Tři ženy pana Wrighta
Banner

Tři ženy pana Wrighta

tri zeny pana wrighta 200V červnu vyšel u nakladatelství Metafora román od Lindy Keir o vztazích Tři ženy pana Wrighta. Podíváme se pod pokličku hned několika vztahů, které budou mít společného jmenovatele. Jak fungují vztahy, když nechybí v nich nechybí lži a intriky?

Kdo je Linda Keir?

Jedná se o pseudonym, pod nímž píší hned dva spisovatelé: Linda Joffe Hullová (autorka humoristických a detektivních románů) a Keir Graff (autor dobrodružných příběhů pro děti a drsných kriminálek pro dospělé). Kromě řady vlastních úspěšných knih už mají na kontě tři společné romány, jež spojují témata manželské krize, nevěry a bortící se dokonalé fasády. Tři ženy pana Wrighta jsou prvním z nich.

Tři ženy pana Wrighta..

...to jsou Lark, Jessica a Holly. Tři naprosto odlišné ženy, které se neznají, ale přesto je pojí vztah k jednomu muži. Může si říkat, jak chce, ať už Trip, Jon nebo Jack, ale tento šarmantní muž si dokáže podmanit snad kteroukoliv ženu. Má peníze, má vliv i moc, umí řečnit a ví, po čem ženy touží. S každou svou partnerkou se nachází v jiné části vztahu a pro každou z nich se snaží být tím, čím si ony přejí. Nebo snad ne? Jak dopadne vztah jednoho muže se třemi silnými ženami, které se sebou nenechají jen tak zametat? Dokonalý obrázek manželství, partnerství se začíná rozpadat, až z této iluze nezbude nic.

Jejich manžel má vše…kromě toho, co si opravdu zaslouží.

Neokoukaný příběh z anotace mě zaujal natolik, že jsem se do něj rozhodla ponořit. A rozhodně toho nelituji, jedná se o netradiční pohled na vztahy a to, co v nich lidi drží. Cítím to až hmatatelně, že duo spisovatelů do vyprávění dalo vhled do psychologie muže-svůdce a žen, jež byly podmaněny jeho šarmem a jako konzumenta tohoto příběhu považuji za výborný nápad, že nám nabízí hned tři různé polohy vztahu i to, jak je mnohdy snadné s lidmi manipulovat a klamat je.

Pro koho se kniha hodí?

Tři ženy pana Wrighta přinášejí pohled do vztahů, které přicházejí a následně se bortí, až se zdá, že se hroutí celý život. Tím, že odkrývámee příběh pomocí tří hlavních protagonistek, máme k dispozici různé úhly pohledu a příběh má spád, nenudíme se. Až ke konci se hlásí o slovo eponymní hrdina. Kniha se bude líbit hlavně ženám, jelikož jsou to právě ženy, které zde hrají prim a jelikož jsou to zejména ženy, které řeší vztahy a vše s nimi spojené.

tri zeny pana wrighta

Název: Tři ženy pana Wrighta
Autor: Linda Keir
Žánr: román pro ženy
Originální název: The Three Mrs. Wrights (2020)
Nakladatelství: Metafora
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.grada.cz/tri-zeny-pana-wrighta-12050/


 

PřihlášeníSoutěže

Má cesta za štěstím - autobiografie Mistra

gottPrávě vychází unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech.
SUPRAPHON

V hlavní roli Tomáš Holý a jeho nesnadný život i tragický konec

Český spisovatel, básník a držitel Magnesie Litera – Kosmas Ceny čtenářů za rok 2018 Ota Kars přichází s již druhou knihou o jednom z nejslavnějších českých dětských herců. V hlavní roli Tomáš Holý, tentokrát prostřednictvím krásně zpracovaného grafického románu.
Nakladatelství Argo
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Adam Mišík: Návrat Flamenga s mým tátou byla ta nejúžasnější věc, co se mohla stát.

adam misik200Adam Mišík je zatím pro většinu lidí jméno méně známé. Patnáctiletý chlapec, který se na svoji životní cestu připravuje od píky a váží každého kroku. Žongluje s pěti míčky, škola, přátelé, rodina, hudba, herectví a všechno drž...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Z archivu...

Čtěte také...

Další z Případů Richarda Krauze

Román Moucha napsal Dominik Dán, úspěšný slovenský autor trháků z prostředí oddělení vražd, v roce 2009. Letos se dostává na český trh v bravurním překladu Josefa Šmatláka. Pan autor s panem překladatelem si sedl...


Literatura

Kniha bez hluchých míst, nevhodná na koupaliště

200 prece nezemresPřiznávám, že thrillery nepatří mezi mé oblíbené čtivo a tak jsem si jednu takovou vzala sebou na koupaliště. Záměr byl jednoduchý, budu více ve vodě a knihu si jen tak po chvilkách prolistuji, ať vím o, co jde. Jméno autora mi ta...

Divadlo

Dlouhý potlesk pro Annu Kareninu v Divadle Kampa

AK-27-X2 perexKlasické pojetí, minimalistická forma, skvělé herecké výkony, jednoduché kostýmy, které vás přenesou do 19. století. Takové je představení Anna Karenina v pražském Divadle Kampa (Nosticova 2a), nacházejícím se – poměrně symbolicky – poblíž c...

Film

Divoká stvoření jižních krajin: dokonalý film s dojemným a naivním poselstvím

divoka stvoreni jiznich krajinV porovnání s blockbustery letošního léta trhajícími rekordy v multikinech působí Divoká stvoření jižních krajin jako blesk z čistého nebe. Celovečerní debut Benha Zeitlina...