Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu
Banner

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu


psychopatuv pruvodce perexPsychopat. Toto slovo má pro drtivou většinu lidí čistě negativní význam. Věřili byste však, že být psychopatem neznamená být zlým?


Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě psychopaty zabývá již několik let. Když pracoval na jednom výzkumném projektu, setkal se s Andym McNabem, příslušníkem speciálních jednotek SAS. Psychologické testy podle očekávání ukázaly, že McNab je psychopat. Tento fakt však Duttona nepřekvapil. Zaskočilo ho však, že McNab je psychopatem – hodným!


Charakteristika hodného psychopata
Jistě, McNab měl všechny vlastnosti typické pro psychopaty – bezohlednost, schopnost rychle pochopit pocity druhých i nebojácnost. Využíval je ale k tomu, aby ze sebe i z lidí kolem sebe dostal v každé situaci to nejlepší, co mohl.


Jednejte sebevědomě a s chladnou hlavou a žijte přítomným okamžikem
Z rozhovorů Duttona a McNaba vyplynulo, že kdybychom se inspirovali hodnými psychopaty, byli bychom v životě mnohem úspěšnější. Stačilo by, kdybychom jednali sebevědomě a s chladnou hlavou, užívali si přítomný okamžik a využívali své osobní kouzlo naplno. Z kombinace odborných znalostí Duttona a neuvěřitelných historek McNaba pak vznikla kniha Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál.


Kniha je psaná čtivým a zábavným stylem. Propojení odborných informací, praktických rad a tipů a historek a příkladů ze života skvěle funguje a přináší čtenářům spoustu inspirace, Ukazuje také, že existuje několik různých stupňů psychopatie. Některé názory prezentované v knize jsou lehce kontroverzní, ale rozhodně stojí za zamyšlení. Díky příkladům ze života však může čtenář napasovat konkrétní rady na situace, které sám zažívá, a zkusit k nim zaujímat jiné postoje. A právě tato malá změna může být prvním krokem k celkovému zlepšení života. Nechybí ani testy, které vám pomohou líp pochopit a poznat vaši povahu.

psychopatuv pruvodce

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu
Autoři: Andy McNab, Kevin Dutton
Originální název: The Good Psychopath's Guide to Success
Překlad: Renata Červenková
Žánr: naučná literatura, psychologie
Vydáno: Portál, 2021
Počet stran: 344

Hodnocení: 90 %


obchod.portal.cz/popularne-naucna/psychopatuv-pruvodce-na-ceste-k-uspechu


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Prospěli jsme svému zdraví, zdraví našich klientů a hlavně se chováme šetrně k přírodě, co více si přát“

Tezop 200iskárna EZOP je zlínská společnost, která vznikla už v roce 1993 a od té doby se vyvíjí a upevňuje svou pozici především v oblasti tiskových služeb, reklamy a různých výstavních expozic. Všechny jejich tisky jsou ekologické a víc nejen o nich nám prozr...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Čtěte také...

Stalinova dcera se nepokládala za mučednici. Její dramatický život na 574 stránkách!

stalinova dcera perexVýjimečný a bouřlivý život Světlany Allilujevové. Takový podtitul nese kniha Rosemary Sullivanové Stalinova dcera.

 

...

Literatura

Co si můžeme udělat doma sami?

Delame si to sami 200Podle Aleny Thomas, která na toto téma vydala již druhou knihu, rozhodně ledacos. Jak vysvětluje v úvodu své knihy, vše začalo, když ji oslovila redaktorka Nakladatelství JOTA Pavla Nejedlá, aby vydala recepty ze svého blogu. Pr...

Divadlo

Inscenace Leviatan a Everyman uvede Ensemble Opera Diversa v brněnské Staré radnici

barton perex divadloRenomované hudební těleso Ensemble Opera Diversa uvede v pondělí 17. prosince v 19. 30 hodin ve freskovém sále brněnské Staré radnice inscenace Leviatan a Everyman. V obou vytvořil hlavní role dnes už pražs...

Film

Navštivte Přehlídku netradičního filmu 2013

pnf logo 200Mladá Boleslav bude již po čtvrté hostit Přehlídku netradičního filmu (PNF), zaměřenou na nahotu a sexualitu v médiích. Přehlídka se uskuteční v termínu od 26. do 28. září 2013 v Divadelním sále Domu Kultury v Mladé Boleslavi.