Horká čokoláda, skvostné hory, romance a pohoda

Horká čokoláda, skvostné hory, romance a pohoda

Tisk

chata ve svycarsku 200Zatím nejnovějším přírůstkem v knižní sérii Romantické útěky britské autorky Julie Caplinové je Chata ve Švýcarsku. Kniha vyšla v září a opět potěší všechny příznivkyně cestování, dobrého jídla a milostných romancí.

 O autorce

Julie Caplinová ve svých deseti letech oznámila, že bude spisovatelkou. Od toho se trochu odklonila - pracuje v PR, mnoho let cestovala po Evropě spolu s nejlepšími novináři píšícími o jídle a pití a objevovala gastronomické skvosty v Itálii, Francii, Belgii, Španělsku, Kodani a Švýcarsku. Těžká práce, ale někdo to dělat musí. Tyto cesty ji inspirovaly k psaní. Pod pseudonymem Jules Wake publikuje romance.

„Oheň v krbu a zasněžené vrcholky hor za oknem“

Setkáváme se s mladou a svéhlavou Minou, která zažije vztahový kopanec a díky zděděným penězům se rozhodne dát si od všeho pauzu a vyrazit za svou kmotrou do Švýcarska. V malebné horské chatě provozuje její kmotra hotýlek pro vybranou klientelu – lidé jí musí sednout a ona se jim pomocí dobrého jídla a vlídného slova snaží najít sami sebe. Mina si plánuje dát pauzu od mužů, ale už ve vlaku se seznámí se sympatickým mladíkem, se kterým je osud ještě svede dohromady. Švýcarské hory Minu oslní natolik, že se rozhodne zde zůstat a vybudovat si kavárnu. Jak ale dopadne její vztah s Lukem, když si řekli, že věci ponechají osudu?

O sérii

Autorka vyhmátla dobu a dokázala smíchat ingredience potřebné k vytvoření příjemné, oddechové a laskavé literatury. Vždy nám představí hrdinku v nesnázích, která řeší nejen vztahové problémy, ale i pracovní, nebo si prostě nese nějaké to břemeno z minulosti. Rozhodne se tedy změnit prostředí, razantně otočí svůj život a najde to, co ji baví a naplňuje, ale hlavně potká spřízněnou duši. A to vše na pozadí cizích krajů, nádherných míst a hlavně dobrého jídla.Jen pro připomenutí, série Romantické útěky obsahuje tyto knihy: Kavárna v Kodani (2018), Pekárna v Brooklynu (2019), Cukrárna v Paříži (2019), Hotýlek na Islandu (2020), Pláž v Chorvatsku (2020), Čajovna v Tokiu (2021).

O doporučení

Pokud jste nějakou knihu Julei Vaplinové četly, tak víte, do čeho jdete a co čekat. Pokud ne, tak vám vřele doporučuji třeba právě tento díl, abyste se ponořili do kouzelné pohodovky v nádherném Švýcarsku.

chata ve svycarsku

Název: Chata ve Švýcarsku
Autor: Julie Caplinová
Série: Romantické útěky (7.)
Žánr: román
Originální název: The Little Swiss Ski Chalet (2021)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 360
Hodnocení: 88 %

Odkaz: https://www.grada.cz/chata-ve-svycarsku-12066/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Jan Révai – herec a hrdý otec

revai200Jan Révai momentálně vystupuje v inscenaci Osmý světadíl v divadle Kalich.

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Jména čísel odhalují nacistické zvěrstvo

cisel200Nakladatelství Ikar ve společnosti Euromedia Group vydalo novou knihu německého publicisty Hanse-Joachima Langa, autora knihy Ženy z bloku 10, v níž odkrývá další zločiny vědců a lékařů ve službách nacistické ideologie. Kniha nese název Jména čísel, s ...


Literatura

Uvědomte si, jak se loví hlupáci

jak se lovi hlupaci perexManagement Press před pár dny vydalo knihu dvou nositelů Nobelovy ceny za ekonomii George A. Akerlofa a Roberta J. Shillera s výstižným názvem Jak se loví hlupáci: Ekonomie manipulace a klamu. Čtenářům by měla pomoci, ...

Divadlo

Cirkus Cirkör, Cahin Caha a Cirk La Putyka připravují pro Letní Letnou společný projekt Lacrimae

Unikátní představení, které se jindy a jinde nebude již opakovat, připravují pouze pro letošní Letní Letnou tři přední evropské soubory z oblasti nového cirkusu – Cahin Caha z Francie, Cirkus Cirkör ze Švédska a <...

Film

KOUZELNÁ TAJEMNÁ CESTA THE BEATLES

the beatles magical mystery tourPřehrávám si LP Magical Mystery Tour a při písni The Fool On The Hill se mi vybaví slova Zdeňka Rytíře, která zpíval Ota Petřina v písni Nebýt tebe z LP Super-Robot (1978): ,,Nebýt...