Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala

Thriller, lži a úskoky: Zatímco jsi spala

Tisk

zatimco jsi spala200Ještě včera byl tvůj život dokonalý. Dnes zjistíš, že to všechno byla lež. Těmito slovy nás nakladatelství Ikar láká na nový thriller britské autorky Kathryn Croftové s názvem Zatímco jsi spala.

 Kdo za tím stojí?

Kathryn Croftová je britská autorka sedmi psychologických thrillerů, která prodala přes milion výtisků. Její knihy se přeložily do třinácti jazyků a díky tomu se může věnovat psaní na plný úvazek. V češtině vyšla ještě její kniha Tvář mojí dcery (2018).

O čem to je?

Mladá učitelka a výtvarnice Tara Loganová má dvě děti, manžela, dobrou práci, no zkrátka dokonalý život. Všechno se ale zvrhne v okamžiku, kdy se ráno probouzí v posteli svého souseda. Ba co víc, soused je mrtvý a ona si nevzpomíná, co se stalo. Její perfektní život začíná dostávat trhliny, jak se této záhadě snaží přijít na kloub. Kdo je vrahem a jaký byl jeho motiv k něčemu tak záludnému?

Jaký mám z knihy pocit?

Ač se námět může zdát okoukaný, v podání autorky mi přijde působivý. Na povrchu máme pohodový rodinný život protagonistky, když se ale podíváme pod lupu, zjistíme, že s manželem to neklape tak, jak má, dospívající dcera je poněkud vyšinutá a problémy přímo překypuje. Do toho pár dalších podivínských postaviček, včetně podivně úlisného kolegy, její sestry s nevyrovnaným novým vztahem, nebo taky hlavním vyšetřovatelem vraždy. Ale utíká to svižně, autorka sází na rychlé dialogy a dynamické kratší věty a ono to funguje velmi dobře. Drží nás v napětí, kdo je vrahem a co se vlastně stalo. A vyvrcholení je opravdu nečekané.

Komu knihu doporučit?

Pokud si libujete v thrillerech, tak vám zatímco jsi spala vřele doporučuji, protože zde najdete ten správný mix napětí, klamů a lží a celé je to umně namícháno. Dáváte-li přednost britské tvorbě, pak se vám tento příběh jistě zalíbí!

zatimco jsi spala

Název: Zatímco jsi spala
Autor: Kathryn Croft
Originální název: While You Were Sleeping (2016)
Žánr: thriller
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 312
Hodnocení: 75 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/381489-zatimco-jsi-spala.html


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Žila jsem v maringotce a objevovala svoje ženství

mensesBlogerka Veronika Lančaričová napsala knihu Ženství jako dar, která pojednává o menstruaci a o dalších ryze ženských záležitostech. Říká, že žena za celý svůj život promenstruuje celých šest let, které by si rozhodně měla užít, ne je protrpět.

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Víkend v Londýně jako perfektní oslava čtyřicetin

vikend v londyne 200Jan Folný se do čtenářského povědomí zapsal svou na první pohled kontroverzní povídkovou knihou Buzíčci. Na mě tehdy udělala velký dojem, a proto jsem měla radost, když jsem v nabídce nakladatelství Host zahlédla další jeho poč...


Literatura

Bonaparťačka They Schejbalové připomíná těžký život za normalizace

bonapartacka 200Spisovatelka Thea Schejbalová přichází s další knihou, která je inspirována skutečností. Po románu Zoufalec (Brána, 2014), ve kterém zachytila pravdivý příběh muže bez domova, nás seznamuje s osudy jisté Evy Formánkové

Divadlo

Slovácké divadlo uvede brilantní komedii Dealer´s Choice

Dealers Choice 200Nový rok začal před pár dny a Slovácké divadlo už hlásí první premiéru. Představí ji v sobotu 14. ledna a jedná se o brilantní komedii Patricka Marbera Dealer´s Choice, která se s obrovskými úspěchy uvádí po celém světě.

...

Film

BRUTÁLNÍ VEDRO: Když civilizace končí, co budeš dělat ty?

brutalni vedro200Ve světě ohroženém slunečním úlomkem letícím k Zemi uvízne osmnáctiletý chlapec cestou na chalupu v neznámém městě. Série bizarních dobrodružství ho donutí postavit se svým největším strachům – smíření se s realitou vykloubeného světa, s...