Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Další wow efekt z pera Blakea Crouche

Tisk

zhrouceny cas 200V říjnu vyšla u nakladatele Laser v Edici světový bestseller další kniha amerického autora Blakea Crouche. Věřte, že Zhroucený čas vás nenechá chladnými a donutí vás zapnout mozkové závity na maximum!

 Liška podšitá, všemi mastmi mazaná

Blake Crouch (* 1978) je bestsellerový prozaik a scenárista; vystudoval anglistiku a tvůrčí psaní a první román Desert Places publikoval už v roce 2004. Mezinárodní úspěch mu přinesla trilogie Wayward Pines (česky Městečko Pines), která se přenesla i a televizní obrazovky v podobě seriálu. Jeho prózy vycházejí ve více než třiceti jazycích a prodeje přesáhly milion výtisků. Jeho román Temná hmota rovněž vřele doporučuji, hlavně náročnější čtenáři budou spokojeni.

Zhroucený čas

Původní název knihy je rekurze, tedy stav nebo metoda, kdy definujeme jistou entitu pomocí jí samé. Třeba definice pojmu používá tento pojem samotný. A pokud jste se ztratili teď, počkejte, jak vám hlavu domotá autorův unikátní příběh! Pokud vás toto slovíčkaření navnadilo, pak kniha vás pohltí a stránky budete doslova hltat – třebaže se pak budete vracet a dávat si dohromady jednotlivé celky reality.

Nepopsatelný příběh mnoha realit

Detektiv Barry Sutton narazí na případ, kde se vyskytuje SFP – syndrom falešné paměti – a protože mu to nepřestává vrtat hlavou, dává se do pátrání, aby zjistil, oč vlastně je. Na straně druhé sledujeme neurovědkyni Helenu Smithovou, která se chystá učinit šokující objev. Tato nesourodá dvojice se dá dohromady, aby společně zakročili proti nepříteli, který chce rozpoutat chaos a zničit strukturu času jako takovou.

Komu se zalíbí?

Kniha sama o sobě je čtivá a napínavá, ale pro mnohé to určitě nebude láska na první pohled. Pokud však čtete rádi něco, nad čím musíte přemýšlet a třeba se v textu i vracet, nebudete této volby litovat. Ohýbání času a hrátky s realitou jsou vděčné téma a myslím, že kvalitního čtiva v této oblasti moc není – a o to víc musím vychválit Zhroucený čas.

zhrouceny cas

Název: Zhroucený čas
Autor: Blake Crouch
Název originálu: Recursion (2019)
Žánr: sci-fi, román
Nakladatelství: Laser
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 304
Hodnocení: 90 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/zhrouceny-cas/kniha/11846/


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

ANNA KRYVENKO: Cíl mého natáčení byl splněn ve chvíli, kdy jsem do filmu dostala záběry tváří vojáků okupačních armád

MUS perex rDokumentární film Můj neznámý vojín je režijním debutem Anny Kryvenko, Ukrajinky, která ve svých 23 letech odjela studovat do Prahy a žije v ní dodnes. Domů, na Ukrajinu, se pravidelně vrací. Při jedné z takových návštěv narazila Anna na fotoalbu...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

ŽIVOTNÍ NÁSTRAHY ČEKAJÍ I V ANGLII

Jak si vypestovat trpaslika 200Nedávno jsem poprosila v knihovně o nějaké milé a odpočinkové čtení. Mladá knihovnice mi doporučila knížku Hany Parkánové – Whitton „Jak se po anglicku vytratit v Anglii“. Vůbec mi při četb...


Literatura

Troufnete si na 100 mozkocvičných hádanek?

100 mozkocviceni 200Jeden moudrý muž kdysi dávno řekl, že „je lépe mozek opotřebovat, než ho nechat zrezivět“. Pro ty, kteří nechtějí nechat mozek zrezivět je určena knížka anglických mozkocvičných hádanek.

 

...

Divadlo

Voskovec s Werichem ve skvělém představení V+W na Dramoxu

KorespondenceVW 1200x1200Nahlédněte do života géniů Jiřího Voskovce a Jana Wericha. Dramox a Divadlo Na Zábradlí uvádějí představení Korespondence V+W, které se v červnu po 13 letech a 200 reprízách rozloučilo s div...

Film

Příběh ze současného Egypta

YOMEDDINE perexBešaj (Rady Gamal) žije v koptské kolonii pro leprotiky, kam ho jako dítě umístila jeho rodina. Našel si tu manželku, kterou má rád, a taky práci – sbírá věci na smetišti. Když jeho manželka zemře, pocítí stárnoucí muž naléhavou potřebu ně...