Unesené děti se jí vrátily. Ale už to nejsou její děti

Unesené děti se jí vrátily. Ale už to nejsou její děti

zlaticka perexLauren Tranterová porodila vytoužená dvojčata, Morgana a Rileyho. Krátce po porodu se v jejím nemocničním pokoji zjevila podivná žena, která chtěla vyměnit její děti za své příšerné tvory. Nepodařilo se jí to. Lauren své děti ubránila. Podle policie však v jejím pokoji nikdo nebyl.

 


Když o několik týdnů později během procházky kluci zmizeli, Lauren se vyděsila. Naštěstí se děti rychle našly. Bohužel to nebyli její synové. Vypadali jako oni, byli oblečeni jako oni, ale byli to potomci té zvláštní ženy, která je prý pouhým výplodem Laureniny fantazie! Lauren ví, co musí udělat, aby se její děti vrátily. Pokud se ale plete, udělá něco strašného.


Příběh inspirovaný starými a temnými pohádkami
Zlatíčka jsou thrillerem s mírně hororovou atmosférou, který napsala britská autorka Melanie Golding. Inspirovala se starými a temnými pohádkami a pověstmi o unesených a vyměněných dětech, propojila je s moderním světem a vystavěla příběh s obrovským potenciálem vyniknout v záplavě thrillerů. Je velká škoda, že tenhle potenciál promarnila.


Vše, co od psychologického thrilleru očekáváte
V této knize najdete všechno, co je typické pro psychologický thriller. Hlavní postavu, které nikdo nevěří a které možná nemohou věřit ani čtenáři. Vyšetřovatelku řešící své milostné pocity, která připouští, že na tom, co hlavní postava tvrdí, něco je. Nechybí nevěra, psychiatrie, trocha napětí ani propojení s minulostí.


Originálním prvkem je již zmiňovaná domnělá výměna dětí, která mohla knize dodat přímo hororovou atmosféru. To by ale musela být využita naplno. Celou první třetinu knihy se však nic podstatného neděje, zazní jen několik nepatrných narážek. Poté následují i nějaké napínavé momenty, které nutí zamyslet se, jak to s těmi dětmi vlastně je. Objeví se i pojítko s minulostí, které ale působí, jako by tam bylo jenom proto, aby vyšetřovatelka získala určité informace, protože na současnost nemá žádný vliv. Vyměněné děti nepředstavují pro hrdinku a její okolí žádné nebezpečí, a tak děj téměř vůbec negraduje, a to ani v závěru, který nepřekvapí.


Kniha osloví především čtenáře, kteří mají v oblibě psychologické thrillery bez šokujících a překvapivých zvratů protkané klasickými žánrovými prvky, a maminky malých dětí, které se dokážou dokonale vcítit do pocitů hlavní hrdinky a pro které díky tomu může být příběh pořádně děsivý.

 zlaticka

ZLATÍČKA
Autorka: Melanie Golding
Originální název: Little Darlings
Překlad: Roman Švidrnoch
Žánr: psychologický thriller
Vydáno: Ikar, 2020
Počet stran: 344

Hodnocení: 75 %

www.knizniklub.cz/knihy/381529-zlaticka
 

PřihlášeníSoutěže

Veverčák Píťa se vrátil

Veverčák Píťa se společně s hajným Petrem objevili v knize Víš, kde jsou děti stromů? a nyní se vrací v titulu Kde si Píťa chladí tlapky? Nakladatelství Kazda

Ženy, které milují příliš a doufají, že se jejich partner změní

Doufáte, že se váš partner, který vám ubližuje, změní? Ne, nezmění! Kniha z nakladatelství Portál psychoterapeutky Robin Norwood je o citové závislosti ve vztazích a pomáhá ženám najít cestu k sobě a odejít z nevyhovujícího vztahu. Je plná skutečných příběhů žen, které milovaly příliš… Nakladatelství Portál
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jirka Urban: „Hrajeme třicet let! To je ta nejlepší věc, která se nám mohla přihodit!“

arakain jiri urban 200Přinášíme vám rozhovor s kytaristou skupiny Arakain Jirkou Urbanem, který zde ukázal jeho úžasný vztah k Arakainu a poodtjajnil plány do budoucnosti.

...

Hledat

Videorecenze knih

Michael Krásný vydává druhé album 20:20

Michael Krásný, kontrabasista, baskytarista, zpěvák a dlouholetý doprovodný hráč trumpetisty Laca Decziho, vydává druhé sólové album s výmluvným názvem 20:20. michaelkrasnymusic.com

Z archivu...

Čtěte také...

Anonymity internetu se dá snadno zneužít

anonymita 200V nakladatelství Kalibr vyšel první díl ze série s vyšetřovateli Buchholzem a Salomonovou nazvaný Anonymita.

...

Literatura

Zdálo se, že Bůh je lhostejný…

200litDlouho jsem přemýšlela, jak pojmenovat článek o knize, která vyšla péčí Radioservisu v letošním roce. Nakonec jsem dospěla k závěru, že název této knihy je maximálně uspokojivý a vypovídající o všem, co je jejím obsahem. Jde o devět osudů českých Židů, kte...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

KOYAANISQATSI: fascinující pastva pro oči

KOYAANISQATSI 200V roce 1983 vypustil režisér Godfrey Reggio do světa Koyaanisqatsi. Pozoruhodný počin, jehož název pochází z jazyka indiánského kmene Hopi a jeden z jeho významů je „život vyvedený z rovnováhy“.

...