Holky musí držet spolu

Holky musí držet spolu

Tisk

Posli fotky perexNa první pohled se zdá, že se na ospalém předměstí Jonesvillu ve státě Massachusetts nic neděje. Studenti Jonesvillské střední se nemohou dočkat, až uniknou ze spárů maloměsta.

 


Za zavřenými dveřmi se toho ale odehrává mnohem víc. Miláček města a sportovní hvězda Tarkin Shaw je predátor, který už léta využívá svého privilegia, aby bez jakýchkoliv následků zneužíval mladé dívky. Když se ukáže, že vydírá Suze, jednu z nejoblíbenějších holek na škole, je skupina přátel připravena jí pomoct. Věci však nejdou vždy podle plánu…

Zneklidňující a upřímná kniha
Lauren McLauglin, která napsala zneklidňující a upřímnou knihu Pošli fotky věnující se jednomu dívčímu přátelství, je autorkou pěti románů, tří dětských knížek a jedné sbírky povídek. Napsala scénář k několika filmům a je mimo jiné producentkou Amerického psycha nebo Buffalla 66.

Příběh s vážným poselstvím
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěči: Nikki, nejlepší kamarádka Suze, Marcus, který během studia pracuje jako novinář, a DeShawn, Marcusův kamarád a geniální podivín. Na začátku příběhu Nikki s Marcusem a DeShawnem nic nespojuje. Chodí sice na stejnou školu, ale nekamarádí se. Vše se změní ve chvíli, kdy Suze DeShawna, který odhalil, že se děje něco špatného, požádá o pomoc. Jejich plán je riskantní, ale má naději na úspěch. Když se zdá, že všechno dobře dopadlo, přijde nečekaný zvrat, který zásadně změní směr celého příběhu.

Autorka vypráví o přátelství, drogách a sexuálním násilí. Její hrdinové jsou obyčejní mladí lidé, kteří mají své dobré i špatné stránky, a tak jim budete věřit všechno, co říkají a dělají. Samotný příběh působí realisticky. Některé jeho části jsou však znepokojivé a surové, takže kniha není vhodná pro citlivější čtenáře. Závěr je uvěřitelný a ke zbytku knihy se skvěle hodí. Není to však konec, který čtenáře stoprocentně potěší. Je to konec, který tato kniha potřebuje – a navzdory všemu je v něm naděje.

Posli fotky

POŠLI FOTKY
Autorka: Lauren McLaughlin
Originální název: Send Pics
Překlad: Jana Balharová
Žánr: young adult
Vydáno: YOLI, 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/468356-posli-fotky.html

( 0 hlasů ) 


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Prospěli jsme svému zdraví, zdraví našich klientů a hlavně se chováme šetrně k přírodě, co více si přát“

Tezop 200iskárna EZOP je zlínská společnost, která vznikla už v roce 1993 a od té doby se vyvíjí a upevňuje svou pozici především v oblasti tiskových služeb, reklamy a různých výstavních expozic. Všechny jejich tisky jsou ekologické a víc nejen o nich nám prozr...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Břicháč Tom: Máme to rádi zdravě

mame to radi zdrave 200V září vyšla vlastním nákladem už pátá kniha Břicháče Toma, člověka, který dokázal za rok díky vyvážené stravě zhubnout 27 kilo. Spolu s manželkou Lucií nám nabízí knihu šikovnou Máme to rádi zdravě, která přináší „hodně d...


Literatura

Konzervativní revoluce

Revoluce2Kniha Andreje Duhana Konzervativní revoluce (nakladatelství Books & Pipes, Brno 2022) s podtitulem Ideové základy nové konzervativní pravice je důkladnou analýzou konzervatismu. Je podložená řadou relevantních zahraničních zdrojů a přináší komplexní pohl...

Divadlo

Cirkus, který vám vyrazí dech

Festival Letní LetnáMezinárodní festival Letní Letná oživí od 19. srpna do 2. září pražské Letenské sady již podeváté atmosférou nového cirkusu a divadla. Vyroste zde pestré a veselé festivalové městečko s cirkusovými šapitó, kde...

Film

Seriál Černobyl vzbuzuje emoce diváků

serial-cernobyl-cernobyl-clanokWSpolečnost HBO uvedla 5 dílnou minisérii s názvem Černobyl, která okamžitě zaujala vysokou sledovanost a zájem široké veřejnosti.

 

 ...