Judita Peschlová: Velká kniha rituálů

Judita Peschlová: Velká kniha rituálů

Tisk

velka kniha ritualu 200„Již před podzimní rovnodenností se všichni těšili na dva týdny trvající zelná setkání. Svobodná mládež chodila postupně od domu k domu a všichni společně krouhali a šlapali zelí. V podstatě šlo o jistý druh velebného obřadu: zelí bylo posvátným jídlem bohů. Ze zelí a jablek se pekly kulaté koláče na přilákání štěstí. Čím rychleji a bohatěji před pečením těsto nakynulo, tím víc se měla v příštím roce zlepšit finanční situace.

 

V první zelný večer byl proveden starodávný rituál, svěcení křížem, který je symbolem Slunce již od pravěku. Dle víry Slovanů vyzařoval velkou ochrannou sílul…

…Mabon je dnem proměny, léto je za námi a před námi roční etapa vnitřního usebrání, sbírání sil a zpětného pohledu na léto.

Zapalte zlatou nebo fialovou svíci, vonnou tyčinku nebo aromalampu, vezměte větší oranžový papír a sepište seznam všeho, co chcete nechat za sebou. Na jeho druhou stranu si poznamenejte, kam byste se chtěli od bodu zvratu ubírat, a kde na vykročení novým směrem vzít energii, čas či prostředky.“

Tak to jsou slova k podzimní rovnodennosti. Krásné stručné popsání plánování, usebrání a plánování, že?

To je jen malá ukázka z krásné knihy, která vás zavede doslova všude tam, kde chcete být.

Co vám kniha přinese?

Utvoří vám prostor, čas, energii pro vlastní tvoření, pro to, aby vám intuice mohla říct, co potřebuje…

Ve zkratce je to právě toto: je v ní tolik informací, tolik různých přístupů, tolik různých emocí a posvátnosti různých božstev a uctívaných forem, že si vybere naprosto každý. Nejvíce ze všech doporučení se mi líbí to, vybírat si své a dle toho si skládat své vnitřní komorní rituály, případně tvořit nové, tvořit to, co vy sami ve svém životě nyní potřebujete.

Kniha je nesmírně plnou encyklopedií, která může být využita tisíci různých způsobů.

Je znát, že autorka má dlouhé a bohaté zkušenosti nejen s historií rituálů, ale také s lidskou psychickou a dokáže v každé části vystihnout toho jemného lidského ducha, tu hlubokou touhu, která v nás zůstává a je děděna z generace na generaci, byť naše životy se často rituálnímu klidu a prožívání nepodobají. A to je právě někdy špatně, protože tak ztrácíme pevnou půdu pod svou duší… smysl života a to hluboké prožívání, které někde uvnitř živí naši touhu něco dělat, tvořit a vůbec na světě být.

Chybí vám to?

Pak s Velkou knihou rituálů můžete část najít už jen ve čtení a pak v samotném tvoření si svého. Ten dotek, že vám někdo rozumí…, že někdo cítí to, co cítí vaše duše, to je ohromná psychoterapie.

O autorovi: Judita Peschlová, akreditovaná psychoterapeutka, lektorka rodinných konstelací, ženských kruhů a autorka knih, workshopů. Před 30 lety strávila devět měsíců ve společnosti praktičky vlašské magie a následnice kněžek lesní vlašské bohyně, její ž svatyní jsou tzv. jedlové chrámy. Mimo jiných je autorkou také knihy Léčivé ženské archetypy.

IMG 20220328 125653 - kopie

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing (2022), www.synergiepublishing.com


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Štefan Margita a Michal Kindl prozradili, jaké bude turné Intimity

intimity 200Talentovaná česká cellistka Iris Moris vyjede se Štefanem Margitou a s Michalem Kindlem na turné nazvané Intimity, které představí koncertní podobu nových písní. Turné odstartuje 17. září 2021 a zatím čítá na třiadvacet koncertů – mezi zastávkam...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Z archivu...

Čtěte také...

Megan Abbottová: Podej mi ruku - psychothriller temnější než menstruační krev

podej"Přede mnou leží stoh případových studií, které mezi námi kolovaly. Nemůžu je přestat číst, jako ty staré kriminologické časopisy, co je děda přechovával v suterénu. O Britce, jež ubodala kolegyni barmanku. O jiné dospělé ženě, co sv...


Literatura

Inspirujte své děti pomocí příběhů výjimečných osobností

pribehy-pro-kluky-kteri-se-neboji-byt-vyjimecni 200Ve vydavatelství Presco Group vydali další knihu pro děti pod značkou Ella a Max, tentokrát Příběhy pro kluky, kteří se nebojí být výjimeční obsahující 100 portrétů je...

Divadlo

Divadelní festival v Avignonu

avignon 200Největší, nejproslulejší, nejoblíbenější, nejnavštěvovanější... ještě mnoho dalších nej má divadelní festival  - či spíše festivaly - v Avignonu.

...

Film

Svou kariéru, která měla na začátku mezinárodní lesk, bral herec Ivan Palúch s nadhledem

ivan paluch perexByl jen jeden slovenský herec, který v roce 1969 kráčel na festivalu v Cannes po červeném koberci a který tam byl tehdy zastoupen hned třemi filmy - českým snímkem Markéta Lazarová, kde měl roli A...