Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu

Tisk


psychopatuv pruvodce perexPsychopat. Toto slovo má pro drtivou většinu lidí čistě negativní význam. Věřili byste však, že být psychopatem neznamená být zlým?


Profesor Kevin Dutton se na Oxfordské univerzitě psychopaty zabývá již několik let. Když pracoval na jednom výzkumném projektu, setkal se s Andym McNabem, příslušníkem speciálních jednotek SAS. Psychologické testy podle očekávání ukázaly, že McNab je psychopat. Tento fakt však Duttona nepřekvapil. Zaskočilo ho však, že McNab je psychopatem – hodným!


Charakteristika hodného psychopata
Jistě, McNab měl všechny vlastnosti typické pro psychopaty – bezohlednost, schopnost rychle pochopit pocity druhých i nebojácnost. Využíval je ale k tomu, aby ze sebe i z lidí kolem sebe dostal v každé situaci to nejlepší, co mohl.


Jednejte sebevědomě a s chladnou hlavou a žijte přítomným okamžikem
Z rozhovorů Duttona a McNaba vyplynulo, že kdybychom se inspirovali hodnými psychopaty, byli bychom v životě mnohem úspěšnější. Stačilo by, kdybychom jednali sebevědomě a s chladnou hlavou, užívali si přítomný okamžik a využívali své osobní kouzlo naplno. Z kombinace odborných znalostí Duttona a neuvěřitelných historek McNaba pak vznikla kniha Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Portál.


Kniha je psaná čtivým a zábavným stylem. Propojení odborných informací, praktických rad a tipů a historek a příkladů ze života skvěle funguje a přináší čtenářům spoustu inspirace, Ukazuje také, že existuje několik různých stupňů psychopatie. Některé názory prezentované v knize jsou lehce kontroverzní, ale rozhodně stojí za zamyšlení. Díky příkladům ze života však může čtenář napasovat konkrétní rady na situace, které sám zažívá, a zkusit k nim zaujímat jiné postoje. A právě tato malá změna může být prvním krokem k celkovému zlepšení života. Nechybí ani testy, které vám pomohou líp pochopit a poznat vaši povahu.

psychopatuv pruvodce

Psychopatův průvodce na cestě k úspěchu
Autoři: Andy McNab, Kevin Dutton
Originální název: The Good Psychopath's Guide to Success
Překlad: Renata Červenková
Žánr: naučná literatura, psychologie
Vydáno: Portál, 2021
Počet stran: 344

Hodnocení: 90 %


obchod.portal.cz/popularne-naucna/psychopatuv-pruvodce-na-ceste-k-uspechu


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Felix Holzmann znovu na scéně.

200roz12. října 2013 uvedlo pražské divadlo Semafor premiéru pořadu herce, moderátora a režiséra Davida Šíra s názvem NOVÉ SCÉNKY FELIXE HOLZMANNA. A protože to je bezesporu ojedinělá příležitost, přinášíme čtenářům rozhovor s Davidem nejen o tomto pořadu, ale...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Cesta kolem světa s jídlem a pivem

jidlo a pivo200Do České republiky se díky nakladatelství Omega dostala knížka australského kuchaře a autora knih Rossa Dobsona. Jedná se o skvělou kuchařku, takže doufám, že to není jeho poslední dílo, které u nás vyjde.


Literatura

Krásná zahrada – sen mnohých

kvetiny pro zahradu perexZahrada je fenomén, který provází lidstvo od doby, kdy se začalo kultivovat a kdy vznikly první starověké kultury. Visuté zahrady Semiramidiny patří mezi sedm divů starověkého svět...

Divadlo

Hurvínek v neděli 2.5. 2021 oslaví neuvěřitelné 95. narozeniny

hurvinek 20095 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý kluk. O to jsou narozeniny cennější. Mánička, která letos oslavila jednadevadesát tvrdí, že to nejsou kulatiny a že se to slavit nemusí, ale kdo by řeči ta...

Film

Páté kolo u vozu

altČeská filmová komedie v režii Bořivoje Zemana je o babičce, která přijede i s husou v košíku bydlet k dceři, s vyhlídkou na klidné stáří. Dcera s manželem a dvěma dětmi babičce slibují, jak ji budou hýčkat a ona si bude užívat štěstí v k...