Moudrost zvířat

Moudrost zvířat

Tisk

moudrost zvirat200V únoru vydalo nakladatelství XYZ publikaci Virginie Morellové Moudrost zvířat s podtitulem Jak zvířata myslí a co cítí. Pojďme se tedy podívat pod pokličku experimentů a nahlédnout do tajemné zvířecí říše!

 Kdo je autorkou?

Virginia Morellová (* 1949) je novinářka, přispěvovatelka magazínu National Geographic a akademického časopisu Science, autorka populárně-vědeckých publikací. Sama o sobě hovoří jako o dobrodružné duši, která miluje přírodu a zvířata.

Co v knize najdeme?

Kniha začíná několika stránkami Pochvalných ohlasů na knihu. To mi osobně moc nevoní, vždycky si říkám, že takové reklamní triky zrovna na mě neplatí, ale budiž. Následuje věnování, citát a konečně Obsah knihy. Klasicky zde najdeme Úvod, jednotlivé kapitoly (Mravenci učitelé, Mezi námi rybami, Ptačí mozky, Papoušci v překladu, Vysmátí potkani, Sloní paměť, Vzdělaný delfín, Delfíni volnomyšlenkáři, šimpanzí mysl, O psech a vlcích), nechybí Epilog, Poděkování, Poznámky, další četba a vše uzavírá Jmenný rejstřík.

Co na to říkám?

Jelikož jsou zvířata nedílnou součástí mého života a vidím a vnímám v nich jak city, tak osobnost a mysl, byla jsem na tuto knihu velmi zvědavá. Nicméně po přečtení nevím, komu je primárně určena – laické veřejnosti se pravděpodobně nečte zrovna nejsnáze, pro odborníky je to zase moc populární. Autorka si vybrala zajímavá zvířata a popisuje experimenty různých lidí s nimi a také jejich vývoj.

Komu publikaci doporučit?

Těžká otázka, na kterou neexistuje jednoznačná odpověď. Pokud máte rádi přírodu a zvířata všeho druhu, pak knihou rozhodně nepohrdnete a dozvíte se spoustu zajímavých faktů, o kterých se vsadím, že jste neměli ani tušení! Ale neříkám, že vás čtení chytne a půjde lehce. Ono to ale stojí za námahu!

moudrost zvirat

Název: Moudrost zvířat - Jak zvířata myslí a co cítí
Autor: Virginia Morellová
Žánr: populárně naučná, příroda
Nakladatelství: XYZ
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 376
Hodnocení: 65 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/52936997/moudrost-zvirat/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Fotograf Jaroslav Kučera: „Fotky jsem vystavovat samozřejmě nemohl, jejich skrytý význam by prokouknul i blbý komunista.“

fotokucera 4Sice už není listopad, který jsme zde, na Kultuře21, označili měsícem fotografie, ale na zajímavé čtení není nikdy pozdě. Pojďte s námi tedy nyní nakouknout za objektiv panu inženýrovi Jaroslavu Kučerovi a přečíst si o jeho zkušenostech. 

...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

František Kotleta pro děti aneb Anna Marie Kyšová přichází s debutem Superholky

big superholky-BrI-394075Anna Marie Kyšová přichází s moderním příběhem pro mládež, který dostal název Superholky. Už podle něj je docela jasné, jakého tématu se autorka dotkla. Ale koho mi to jen její příjmení připomíná?

...

Literatura

Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

haka za lilii200V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha české autorce píšící pod pseudonymem M. K. Hardy. Jedná se o Haku za lilii s podtitulem Hřiště lásky.

 

...

Divadlo

Festival Setkání Stretnutie nabídne dramaturgické novinky z českých a slovenských divadel

setkani stretnutie200Poslední květnový týden ožije Městské divadlo Zlín česko-slovenským divadelním svátkem - mezinárodním divadelním festivalem Setkání Stretnutie. Program 27. ročníku bude nabitý jak v hlavním, tak doprovodném programu. Představí s...

Film

Bulhaři představují svou filmovou tvorbu

bulhari slanchevo200Bulharské filmy téměř neznáme. Do tuzemských kin se jeden takový naposledy dostal před více než deseti lety (Dopis do Ameriky), v poslední době se bulharské tvorby občas dotkne televizní Cinemax (Tilt, Ten...