Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Romantické čtení nejen pro milovníky rugby

Tisk

haka za lilii200V nakladatelství Cosmopolis vyšla kniha české autorce píšící pod pseudonymem M. K. Hardy. Jedná se o Haku za lilii s podtitulem Hřiště lásky.

 

 

 

Když jsem knihu zahlédla, hned jsem zbystřila díky jejímu názvu – můj táta hrával rugby, takže dobře vím, co haka znamená. A pak sklouzly mé oči ke zbytku obálky, na které se rýsuje svalnaté potetované mužské tělo. Usoudila jsem tedy, že něco takového mi nesmí uniknout.

Haka za lilii seznamuje čtenáře s velmi sympatickou hrdinkou v podobě fyzioterapeutky Lily. Ta žije v Londýně, ale pochází z České republiky, trpí jedním handicapem, ale nenechá se ním omezovat. Je opravdu silná a odhodlaná. Nezalekne se proto zakázky v podobě dělání fyzioterapie známému ragbyovému týmu a brzy se začnou dít věci… Zpočátku má samozřejmě obavy, ale ty se záhy rozplynou a ona do týmu rychle zapadne a čeká ji mnoho nečekaných situací.

Ve vyprávění se střídá Lily s Alexanderem a člověk čte, usmívá se a otáčí stránku za stránkou. Musím říct, že jsem si, jak Lily, tak tým opravdu oblíbila a moc se mi líbilo popisované prostředí a celková atmosféra. Kniha je oddechovkou, je romantická a opravdu odpočinková.

Musím také ocenit M. K. Hardy, jak do rugby dokázala proniknout. Mnohdy jsem se díky ní smála a vzpomínala na tátu a jeho vyprávění o tomto drsném sportu. Obzvlášť jsem se smála u této pasáže, protože táta byl přesně takový – fotbalisté pro něj byli jen slečinky, co by rugby rozhodně nevydrželi.

„Pokud zdravotník usoudí, že potřebuje ošetřit, každý hráč se musí podřídit. Většinou se kvůli tomu hodně rozčilujou. Taky se hádají a říkají, že lékaře vůbec nepotřebujou.“ Zasmála se, jako kdyby přesně věděla, o čem mluví. „Je to banda pitomců.“ Tak s tím jsem musela souhlasit. „Umíš si představit, že by tihle magoři hráli fotbal?“ Začala jsem se té poznámce chechtat, až se na mě někdo poblíž ohlédl. Byla by to přímo poezie, žádné simulování, bolavý kotník, ani holeň. Pokud by se tedy nesestřelili okamžitě.“ (str. 246)

Haka za lilii byla pro mě velmi milým překvapením. Dokonce jsem vůbec nechtěla, aby skončila a chtěla jsem s hrdiny zůstat ještě déle. Kdyby tedy by pokračování, vůbec bych se nezlobila a do té doby si musím obstarat autorčiny předchozí knihy.

M. K. Hardy je českou autorkou úspěšných romancí Knihomolka, Hacker a Hudba z vedlejšího kup=. Čtenářky si její knihy chválí především díky zajímavému prostředí, postavám, které si zamilují a osobitému čtivému stylu vyprávění. Od té doby, co v sobě objevila grafomanské sklony, píše jeden příběh za druhým a nenechala se odradit ani těžkými začátky. Kromě psaní se autorka věnuje především své rodině – je maminkou dvou dětí a každý jejich polední spánek využívá k psaní. Jejím zaměstnáním je práce s čísly a vydáváním knih si plní svůj sen.

haka za lilii

Haka za lilii
Hřiště lásky
Autor: M. K. Hardy
Žánr: erotický román, román pro ženy
Nakladatelství: Cosmopolis (Grada)
Rok vydání: 2022
Počet stran: 360
Hodnocení: 89 %

https://www.grada.cz/haka-za-lilii-13116/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Milujeme hrát živě, říká Petr Harmáček, kapelník skupiny Top Dream Company

To dream perexPrakticky deset let působí na scéně funky soulová formace Top Dream Company, kterou od letoška můžeme vidět (a slyšet) v televizním pořadu Zpívá celá rodina. Tam nejen doprovází všechny soutěžící, ale současně prezentuje svou nezaměniteln...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Kniha, která se bude líbit nejen maminkám

mamince-se-budes-libit 200Jaroslav Konvička v nakladatelství MaHa vydal humorný román pro ženy nazvaný Mamince se budeš líbit.

 

...

Literatura

Škyťák cvičí draka – drak cvičí se Škyťákem

sky 200S draky to není vůbec jednoduché, dělají si, co si zamanou, poslouchají jen tehdy, když se na ně řve. Tedy podle dlouholeté vikingské praxe. Jenže Škyťák Šelmovská Štika III., následník trůnu a naděje celého kmene Chlupatých Chuligánů...

Divadlo

Prokleté a dokonalé Úplné zatmění

uplne zatmeni 200Na zlínském jevišti se v sobotu 24. října 2015 představili herci z Městského divadla Mladá Boleslav v proklatém dramatu Úplné zatmění o Paulu Verlainovi a Arthuru Rimbaudovi. Představení režíroval Pavel Khek, ve Zlíně známý díky ins...

Film

Nové pražské AutoKino LEDÁRNY nabídne filmové i kulinární zážitky

autokino 200Chybí vám filmové zážitky na opravdovém velkém plátně s kvalitním zvukem? Právě v těchto dnech otevírá své brány AutoKino LEDÁRNY, situované do prostoru bývalých ledáren v pražském Braníku. Prostor v těsném sousedství řeky Vltavy tak nově ožije...