Denise Jarvie: Tajný jazyk světla

Denise Jarvie: Tajný jazyk světla

tajny jazyk svetla 200Máte sto chutí praštit s tím, co nyní děláte, jak žijete a zkusit to znovu A LÉPE? Pak tyto karty mohou být dobrým průvodcem. Autorka je zpracovala s vědomím, že s každou takovou změnou, která nás má vést více k tvořivosti a smyslu života, nás pravidelně potkávají chvíle zoufalství, nechuti a odporu svého i odporu okolí. A to tvoří směs, která nás často od našich nápadů, snů a vizí odradí. A my pak končíme vyhořelí a smutní. Unavení.

V těchto kartách, či spíše v této knížečce, která k nim je přiložena, jsem se dozvěděla i to, že bojovat s něčím, proti někomu, něčemu, není zrovna dobrý nápad. Je to respektovanější cesta – žijeme v kultu vybojovaných zásluh… Ale kolik musí být poražených na to, aby tu byl někdo vítěz? Samozřejmě není boj jako boj – ale tady je čas se oprostit od myšlenky, že všechno dobré si musíme tvrdým bojem zasloužit.

Někdy jen stačí nechat věci se dít a hlavně; odstranit si z cesty to, co máme naučené a co nás kvalitně odvádí od našich cílů.

A to může být třeba i to, že budeme poslouchat vnitřní odpůrce v sobě, budeme poslouchat okolí, které nám rádo říká, že za nic nestojíme. A to jsme u takových extrémních případů, ale víme… každý, když se na chvíli zastaví, jistojistě objeví něco/někoho, kdo ho vnitřně velmi brzdí.

A někdy tou brzdou může být i únava z nevybojovaných bojů. Marnost nad marnost.

Takže i pro tyto případy se karty velmi hodí, protože nás mohou v mnoha výkladech provést cestou, která tyto myšlenkové vzorce ohladí a nahradí jinými. Laskavějšími k sobě samým a pak laskavějšími i k druhým. Texty posilují intuici, stejně tak i nádherné, jemné, pastelově heboučké karty. Karty mají zažehnout jiskru radosti, tvořivosti, ale předtím nás naučí, jak důvěřovat sami sobě.

A ty odpovědi nám někdy i dají.

Jindy si je nacítíme sami a přijdou k nám později.

Tajný jazyk světla nás naladí na vnitřní kompas

Jak nám může práce s těmito kartičkami pomoci? Použijte návody od autorky a budete spokojeni. Použijte jen to, co napsala v úvodu – a i kdybyste se pak karet ani nedotkli, i to vám pomůže. Ten princip odlupování nefungujícího a ladění se na nové… je totiž stále stejný.

Můžete používat karty, vykládat si, vnímat obrázky i texty. Střídat metody, střída karetní sady….

Ale můžete také jen tak vzít knížečku a náhodně ji otevřít – a rozloží se před vámi větička, kterou FAKT POTŘEBUJETE.

A to vše nás ladí na vnitřní kompas, který se zaměří na to, co mu dává smysl – a povede nás dál…

O autorech: Potřebujete jít za novou touhou tvořit a žít a nevíte, kde leží? Denise Jarvie právě pro takové chvíle vytvořila tyto karty a naladila se na všechny barvy duchovních i praktických poselství. Obrazy Daniela Holemana prohlubují zážitek, budí důvěru a relaxační pocit.

IMG 20220520 095334 - kopie

Vydalo nakladatelství Synergie, 2022

Hodnocení: 100 %

www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Vyzrálost člověka se pozná podle toho, že dokáže dělat něco i pro druhé, říká Alena Hájková

alena hajkova perexAtraktivní, zajímavá, temperamentní, akční, inteligentní, empatická, pokorná...  Tak nějak bych charakterizoval paní Alenu Hájkovou, jednatelku agentury VIP osobnosti. Řadu let organizuje zajímavé akce, na jiných zase spoluprac...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Temná místa na mapě i v duši

srdce temnoty (2)Pustit se do hodnocení krátké novely Josepha Conrada Srdce temnoty je v dnešní době už trochu oříšek. Co nového se ještě dá o více než sto let staré knížce napsat, co už by nevyslovil někdo před vámi? A z...


Literatura

Na internetové seznamce se neukrývají jen dokonalí muži, nýbrž také vrazi

Na spatném miste perexPaige ztratila práci a rozešel se s ní přítel. Její matka Joan se po smrti manžela začne cítit osamělá. Chloe, vdaná máma dvou dětí, uvízla v nešťastném manželství, které ničí manželovy nevěry. Heather, Paigeina sestře...

Divadlo

Medicus: Dechberoucí příběh o touze umět pomáhat

Medicus200Historické období mezi 8. a 13. stoletím se v islámu označuje jako zlatý věk. Zatímco Evropa procházela temným středověkem, bojovala proti různým nájezdům a teprve se v ní ustalovaly budoucí národy, na Dálném východě probíhal obrovský vědecký, ekonomi...

Film

Delfín je nejlepší přítel

Delfin 200Film Můj přítel delfín 2 (2014) je pokračováním příběhu o delfínovi Zimě, která má useknutou ocasní ploutev, ale i tak se ji podařilo zachránit. V hlavní roli jsou zde delfíni a děti, i když dospělí se zde taky objeví, aby si vyslechli, co se po nic...