Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Její nevlastní dcera zmizela. Má s tím něco společného?

Tisk

Nevlastni dcera perexTřináctiletá Mia zmizela v době, kdy v sousedství hořelo. Mohou tyto dvě události spolu souviset nebo jde o náhodu? Poslední, kdo dívku viděl, je Vanessa, její nevlastní matka. Ona i Tripp, její manžel a otec Mii, jsou zoufalí a doufají, že je dívka v pořádku.

 

Oba však mají tajemství, která ukrývají, a to nejen před sebou, ale i před policií. Julia a Thomas, jejich sousedé, se zas snaží vyrovnat se ztrátou milovaného domova. Dívčino zmizení vyšetřuje detektiv Angela Blakelyová, která dělá všechno pro to, aby se Mia v pořádku vrátila domů. Má však podezření, že Vanessa a Tripp vědí o tom, co se stalo, více, než prozrazují. Dokázali by ale své dceři doopravdy ublížit?

Komplikovaný vztah matky a nevlastní dcery
Psychologický thriller Nevlastní dcera, který v českém překladu vydalo Nakladatelství Ikar, napsala Georgina Cross. Hlavním tématem knihy je komplikovaný vztah ženy, která se ze dne na den byla nucena stát matkou, a její nevlastní dcery, jejíž skutečná matka zemřela, když byla ještě malá. Ani pro jednu z nich to nebyla snadná situace a obě dělaly všechno pro to, aby to mezi nimi fungovalo, jak má. Situaci ale občas komplikovaly jejich skutečné pocity.

Nespolehlivý vypravěč, tajemství a podvody
Vypravěčů příběhu je hned několik: Vanessa, Julia, Juliina matka Charlotta, detektiv Angela Blakelyová i samotná Mia. Autorka pracuje s konceptem nespolehlivého vypravěče, takže si nikdy nemůžete bát jistí, zda postavy říkají pravdu, lžou nebo „jen“ něco zatajují. Každá kapitola přitom nabízí nové informace, které vás přinutí změnit názor na to, co se vlastně stalo, ať už jste si mysleli cokoliv.

Hrdinky jsou dokonale propracované a jejich motivace je uvěřitelná. Nejsou perfektní, právě naopak. Dělají chyby i špatná rozhodnutí a nesou si za ně následky. Jejich jednání posouvá děj vpřed a zamotává jej. Jsou tu tajemství a podvody, které všechno mění a které musí být odhaleny, pokud se má zjistit, co je s Miou. K dokreslení celkové atmosféry přispívají i pasáže, které se odehrávají několik dní před zmizením Mii. Příběh tak připomíná skládačku, jejíž dílky do sebe dokonale zapadají.

Autorka dokáže vybudovat přesvědčivé zápletky, udržet napětí až do poslední strany, na níž přináší nečekaný zvrat, i překvapit. Pokud máte rádi psychologické thrillery, neměla by Nevlastní dcera uniknout vaší pozornosti.

Nevlastni dcera

NEVLASTNÍ DCERA
Autorka: Georgina Cross
Originální název: The Stepdaughter
Překlad: Jiří Hanuš
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 296

Hodnocení: 100 %

www.knizniklub.cz/knihy/527540-nevlastni-dcera


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Celosvětový úspěch Fifty Shades stvořil jednoznačně internet“

Tychtl Petr 200Nejúspěšnější knižní série posledních let, romanticko-erotická trilogie Fifty Shades od E L James, se dočkala pokračování. Po Padesáti odstínech šedi, Padesáti odstínech temnoty a Padesáti odstínech svobody získalo nakladatelství XYZ práva...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Harry Hole podesáté (a zřejmě naposledy)

NesboPolicie perexOčekávaná novinka z dílny Jo Nesba už se vyjímá na pultech knihkupectví. V Norsku už rozluštění desátého případu z řady „holeovek“ znají a teď je řada i na českého čtenáře. Dlouho jsem uvažovala, zda prozradím, jestli...


Literatura

„Cejl neměl Bůh na mapě“

krvavy-bronx 200Nakladatelství Host se spojilo s nakladatelstvím Druhé město a dalo dohromady velmi zajímavé dílo nazvané Krvavý Bronx.

 

...

Divadlo

Divadelní loď Tajemství

Před dvanácti lety na břehu Vltavy zakotvila nevídaná loď. Loď s oponou, s divadelními prkny a programem pro malé i velké. Na boku s velkým nápisem Tajemství, s podtitulem Bratří Formanů si křižuje dvě největší české řeky, kotví...

Film

Yes man říká na všechno ano

yes man 200Romantická komedie Yes man (2008) pokračuje směrem, kterým se Jim Carrey vydal už kdysi dávno. Společně s krásnou Zooey Deschanel zažívá tentokrát trochu jiné dobrodružství. Učí se říkat „ano“ v...