Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Další wow efekt z pera Blakea Crouche

zhrouceny cas 200V říjnu vyšla u nakladatele Laser v Edici světový bestseller další kniha amerického autora Blakea Crouche. Věřte, že Zhroucený čas vás nenechá chladnými a donutí vás zapnout mozkové závity na maximum!

 Liška podšitá, všemi mastmi mazaná

Blake Crouch (* 1978) je bestsellerový prozaik a scenárista; vystudoval anglistiku a tvůrčí psaní a první román Desert Places publikoval už v roce 2004. Mezinárodní úspěch mu přinesla trilogie Wayward Pines (česky Městečko Pines), která se přenesla i a televizní obrazovky v podobě seriálu. Jeho prózy vycházejí ve více než třiceti jazycích a prodeje přesáhly milion výtisků. Jeho román Temná hmota rovněž vřele doporučuji, hlavně náročnější čtenáři budou spokojeni.

Zhroucený čas

Původní název knihy je rekurze, tedy stav nebo metoda, kdy definujeme jistou entitu pomocí jí samé. Třeba definice pojmu používá tento pojem samotný. A pokud jste se ztratili teď, počkejte, jak vám hlavu domotá autorův unikátní příběh! Pokud vás toto slovíčkaření navnadilo, pak kniha vás pohltí a stránky budete doslova hltat – třebaže se pak budete vracet a dávat si dohromady jednotlivé celky reality.

Nepopsatelný příběh mnoha realit

Detektiv Barry Sutton narazí na případ, kde se vyskytuje SFP – syndrom falešné paměti – a protože mu to nepřestává vrtat hlavou, dává se do pátrání, aby zjistil, oč vlastně je. Na straně druhé sledujeme neurovědkyni Helenu Smithovou, která se chystá učinit šokující objev. Tato nesourodá dvojice se dá dohromady, aby společně zakročili proti nepříteli, který chce rozpoutat chaos a zničit strukturu času jako takovou.

Komu se zalíbí?

Kniha sama o sobě je čtivá a napínavá, ale pro mnohé to určitě nebude láska na první pohled. Pokud však čtete rádi něco, nad čím musíte přemýšlet a třeba se v textu i vracet, nebudete této volby litovat. Ohýbání času a hrátky s realitou jsou vděčné téma a myslím, že kvalitního čtiva v této oblasti moc není – a o to víc musím vychválit Zhroucený čas.

zhrouceny cas

Název: Zhroucený čas
Autor: Blake Crouch
Název originálu: Recursion (2019)
Žánr: sci-fi, román
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/zhrouceny-cas/kniha/11846/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Jiřím Macháčkem u příležitosti podzimního turné MIG 21 s názvem „Šňůra Tour“

200rozMIG 21 vyráží na tradiční podzimní turné. Rozhovor s Jiřím Macháčkem Vám přinášíme i na našich stránkách.

...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Chia semínka, hit poslední doby

kucharka chia perexChia semínka jsou hit poslední doby. Ale jen velmi málo kuchařek se nějak výrazněji odklání od tradičních chia pudingů a sladkých dezertů. Autor této minikuchařky do toho ovšem na ten malý formát, šlápl opravdu ve velkém stylu. ...


Literatura

Rajeshův přízvuk je skutečný

muj prizvuk200V nakladatelství XYZ vyšla kniha Můj přízvuk je skutečný a pár dalších věcí, které jsem vám neřekl, kterou by si měl přečíst každý milovník seriálu Teorie velkého třesku (The Big Bang Theory). Tuto zpověď totiž nevypráví nikdo jiný než Kunal...

Divadlo

Festival DIVADLO: demonstrace v Rusku, válečné Japonsko i Ingmar Bergman

ljud invasionMezinárodní festival DIVADLO oslaví od 12. do 20. záři v Plzni dvacáté narozeniny. V hlavní části připravil pro návštěvníky do 16. září přes 40 představení předních zahraničních a domácích divadel, v rámci epilogu pak 17. ...

Film

Michelangelo Antonioni prozkoumal hlubiny lidských citů

michelangelo antonioniNení snadné vtěsnat do několika odstavců postřehy o životě a tvorbě jednoho z klasiků světové kinematografie, Michelangela ANTONIONIHO. Narodil se před rovným stoletím - 29. září 1912 - ve Ferraře, vystudov...