Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Tisk

zhrouceny cas 200V říjnu vyšla u nakladatele Laser v Edici světový bestseller další kniha amerického autora Blakea Crouche. Věřte, že Zhroucený čas vás nenechá chladnými a donutí vás zapnout mozkové závity na maximum!

 Liška podšitá, všemi mastmi mazaná

Blake Crouch (* 1978) je bestsellerový prozaik a scenárista; vystudoval anglistiku a tvůrčí psaní a první román Desert Places publikoval už v roce 2004. Mezinárodní úspěch mu přinesla trilogie Wayward Pines (česky Městečko Pines), která se přenesla i a televizní obrazovky v podobě seriálu. Jeho prózy vycházejí ve více než třiceti jazycích a prodeje přesáhly milion výtisků. Jeho román Temná hmota rovněž vřele doporučuji, hlavně náročnější čtenáři budou spokojeni.

Zhroucený čas

Původní název knihy je rekurze, tedy stav nebo metoda, kdy definujeme jistou entitu pomocí jí samé. Třeba definice pojmu používá tento pojem samotný. A pokud jste se ztratili teď, počkejte, jak vám hlavu domotá autorův unikátní příběh! Pokud vás toto slovíčkaření navnadilo, pak kniha vás pohltí a stránky budete doslova hltat – třebaže se pak budete vracet a dávat si dohromady jednotlivé celky reality.

Nepopsatelný příběh mnoha realit

Detektiv Barry Sutton narazí na případ, kde se vyskytuje SFP – syndrom falešné paměti – a protože mu to nepřestává vrtat hlavou, dává se do pátrání, aby zjistil, oč vlastně je. Na straně druhé sledujeme neurovědkyni Helenu Smithovou, která se chystá učinit šokující objev. Tato nesourodá dvojice se dá dohromady, aby společně zakročili proti nepříteli, který chce rozpoutat chaos a zničit strukturu času jako takovou.

Komu se zalíbí?

Kniha sama o sobě je čtivá a napínavá, ale pro mnohé to určitě nebude láska na první pohled. Pokud však čtete rádi něco, nad čím musíte přemýšlet a třeba se v textu i vracet, nebudete této volby litovat. Ohýbání času a hrátky s realitou jsou vděčné téma a myslím, že kvalitního čtiva v této oblasti moc není – a o to víc musím vychválit Zhroucený čas.

zhrouceny cas

Název: Zhroucený čas
Autor: Blake Crouch
Název originálu: Recursion (2019)
Žánr: sci-fi, román
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/zhrouceny-cas/kniha/11846/


 
Banner

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Tomáš Savka: Vždy jsem zpíval víc s holkama

savkaMaybe perexTomáš Savka navazuje na sérii tématických koncertů a tak ve středu 28. května navodí v Divadle v Rytířské pravou májovou atmosféru pomocí živé hudby a zamilovaných swingových melodií. V s...

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Z archivu...

Čtěte také...

Nejslavnější detektiv severu se vrací

Zizen perexHarry Hole is back. Tato zpráva pro Vás jistě není žádnou novinkou. Právě dnes totiž vychází nejnovější díl ze série o slavném detektivovi, kterou má na svědomí norský spisovatel Jo Nesbø. Její název je Žízeň.


Literatura

Doreen Virtue: Karty, jež odhalí smysl života?

doreen virtue karty smyslu zivotaVánoční čas – to je nejen příjemné rozjímání, ale také bilancování. Pokud cítíte zoufalou prázdnotu, protože váš život není naplněný tak, jak byste si přáli, nevíte, kam se sami se sebou vrtnout, pak ještě před...

Divadlo

Výhra v loterii změní život každému

altDalší představení v rámci festivalu Střetnutí Stretnutie se Szidi Tobias v čele se konalo ve čtvrtek 24. května. Šlo o komedii Györga Spiroa Prach v provedení slovenského Študia L + S Bratislava.<...

Film

Do dávných tajemství není radno vstupovat

ztracena branaS policejním komisařem (Jiří Dvořák) a jeho kolegyní (Anna Geislerová) jsme se setkali už v Ďáblově bibli, kde společně s odborníkem na náboženství (Ivan Trojan) řešili s...