Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Tisk

Nevlastni dcera perexTřináctiletá Mia zmizela v době, kdy v sousedství hořelo. Mohou tyto dvě události spolu souviset nebo jde o náhodu? Poslední, kdo dívku viděl, je Vanessa, její nevlastní matka. Ona i Tripp, její manžel a otec Mii, jsou zoufalí a doufají, že je dívka v pořádku.

 

Oba však mají tajemství, která ukrývají, a to nejen před sebou, ale i před policií. Julia a Thomas, jejich sousedé, se zas snaží vyrovnat se ztrátou milovaného domova. Dívčino zmizení vyšetřuje detektiv Angela Blakelyová, která dělá všechno pro to, aby se Mia v pořádku vrátila domů. Má však podezření, že Vanessa a Tripp vědí o tom, co se stalo, více, než prozrazují. Dokázali by ale své dceři doopravdy ublížit?

Komplikovaný vztah matky a nevlastní dcery
Psychologický thriller Nevlastní dcera, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, napsala Georgina Cross. Hlavním tématem knihy je komplikovaný vztah ženy, která se ze dne na den byla nucena stát matkou, a její nevlastní dcery, jejíž skutečná matka zemřela, když byla ještě malá. Ani pro jednu z nich to nebyla snadná situace a obě dělaly všechno pro to, aby to mezi nimi fungovalo, jak má. Situaci ale občas komplikovaly jejich skutečné pocity.

Nespolehlivý vypravěč, tajemství a podvody
Vypravěčů příběhu je hned několik: Vanessa, Julia, Juliina matka Charlotta, detektiv Angela Blakelyová i samotná Mia. Autorka pracuje s konceptem nespolehlivého vypravěče, takže si nikdy nemůžete bát jistí, zda postavy říkají pravdu, lžou nebo „jen“ něco zatajují. Každá kapitola přitom nabízí nové informace, které vás přinutí změnit názor na to, co se vlastně stalo, ať už jste si mysleli cokoliv.

Hrdinky jsou dokonale propracované a jejich motivace je uvěřitelná. Nejsou perfektní, právě naopak. Dělají chyby i špatná rozhodnutí a nesou si za ně následky. Jejich jednání posouvá děj vpřed a zamotává jej. Jsou tu tajemství a podvody, které všechno mění a které musí být odhaleny, pokud se má zjistit, co je s Miou. K dokreslení celkové atmosféry přispívají i pasáže, které se odehrávají několik dní před zmizením Mii. Příběh tak připomíná skládačku, jejíž dílky do sebe dokonale zapadají.

Autorka dokáže vybudovat přesvědčivé zápletky, udržet napětí až do poslední strany, na níž přináší nečekaný zvrat, i překvapit. Pokud máte rádi psychologické thrillery, neměla by Nevlastní dcera uniknout vaší pozornosti.

Nevlastni dcera

NEVLASTNÍ DCERA
Autorka: Georgina Cross
Originální název: The Stepdaughter
Překlad: Jiří Hanuš
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 296

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/527540-nevlastni-dcera


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Seriál k měsíci čtenářů: Knihovny pro K21, Kamenický Šenov

brezen-mesic-ctenaru 200Regály plné knih, u počítače dáma či pán, který obřadně přebírá vracené knížky a zapisuje nově vypůjčené. Místnost specificky vonící – tak voní jenom tištěné publikace, stojící jako vojáci v řadách. V sále tichý šum, jak...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Z archivu...

Čtěte také...

Detektivka a romance v jednom: Povolené ztráty

povolene ztraty 200V červenci vyšla u nakladatelství Alpress další kniha Nory Robertsové, jedné z nejznámějších autorek knih pro ženy, s názvem Povolené ztráty. Nejde ryze o červenou knihovnu, ale o mix detektivky a záhady - a že to napsala oprav...


Literatura

Skvělá a vtipná kniha o svatbách

svatebni historky200Po Historkách z Tinderu se Lucie Macháčková vrací v jiném nakladatelství a tentokrát se Svatebními historkami. Úsměv na tváři při čtení je zaručen!

...

Divadlo

Nový počin souboru Kašpar: Baterka Miki

baterka miki 200Divadlo v Celetné má na kontě další premiéru. V úterý 19. února divadelní soubor Kašpar odehrál poprvé v České republice monodrama Baterka Miki. Hra z pera současné francouzské spisovatelky je neotřele pojaté vyprávění. Není ovšem na...

Film

Vánoce, Vánoce přicházejí, radujme se...

dvanact mesicku majkusova vojtekTelevizní vánoční programy spoléhají na jistotu: zejména každoroční opakování pohádek vytváří jakousi jistotu, že vše zůstává při starém - nic z toho, nač ...