Unesené děti se jí vrátily. Ale už to nejsou její děti

Unesené děti se jí vrátily. Ale už to nejsou její děti

Tisk

zlaticka perexLauren Tranterová porodila vytoužená dvojčata, Morgana a Rileyho. Krátce po porodu se v jejím nemocničním pokoji zjevila podivná žena, která chtěla vyměnit její děti za své příšerné tvory. Nepodařilo se jí to. Lauren své děti ubránila. Podle policie však v jejím pokoji nikdo nebyl.

 


Když o několik týdnů později během procházky kluci zmizeli, Lauren se vyděsila. Naštěstí se děti rychle našly. Bohužel to nebyli její synové. Vypadali jako oni, byli oblečeni jako oni, ale byli to potomci té zvláštní ženy, která je prý pouhým výplodem Laureniny fantazie! Lauren ví, co musí udělat, aby se její děti vrátily. Pokud se ale plete, udělá něco strašného.


Příběh inspirovaný starými a temnými pohádkami
Zlatíčka jsou thrillerem s mírně hororovou atmosférou, který napsala britská autorka Melanie Golding. Inspirovala se starými a temnými pohádkami a pověstmi o unesených a vyměněných dětech, propojila je s moderním světem a vystavěla příběh s obrovským potenciálem vyniknout v záplavě thrillerů. Je velká škoda, že tenhle potenciál promarnila.


Vše, co od psychologického thrilleru očekáváte
V této knize najdete všechno, co je typické pro psychologický thriller. Hlavní postavu, které nikdo nevěří a které možná nemohou věřit ani čtenáři. Vyšetřovatelku řešící své milostné pocity, která připouští, že na tom, co hlavní postava tvrdí, něco je. Nechybí nevěra, psychiatrie, trocha napětí ani propojení s minulostí.


Originálním prvkem je již zmiňovaná domnělá výměna dětí, která mohla knize dodat přímo hororovou atmosféru. To by ale musela být využita naplno. Celou první třetinu knihy se však nic podstatného neděje, zazní jen několik nepatrných narážek. Poté následují i nějaké napínavé momenty, které nutí zamyslet se, jak to s těmi dětmi vlastně je. Objeví se i pojítko s minulostí, které ale působí, jako by tam bylo jenom proto, aby vyšetřovatelka získala určité informace, protože na současnost nemá žádný vliv. Vyměněné děti nepředstavují pro hrdinku a její okolí žádné nebezpečí, a tak děj téměř vůbec negraduje, a to ani v závěru, který nepřekvapí.


Kniha osloví především čtenáře, kteří mají v oblibě psychologické thrillery bez šokujících a překvapivých zvratů protkané klasickými žánrovými prvky, a maminky malých dětí, které se dokážou dokonale vcítit do pocitů hlavní hrdinky a pro které díky tomu může být příběh pořádně děsivý.

 zlaticka

ZLATÍČKA
Autorka: Melanie Golding
Originální název: Little Darlings
Překlad: Roman Švidrnoch
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2020
Počet stran: 344

Hodnocení: 75 %

www.knizniklub.cz/knihy/381529-zlaticka
 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Kuna Eliška vznikla jako momentální nápad a snaha pobavit děti

Bohumil Matějovský (2)Bohumil Matějovský nás naprosto okouzlil svou vtipnou a milou pohádkou Praštěný nápad kuny Elišky. Zeptali jsme se ho, jak vlastně tato vítězná pohádka vznikla a jaký literární žánr má on sám nejraději.

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Mrazivý příběh o pomstě a zradě

Minulosti neuteces perex
Pro malou Zanu je den, kdy slaví své páté narozeniny, výjimečný. Dostane dort, na němž hoří pět červených svíček, a až je sfoukne, bude z ní oficiálně velká holka. Něco se však strašlivě zvrtlo a když do bytu ...


Literatura

Jak se ve válce utváří mentalita lidí?

moralni dilema 200Druhá světová válka stále patří k nejčastěji zkoumaným historickým skutečnostem.  Anglický historik Michael Burleigh, od něhož známe již Nové dějiny Třetí říše a Pozemské mocnosti, však v objemné, více než sedmisetstránkové knize MOR...

Divadlo

Velký Gatsby v režii Petra Gábora poprvé na českém jevišti

Gatsby 200Soubor činohry Národního divadla moravskoslezského čeká v divadelní sezóně poslední titul – česká premiéra dramatizace jednoho z nejslavnějších románů moderní americké literatury Velký Gatsby. Očekávaná inscenace, kterou připravil kmenový režisér a...

Film

POWAQQATSI: druhý díl Qatsi trilogie na hodinu a půl pevně přiková k obrazovce

Powaqqatsi plakat  200V roce 1988 spatřil světlo světa druhý díl Qatsi trilogie, který jeho autor Godfrey Reggio nazval Powaqqatsi. Překlad znamená „život na úkor někoho jiného“ a vyst...