Denise Jarvie: Tajný jazyk světla

Denise Jarvie: Tajný jazyk světla

Tisk

tajny jazyk svetla 200Máte sto chutí praštit s tím, co nyní děláte, jak žijete a zkusit to znovu A LÉPE? Pak tyto karty mohou být dobrým průvodcem. Autorka je zpracovala s vědomím, že s každou takovou změnou, která nás má vést více k tvořivosti a smyslu života, nás pravidelně potkávají chvíle zoufalství, nechuti a odporu svého i odporu okolí. A to tvoří směs, která nás často od našich nápadů, snů a vizí odradí. A my pak končíme vyhořelí a smutní. Unavení.

V těchto kartách, či spíše v této knížečce, která k nim je přiložena, jsem se dozvěděla i to, že bojovat s něčím, proti někomu, něčemu, není zrovna dobrý nápad. Je to respektovanější cesta – žijeme v kultu vybojovaných zásluh… Ale kolik musí být poražených na to, aby tu byl někdo vítěz? Samozřejmě není boj jako boj – ale tady je čas se oprostit od myšlenky, že všechno dobré si musíme tvrdým bojem zasloužit.

Někdy jen stačí nechat věci se dít a hlavně; odstranit si z cesty to, co máme naučené a co nás kvalitně odvádí od našich cílů.

A to může být třeba i to, že budeme poslouchat vnitřní odpůrce v sobě, budeme poslouchat okolí, které nám rádo říká, že za nic nestojíme. A to jsme u takových extrémních případů, ale víme… každý, když se na chvíli zastaví, jistojistě objeví něco/někoho, kdo ho vnitřně velmi brzdí.

A někdy tou brzdou může být i únava z nevybojovaných bojů. Marnost nad marnost.

Takže i pro tyto případy se karty velmi hodí, protože nás mohou v mnoha výkladech provést cestou, která tyto myšlenkové vzorce ohladí a nahradí jinými. Laskavějšími k sobě samým a pak laskavějšími i k druhým. Texty posilují intuici, stejně tak i nádherné, jemné, pastelově heboučké karty. Karty mají zažehnout jiskru radosti, tvořivosti, ale předtím nás naučí, jak důvěřovat sami sobě.

A ty odpovědi nám někdy i dají.

Jindy si je nacítíme sami a přijdou k nám později.

Tajný jazyk světla nás naladí na vnitřní kompas

Jak nám může práce s těmito kartičkami pomoci? Použijte návody od autorky a budete spokojeni. Použijte jen to, co napsala v úvodu – a i kdybyste se pak karet ani nedotkli, i to vám pomůže. Ten princip odlupování nefungujícího a ladění se na nové… je totiž stále stejný.

Můžete používat karty, vykládat si, vnímat obrázky i texty. Střídat metody, střída karetní sady….

Ale můžete také jen tak vzít knížečku a náhodně ji otevřít – a rozloží se před vámi větička, kterou FAKT POTŘEBUJETE.

A to vše nás ladí na vnitřní kompas, který se zaměří na to, co mu dává smysl – a povede nás dál…

O autorech: Potřebujete jít za novou touhou tvořit a žít a nevíte, kde leží? Denise Jarvie právě pro takové chvíle vytvořila tyto karty a naladila se na všechny barvy duchovních i praktických poselství. Obrazy Daniela Holemana prohlubují zážitek, budí důvěru a relaxační pocit.

IMG 20220520 095334 - kopie

Vydalo nakladatelství Synergie, 2022

Hodnocení: 100 %

www.synergiepublishing.com


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Turistický seriál K21: Zámek Berchtold

berchtold 200Milí čtenáři, s prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár muzeí. Nebudou chybět ani tipy...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Užijte si víkend v Hampshire

Vikend-s-panem-Darcym 200Nakladatelství Sofa Book přineslo četbu pro všechny milovníky Jane Austenové v podobě knihy Víkend s panem Darcym. Udělejte si pohodlí a začtěte se do tohoto romantického příběhu.

 ...


Literatura

Co na to říct, Johne Irvingu

ulice zahadnych tajemstvi 200Svět podle Garpa – první Irvingův román, který mě naprosto ohromil, už když jsem byla náctiletá. Rok vdovou nebo zřejmě nejslavnější Pravidla moštárny na sebe dlouho nenechaly čekat. John Irving, americký spisov...

Divadlo

Záhada Jablůňkov witch

altČarodějnici, která stojí za ztrácením dětí, nemají jen v Blair. Jedna jí podobná řádí i ve vesnici Jablůňkov. Tu z Blair “jen” mapovali studenti s kamerou v ruce, proti čarodějnici od Jablůňkova byl nasazen detektiv Lupa. Její záhadu rozpl...

Film

V Maroku vzniká nový film a videoklip s českou koprodukcí

maroko 200Režisér David Stejskal se opět spojil s Milanem Matyášem Deutschem, hercem, producentem a zpěvákem, v novém projektu Magician. Snímek se stejnojmenným názvem připravují v česko-marocko-španělské koprodukci. Vzniká také videoklip s hlavním soundtracke...