák. Představení, které uvedlo Branické divadlo, je hereckým koncertem Hany Maciuchové.

Film

ANIFILM začíná již za týden a představuje své porotce, hosty a program

anifilm perexMezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM začne v Liberci promítat své filmy už za týden a na svém webu www.anifilm.cz již zveřejnil svůj denní program. Vedle programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animo...