Chladnokrevná smrt, to je Vražda v ledu

Chladnokrevná smrt, to je Vražda v ledu

vrazda v ledu200V září vyšel u nakladatelství Cosmopolis třetí díl série Julia Schwarzová a Florian Kessler od německé autorky Catherine Shepherdové s názvem Vražda v ledu. Osobitá zápletka, zvraty i nečekané finále zaručuji.

 Spisovatelka od sousedů

Catherine Shepherdová (* 1975) je pseudonym německé autorky bestselerů. Vystudovala ekonomii, pracovala v bance a první detektivku vydala v roce 2012. Patří k nejprodávanějším německým autorkám thrillerů a krimi románů, na kontě má přes 3 miliony prodaných knih. Česky jste si z této série mohli přečíst loni vydanou Vraždu na blatech (Mooresschwärze, 2016) a letošní Vraždu bez soucitu (Nachtspiel, 2017).

Originální případ

Zima a chlad v Kolíně nad Rýnem. Soudní lékařka Julia Schwarzová je v noci povolána k neobvyklému případu. V Media parku se objevila kostka ledu, socha, ozářená reflektory. V ní se nachází člověk, mladá žena. Než se dostane k pitvě a možnosti zjistit, co se s obětí vlastně stalo, objevuje se další socha. Stihne policejní sbor, detektiv Kessler a patoložka Schwarzová, najít dostatek indicií a co nejdřív přijít na kobylku tohoto vraha s uměleckými sklony? Co tím pachatel sleduje a na jakém čísle se zastaví počet jeho obětí? To už musíte zjistit sami!

Mrazivý příběh i pro vás

Přestože jde už o třetí příběh ze série, neměla jsem žádný problém nasednout do rozjetého vlaku. Tím chci říct, že předešlé příběhy jsem zatím nečetla. Ale mám to v plánu. Autorka mě totiž překvapila neotřelým případem, překvapivým duem protagonistů i nečekaným finále. Mělo to spád, dobře se to četlo a bylo to napínavé. Přišlo mi to pouze takové strohé - a ač nechyběly emoce, poněkud sterilní. Přesto vřele doporučuji všem milovníkům detektivních příběhů se zajímavou pointou.

vrazda v ledu

Název: Vražda v ledu
Autor: Catherine Shepherdová
Žánr: detektivka, krimi
Originální název: Winterkalt (2018)
Série: Julia Schwarzová a Florian Kessler (3.díl)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 304
Hodnocení: 85 %

https://www.grada.cz/vrazda-v-ledu-12189/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

„Jako baletka bych už na kariéru byla celkem stará, zatímco v literatuře můžu být ‚mladou nadějí‘,“ směje se Vesna Tvrtković

altVesna Tvrtković překvapila v roce 2010 čtenářskou obec hned dvakrát, nejdříve jí vyšla sbírka povídek Ani ve snu a v knize Nauč mě milovat byla zařazena její povídka Ze strachu. Na dva roky se odmlčela, aby letos v dubnu vydala ucelený p...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Gay Hendricks: Zóna úspěchu

Zona uspechu 200Kniha od muže, který koučoval manažery velkého Michaela Della, majitele Dell Computer, jednoho z nejmladších miliardářů světa. Ačkoliv Zóna úspěchu může zpočátku působit poněkud nabubřele, a já jsem na tohle fakt háklivá, vydržela jsem ...


Literatura

Žárlivé ženy dělají zoufalé věci

znicim-te-a-vezmu-si-co-je-me 200Zničím tě a vezmu si co je mé je název knihy Jane Lythellová, která vyšla v loňském roce v nakladatelství Metafora. Co se skrývá pod tímto psychologickým thrillerem, jak napovídá obálka?

...

Divadlo

Kašpárkova dobrodružství v šípkovém království

kasparek a ruzena sipkova200Zlín se pyšní dvěma „oficiálními“ místy, kde se nacházejí prkna, která znamenají svět, a to Městským divadlem a Divadlem Scéna. Navíc se čas od času změní na divadelní sál část klubu Zelenáčova šopa, která pravide...

Film

Konfident nás zklamat nemůže

altZlo plodí zlo, a o tom film je.

 

...