Předválečné časy v nemocnici Nightingale

Předválečné časy v nemocnici Nightingale

Sestricky a jejich prani perexBlíží se konec roku 1938 a válka je na spadnutí. Život v londýnské nemocnici Nightingale však pokračuje v zajetých kolejích. Helen doufá, že po smrti milovaného manžela znovu najde lásku. Je okouzlující cizinec tou správnou volbou?

 


Effie si oblíbí pohledného pacienta a doufá, že v něm najde spřízněnou duši. Dora si užívá rodinný život a Frannie doufá, že už nepřijde žádná další válka, protože ta poslední ji připravila o snoubence. Když se správní rada rozhodne z důvodu hrozící války nemocnici uzavřít, začnou se lékaři a sestry obávat o její budoucnost. Výjimkou je hlavní sestra Kathleen, která se bojí především o sebe.


Oblíbená sága o sestřičkách
Knihu Sestřičky a jejich tajná přání napsala americká spisovatelka Donna Douglas. Román je již pátým dílem úspěšné a oblíbené série o sestřičkách z nemocnice Nightingale, která vypráví o životě studentek ošetřovatelství, sestřiček, lékařů, pacientů a jejich blízkých. V každém dílu přicházejí na scénu nové postavy, a tak série představuje pestrou mozaiku rozmanitých lidských osudů.


Poutavý ženský román
Sestřičky a jejich tajná přání mají všechno, co by měl mít dobrý román pro ženy: Sympatické hrdinky, přitažlivé hrdiny, osudové lásky, přátelství, trochu humoru, dojímavé scény i šťastný konec. Prostředí předválečné nemocnice je neotřelé a čtenářsky atraktivní. Kromě toho umožňuje také ozvláštnit příběh informacemi o tom, jak kdysi probíhalo studium na zdravotnické škole, jak vypadala práce sestřičky či jak se léčili pacienti.


V příběhu je trochu cítit napětí z blížící se války, ale navzdory tomu neztrácí svou hřejivou a laskavou atmosféru. Na některých příbězích je zobrazeno, jak lidé na tuto hrozbu reagovali, většina příběhů se však soustředí na soukromé a pracovní záležitosti postav. Podle závěru je jasné, že v následujícím dílu sehraje válka svou roli, a tak lze Sestřičky a jejich tajná přání brát jako přelomový díl, jehož poslední stránky sérii dodaly nádech válečného románu.

Sestricky a jejich prani

SESTŘIČKY A JEJICH TAJNÁ PŘÁNÍ
Autorka: Donna Douglas
Originální název: A Nightingale Christmas Wish
Překlad: Petra Klůfová
Žánr: historický román, román pro ženy
Vydáno: Ikar, 2021
Počet stran: 360

Hodnocení: 90 %

Nakladatelství Ikar_Sestřičky a jejich tajná přání

www.knizniklub.cz/knihy/449666-sestricky-a-jejich-tajna-prani


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Felix Holzmann znovu na scéně.

200roz12. října 2013 uvedlo pražské divadlo Semafor premiéru pořadu herce, moderátora a režiséra Davida Šíra s názvem NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. A protože to je bezesporu ojedinělá příležitost, přinášíme čtenářům rozhovor s Davidem nejen o tomto pořadu, ale...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Vegano italiano aneb Italská kuchyně trochu jinak


veg200Nakladatelství Cpress se nás snaží svou novou kuchařskou knihou Peace Food – Italská veganská kuchařka nalákat na zdravý životní styl veganů a to s nenucenou pohostinností italské kuchyně, jejích surovin ale i přístupu k vaření, stolování a jídlu jako...


Literatura

Intr Ladislava Karpianuse – výborný povídkový román

INTR 200Podle anotace na záložce je internát prostorem, který člověka změní. Toto tvrzení jsem do přečtení knihy Ladislava Karpianuse nemohla plně posoudit, protože sama jsem na internátu ani na koleji nikdy nebydlela. Teď však mohu směle proh...

Divadlo

Palmovka přežila. Svou scénu otevře veřejnosti premiérou o Stalinovi.

palmo200Od dob ničivých povodní v roce 2013, proběhla v Divadle pod Palmovkou rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor budovy  spolu s výměnou vedení a ostatního personálu. Jen díky vstřícnosti a pochopení dalších divadelních scén se podařilo částečný chod divad...

Film

Slovenská literatura mezi námi

SlovFilm perex
Pro filmové fandy, kteří slovenštinu ještě nepovažují za nesrozumitelný jazyk a bez váhání si v něm čtou, jsou určeny následující řádky. Rád bych příznivcům kvalitního čtení o pohyblivých obrázcích – a nejen o nich - prozradil, že ...