Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

Sandra Brown a její další silná hrdinka: Svědkyně

svedkyne 200Všechny milovnice románů pro ženy od světoznámé Sandry Brown si mohly do kalendáře poznačit srpen, kdy v nakladatelství Ikar vyšel její román Svědkyně. Bude se jistě řadit mezi velmi čtené knihy, jelikož od vydání originálu už uplynulo 26 let a my se v češtině dočkali již 3. vydání!Kdo by neznal Sandru Brown?

Sandra Brown (* 1948) je úspěšná americká spisovatelka, jejíž dílo zahrnuje desítky bestsellerů. Vystudovala angličtinu a literaturu a vystřídala celou řadu profesí, než zakotvila u psaní. Českým čtenářům rozhodně není neznámá; vyšly u nás například tyto knihy: Alibi, Exkluzivně, Odražená střela, Ostrý střih, Nízký tlak a mnoho dalších.

Příběhy svědkyně

Náš příběh se rozehrává v nemocnici, kde policie řeší nehodu auta, při níž zemřela žena, a spolujezdci byli zraněni. Naší hrdinkou je nezdolná Kendall Deatonová, které se podařilo z auta vyprostit, zachránit své dítě i muže, o kterém začne tvrdit, že jde o jejího manžela. Tento muž, John, totiž tvrdí ztrátou paměti a Kendall se toho rozhodne využít, jelikož je zrovna na útěku. Proč, ptáte se? Kendall se stala veřejnou obhájkyní ve Prosperu, dokonce se i vdala, ale nakonec zjistila, že se zapletla se špatnými lidmi, vlivnými a bohatými, kteří se jí chtějí za každou cenu zbavit. Utíká i s tříměsíčním synem a nedobrovolně nakonec i s Johnem. Podaří se jí uniknout ze spárů zlých lidí? Jak se bude proměňovat vztah jí a Johna, když je vše tak nejisté?

Romantika a napětí ruku v ruce

Třebaže už zpočátku tušíme, jak příběh dopadne, čeká nás na cestě za štěstím plno překážek. Některé očekáváme, jiné ne. Autorka je vypsaná a nedělá jí problém vymyslet silné postavy, ke kterým se cítíme být poutáni – ale i ty zlé, které hned odsoudíme. Příběh je poměrně zamotaný, ale je příjemné po částech odkrývat jeho tajemství. Co může působit jako nedostatek, to je fakt, že se příběh odehrává v minulosti a hodně věcí ohledně společnosti a postavení žen dnes působí poněkud podivně. Zase ale jde o sondu do minulosti a my tak můžeme porovnat, jak jsou ženy vnímány dnes.

Fanoušky máme!

Sandra Brown, to je jméno, které prostě prodává! Svědčí o tom i fakt, že jde o třetí vydání této knihy. Tudíž hlavně knihu doporučuji těm, co hltají romány pro ženy, jež jsou okořeněny napětím a zastřeny závojem tajemství. Svědkyně se vám bude líbit!

svedkyne

Název: Svědkyně
Autor: Sandra Brown
Žánr: román
Originální název: The Witness (1995)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 432
Hodnocení: 75 %

https://www.euromedia.cz/svedkyne/kniha/14095/


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Mory Kante: “Věc, kterou bych chtěl změnit je konec chudoby a hladu v Africe a ve světě”

mory kante 200Nepřehlédněte tento unikátní rozhovor s interpretem s názvem Mory Kante, který je headlinerem pražského Respect festivalu, ale obohatí vás informacemi o Africe, jejich hudbě i problémech. Sám Mory K...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Vylepšete si všeobecný přehled díky odpovědím na zajímavé otázky

kdo vi 200Titul nese názve Kdo ví? Všeobecné otázky a má podtitul otázky ze všeobecných znalostí, které vás přimějí znovu přemýšlet. Pojďte se na ně podívat!

...

Literatura

Tristan Gooley: Orientace v přírodě

orientace v prirode 200Na podzim vyšla v nakladatelství Alferia kniha pro všechny dobrodruhy a ty, kteří se rádi pohybují v přírodě a rádi by jí lépe porozuměli. Britský odborník na slovo vzatý Tristan Gooley nám poradí, jak se bez technik, s...

Divadlo

Špagety a pizza na sto způsobů

improshow 200V rámci italského dne na festivalu Culturea se představila Improshow z Brna se svou osobitou dávkou vtipu a improvizace.

...

Film

The Amazing Spider-Man: znovu a jinak z pohledu ženy

altSamotná postava Spider – Mana letos slaví padesát let od doby, kdy se představila světu v Marvelovském komiksu Stana Lee a Stevea Ditko. Tenkrát pravděpodobně ještě nikdo netušil, že se pavoučí muž stane takov...