Přečtěte si detektivku V temnotě

Přečtěte si detektivku V temnotě

v temnote 200V březnu vydalo nakladatelství Cosmopolis druhý díl detektivní série Mikea Omera s forenzní psycholožkou Zoey Bentleyovou v hlavní roli. Detektivka V temnotě lehce navazuje na první díl, přesto se ale dá číst samostatně a jedná se o pohodové napínavé čtení, jež vám s radostí doporučuji!

 

Autor nejen detektivek

Mike Omer (* 1979) je izraelským autorem sérií knih "Zoe Bentleyová" a "Glenmore Park Mystery". V minulosti byl novinářem, vývojářem her a generálním ředitelem firmy Loadingames. Oženil se s ženou, která na něj tlačí, aby žil svůj sen. Rád píše o lidech, kteří jsou pachateli či oběťmi zločinů, ale taky rád píše humorné věci. Tyto dvě vášně míchá dohromady ve svých mysteriózních knihách.

Experiment číslo jedna?

Forenzní psycholožka Zoey Bentleyové je v FBI přiřazen úkol prověřit internetový odkaz na video, které působí silně rušivě – mladá dívka se snaží vydrápat z rakve, někdo ji pohřbil zaživa a video označil jako Experiment číslo 1. Na Zoey a zvláštním agentu Tatumu Grayovi je, aby prošetřili, zda jde o nevkusný žert, nebo zda se máme obávat psychopatického zločince. Nesourodá dvojice se vydává do Texasu a spolu s místními policejními složkami se tomu snaží přijít na kloub.

Samostatný příběh v kontextu něčeho většího

Kniha nese název V temnotě, takže osa vyprávění se točí kolem pohřbívání zaživa a hledání pachatele. Ale to není vše, čeho jsme svědky. Vedlejší dějová linka představuje násilníka a vraha Roda Glovera, kterého můžeme znát už z prvního dílu V mysli vraha. Ten se stává reálným nebezpečím pro Zoeyinu mladší sestru Andreu a na scéně se objevuje i svérázný a nebojácný děda Tatuma, Marvin, díky jemuž má pocit jistoty a útočiště. Vyšetřování aktuálního případu se prolíná se zlem z minulosti a vytváří tak jedinečnou mozaiku událostí, pocitů a napětí.

Série sem, série tam…

Na trhu se objevuje řada sérií kriminálních vyšetřování, takže bývá obtížné vybrat si opravdu kvalitní čtení, které by nepřežvykovalo zažité klišé a přinášelo příjemný mix napětí a překvapení. V temnotě toto splňuje na jedničku. Originální postavy přinášejí rozpory, odlehčení a celkově působí jako osvěžení. První díl z roku 2019 jsem nečetla, přesto mi vůbec nevadilo začíst se do druhého dílu série a teď mám zájem sledovat všechny knihy autora. Pokud máte rádi promyšlené kriminální příběhy s unikátními postavami a baví vás udržovat se při četbě v napětí, V temnotě jednoduše doporučuji právě vám!

v temnote

Název: V temnotě
Autor: Mike Omer
Žánr: thriller
Originální název: In the Darkness (2019)
Nakladatelství: Cosmopolis
Rok vydání: 2021, pevná vazba
Počet stran: 400
Hodnocení: 90 %

https://www.grada.cz/v-temnote-11797/


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Nejkrásnější knihy roku: České publikace mají vysokou grafickou úroveň a přívlastek krásné si bezesporu zaslouží

knihovna perexSoutěž o Nejkrásnější knihy roku pravidelně vyhlašuje Památník Národního Písemnictví. O současnosti a budoucnosti této soutěže i trendech, které se ve vydávání knih objevují, si Kultura21 povídala s ře...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Z archivu...

Čtěte také...

Živí mrtví hlásají, že Není cesty zpět!

zm25 200Se čtyřmi komiksovými sešity ročně, kterými nás nakladatelství Crew zásobuje, jsme se se ságou Živí mrtví v květnu dostali na úctyhodné číslo 25. Nejen, že autorům nedochází dech ani nápady, ono to pořád dává smysl a přináší napětí a hlavně syrové e...


Literatura

Zasmějte se u Deníku rostoucího bříška

denik rostouciho briska 200Ve vydavatelství CPress ve společnosti Albatros Media vyšla před pár dny kniha Deník rostoucího bříška od Barbory Trojanové a odstartovalo tak novou edici knih nazvanou Kamarádky kamarádkám.

Divadlo

Léto ve Švanďáku nabídne oblíbené komedie i čerstvou novinku, hrát se bude za každého počasí

sd perexÚspěšné inscenace, které zaručeně pobaví, i jednu chytlavou novinku nabídne v létě divákům pražské Švandovo divadlo, kde se letos plánuje hrát i o prázdninách. „Léto ve Švanďáku“ potrvá 29 večerů: od 25. června do 9. července a poté od 16. do 31. sr...

Film

Cinema City znovu otevírá své brány 10. června

Cinema City znovuotevreni 200Multiplexy Cinema City přivítají své diváky ve čtvrtek 10. června 2021. Na ná-vštěvníky tak opět čeká velmi pestrá filmová nabídka a intenzivní kino zážitek.

...