Holky musí držet spolu
Banner

Holky musí držet spolu

Tisk

Posli fotky perexNa první pohled se zdá, že se na ospalém předměstí Jonesvillu ve státě Massachusetts nic neděje. Studenti Jonesvillské střední se nemohou dočkat, až uniknou ze spárů maloměsta.

 


Za zavřenými dveřmi se toho ale odehrává mnohem víc. Miláček města a sportovní hvězda Tarkin Shaw je predátor, který už léta využívá svého privilegia, aby bez jakýchkoliv následků zneužíval mladé dívky. Když se ukáže, že vydírá Suze, jednu z nejoblíbenějších holek na škole, je skupina přátel připravena jí pomoct. Věci však nejdou vždy podle plánu…

Zneklidňující a upřímná kniha
Lauren McLauglin, která napsala zneklidňující a upřímnou knihu Pošli fotky věnující se jednomu dívčímu přátelství, je autorkou pěti románů, tří dětských knížek a jedné sbírky povídek. Napsala scénář k několika filmům a je mimo jiné producentkou Amerického psycha nebo Buffalla 66.

Příběh s vážným poselstvím
Kniha je psaná v ich-formě a střídají se v ní tři vypravěči: Nikki, nejlepší kamarádka Suze, Marcus, který během studia pracuje jako novinář, a DeShawn, Marcusův kamarád a geniální podivín. Na začátku příběhu Nikki s Marcusem a DeShawnem nic nespojuje. Chodí sice na stejnou školu, ale nekamarádí se. Vše se změní ve chvíli, kdy Suze DeShawna, který odhalil, že se děje něco špatného, požádá o pomoc. Jejich plán je riskantní, ale má naději na úspěch. Když se zdá, že všechno dobře dopadlo, přijde nečekaný zvrat, který zásadně změní směr celého příběhu.

Autorka vypráví o přátelství, drogách a sexuálním násilí. Její hrdinové jsou obyčejní mladí lidé, kteří mají své dobré i špatné stránky, a tak jim budete věřit všechno, co říkají a dělají. Samotný příběh působí realisticky. Některé jeho části jsou však znepokojivé a surové, takže kniha není vhodná pro citlivější čtenáře. Závěr je uvěřitelný a ke zbytku knihy se skvěle hodí. Není to však konec, který čtenáře stoprocentně potěší. Je to konec, který tato kniha potřebuje – a navzdory všemu je v něm naděje.

Posli fotky

POŠLI FOTKY
Autorka: Lauren McLaughlin
Originální název: Send Pics
Překlad: Jana Balharová
Žánr: young adult
Vydáno: YOLI, 2022
Počet stran: 416

Hodnocení: 95 %

www.knizniklub.cz/knihy/468356-posli-fotky.html

( 0 hlasů ) 


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Filip Chudý (baskytarista v DYING PASSION, ex-MEMORIA…)

filip chudy2009Filip Chudý je dlouholetým hráčem na basovou kytaru. Působil zejména v hranické kapele MEMORIA a nyní hraje v šumperské partičce jménem DYING PASSION. O těchto projektech i jiných věcech s...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Neil Cross: Pohřeb – britský krimi skvost


pohreb 200Nakladatelství Moba sází na kvalitní moderní britskou literaturu. Přede dvěma lety vydala Moba knihu Posedlost od Neila Crosse, která si u nás našla příznivce hlavně díky poutavému seriálu Luther. A Crossovi zůstali věrní, neboť v únoru vyšlo j...


Literatura

„Spalovač mrtvol“ Juraj Herz se nechal rozpitvat a vydává autobiografii

herz 200Ačkoli režisér Juraj Herz (1934) natočil minimálně tři filmy, které se dají považovat za to vůbec nejlepší, co kdy v Československu a následně Česku vzniklo, nebývá u tzv. československé nové vlny zmiňován mezi prvními a dost často se uvádí až někdy ve d...

Divadlo

Tajem staré lišky Báry Hrzánové: Báječný životopis svérázné herečky

hrzanova 200Životopisné knihy jsou mojí vášní. Ne, že bych je vyhledávala, ale když se mi dostanou do ruky, nepohrdnu a patřičně si je vychutnávám: pokaždé totiž mají jinou chuť. Záleží na osobnosti, o které je tu psáno. Jinak si čtu o Nigelle Lawson, jinak o Frediem Mercurym.

...

Film

Porozumět Lustigovi...

Přítomnost Arnošta LustigaNakladatelství Mladá fronta se rozhodlo vydat, řekněme, přímé svědectví o osobnosti Arnošta Lustiga, jednoho z nejdůležitějších českých spisovatelů píšícího o holocau...