Mýtné – co je jednou moje, to už nevydám

Mýtné – co je jednou moje, to už nevydám

Tisk

mytne 200Mladý pár si vyrazí na svatební cestu do kempu, do oblasti močálů a tak trochu do území nikoho. Není tu pořádně signál, ale novomanžel Titus to bere právě jako dobrou věc – odpočinout si od moderní doby a techniky. Jeho žena Melanie, si to vůbecnemyslí a nápadem není nadšená. K tomu aby dorazili do cíle, jim zbývá přejet poslední most. Celé je to ovšem podivné, jako by je tam cesta sama naváděla a stáčela se právě k tomu mostu. Je pouze pro jedno auto, a ačkoliv je kamenný, vypadá velmi vratce. Jelikož už chtějí být v cíli, rozhodnou se přes něj přejet – ovšem hned jakmile vejdou na most, začnou se dít podivné věci. Titus ztratí vědomí, když přijde k sobě, není po jeho ženě ani stopy. A po mostu také.

Titus se to zpočátku snaží brát s chladnou hlavou a říká si, že se možná Melanie jen probudila dříve než on a šla hledat pomoc. I když si nedokáže představit jak je možné, že z ničeho nic oba ztratili vědomí. Po nějaké době zavolá policii a se vším se svěří strážníkovi. Policie, jej ubytuje v místním a jediném motelu a řekne mu, ať se nikam nevzdaluje. Což on nemá ani v úmyslu. Na druhý den se vydají na místo, kde se Melanie ztratila i s pátracím psem. Prochází metr po metru silnici 177, kde se to vše odehrálo. Když dojdou na místo, kde přejížděli přes most, nikde nic není a navíc mu policie sdělí, že žádný most na tom místě nikdy nebyl.

A tím řada podivných věcí teprve začíná. Jelikož Titus nehodlá ze své verze zmizení jeho ženy ustoupit a zároveň není stále chybí její tělo, musí se ve městě Staywater zdržet, ale netuší na jak dlouho. Zjišťuje, že místo, kde zmizela jeho žena, není jedinou podivností v tomto městě. Je možné, že Melanie nebyla první zmizelou? Podle počínání okolí, to tak vypadá. Ale, kam vlastně zmizela a je ještě vůbec naživu? Čím déle zůstává, tím více otázek se objevuje. A možnost, že svou ženu ještě najde, klesá s každou hodinou.

O autorovi:

Cherie Priest se narodila 30. července 1975 v Tampě, v současné době žije v Seattlu. Vystudovala Forest Lake Academy v Appoce na Floridě. Jako dítě byla velmi tichá a přestože byla pokřtěná v církvi Adventistů sedmého dne, nemá s církví žádné kontakty a taky není žádného vyznání. Díky tomu, že její otec patřil k armádě, často se stěhovala na nejrůznější místa jako Florida, Texas, Kentucky a Tennessee. V roce 2001 opustila University of Tennessee at Chattanooga jako vystudovaná profesionální spisovatelka a na plno se začala věnovat psaní. Věnuje se především psaní gothických románů, hororů, science fiction a steampunku. Kromě toho je recenzentkou webových stránek Bran Stroker Award , častou se účastní události DragonCon a dále i SteamCon.

Ukázka z knihy:

Něco tu nehrálo.

Vedle mostu si všiml značky napůl zakryté mechem a blátem. Došel k ní a rukou odhrnul zeleň, aby si mohl přečíst černý nápis na žlutém pozadí. „Pozor – most s jedním jízdním pruhem. Dávejte pozor na protijedoucí auta“ přečetl potichu. „Takže to není vtip“. Pod hlavní značkou byla ještě jedna menší, na níž stálo: Rychlostní limit: 10 km/h.

Slyšel Melanie, jak na něj cosi volá. Na něco se ho ptala, což poznal podle tónu jejího hlasu. Nejspíš jestli něco viděl na druhé straně mostu. Mávl směrem k ní rukou, ale neohlédl se. Zíral před sebe a snažil se prohlédnout skrze mech, stíny, temné obrysy křovin i klenbu propletených stromů.

Ať mhouřil oči, jak chtěl, nedokázal říct, co na ně čeká na druhé straně.

Mýtné

Název: Mýtné
Autor: Cherie Priest
Překlad: Zuzana Vrbová
Žánr: horor
Vydáno: 2020
Stran: 321
Vydalo nakladatelství: DOBROVSKÝ s.r.o.
Hodnocení: 90 %

https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/mytne-214682816


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Jsem z těch tkalců, co pracují současně na více stavech,“ prozrazuje na sebe spisovatelka Martina Drijverová

altPo dlouhých čtrnácti letech se Albatros vrátil ke knize Domov pro Marťany. Už její první vydání se vleklo neuvěřitelných 8 let. Nakladatelé, jako kdyby se této knížky báli. Veřejnost odborná ji vřele přijala – získala pět lit...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Zloděje zelených koní spaluje vášeň ke kamenům

Jzlo200iří Hájíček patří ke špičce současných českých prozaiků. Zloději zelených koní sice nesklidili taková ocenění jako jeho vrchol Rybí krev, ale kvalit Rybí krve dosahují. Svědčí o tom i fakt, že se nakladatelství Host rozhodlo v letošním roce vydat podruhé t...


Literatura

Padělatel Adolfo Kaminsky nabízí příběh neuvěřitelné odvahy

kaminsky 200Nakladatelství Metafora nedávno vydalo pravdivý příběh muže, který zachránil stovky lidí před mučením, deportací a smrtí díky tomu, že se živil jako padělatel. Byl to Adolf Kaminsky a jeho dcera, která jej přiměla zveřejnit jeho životní misi.

Divadlo

Nové šansonové album vyšlo Jitce Molavcové, ale stejný žánr zpívají bravurně Renata Drössler i Jiří Bartoň

foto perexjitka molavcovaI když Hana Hegerová byla a nadále je a bude královnou českého šansonu, existuje v tuzemsku ještě několik zpěváků, kteří se tomuto hudebnímu žánru věnují – a dělají to velice dobře. Uměj...

Film

Terminátor 3: Vzpoura strojů

terminator 3 200Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003) mohl být jedním z posledních skvělých filmů s Arnoldem Schwarzeneggrem, ale naštěstí svou kariéru předčasně neukončil a točí dál. V příběhu se má postarat o zmateného ...