Napínavá zamotaná detektivka: Bez viny

Napínavá zamotaná detektivka: Bez viny

Tisk

bez viny 200V září vydalo nakladatelství Ikar další knihu nejúspěšnější německé autorky Charlotte Linkové. Detektivní příběh Bez viny je třetím dílem knižní série Kate Linvillová a Caleb Hale a přinese nám pořádně zamotaný případ.K autorce

Charlotta Linková se narodila ve Frankfurtu nad Mohanem a je nejúspěšnější německou autorkou současnosti. Jen v Německu se prodalo kolem 25 milionů jejích knih. Psychologické romány plné napětí, v tradici nejlepších anglických detektivek, byly přeloženy do více než 20 jazyků a staly se bestsellery. Řada knih byla zfilmována – a zejména v televizi vykazují nezvykle vysokou sledovanost. Euromedia Group vydala její bestsellery Šmírák, Zapomenuté dítě, V údolí lišek, Ctitel, Podvedená a Rozhodnutí.

K příběhu za příběhem

Naše hrdinka, seržantka Kate Linvillová, cestuje vlakem do Yorku, když se zrovna přichomýtne k incidentu, kdy neznámý nějaký mladý muž střílí po ženě. Podaří se ji zachránit, ale není všem trampotám konec. Brzy poté dojde k pokusu o vraždu jiné mladé ženy, kdy jí neznámý pachatel natáhne lanko přes cestu. Žena zůstává ochrnutá. Pomalu se díky pečlivému a trpělivému vyšetřování ukazuje, že tyto dvě události spolu souvisí. V nebezpečí se brzy ocitne Kate i další její kolegové. Podaří se Calebovi najít síly a pomoci?

Motanice

Na obalu knihy vidíme lupu omatanou červenou nití, tak jako se vine nit osudu a podle mého se jedná o krásnou metaforu k příběhu, kdy ze sebe vyšetřovatelé musí vydat maximum, aby se dostali na kobylku zdánlivě nesouvisejících případů, které však při bližším zkoumání mají společného víc, než se na první pohled zdá.

Autorka nám předkládá dvě dějové linky – jednu ze současnosti, kdy Kate a Caleb vyšetřují dva incidenty, plus se podíváme do minulosti a pomalu odkrýváme události, které postihly pachatele zvěrstev ze současnosti. Představuje se nám celá řada postav a všechny jsou dokonale promyšleny tak, aby nám poskytly ucelený obrázek a všechno do sebe zapadlo.

Doporučení

Věřím, že pokud hltáte detektivní příběhy, tak jste na jméno proslulé Chgarlotte Linkové narazili a její tvorba vám tedy není cizí. Pokud vám nic neříká, tak je čas to změnit – a třeba právě s napínavým komplexním příběhem Bez viny.

bez viny

Název: Bez viny
Autor: Charlotte Linková
Série: Kate Linville a Caleb Hale 3.
Žánr: detektivka, krimi, román
Originální název: Ohne Schuld (2020)
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2021, pevná
Počet stran: 336
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/bez-viny/kniha/13919/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Petr Zuska: Od tanečníků očekávám andělsko-dábelské nálety na diváky

Petr Zuska perexChoreograf Petr Zuska, bývalý dlouholetý umělecký šéf Baletu Národního divadla, připravuje pro Pražský komorní balet nové představení s názvem "Carmina Vetera". Komponovaný večer na motivy starých lidových písní bude mít premiéru 27. ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Vlak do Paříže, romantika jak vyšitá

vlak do parize200Ideální nejen letní čtení nám první prázdninový měsíc přineslo nakladatelství Ikar v podobě románové prvotiny Vlak do Paříže od autorky Lorraine Brownové. Pokud milujete Paříž a jste příznivcem romantiky, tak není co řešit a doporučuj...


Literatura

Vzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Vzpoura oceanu1 perexTento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze spol...

Divadlo

Divadlo Šumperk uvede premiéru legendárního příběhu Přelet nad kukaččím hnízdem

prelet200Přelet nad kukaččím hnízdem bude první premiérou nové sezóny v Divadle Šumperk. Proběhne v sobotu 10. září a v dramaturgii Michaela Sodomky, překladu Luďka Kárla a režii Jiřího Š. Hájka se představí oblíbení šumperští herci.

...

Film

Daria – sledujeme skutečnost nebo sen?

Daria perexKdyž filmaři vyplodí něco příliš spletitého, pochybného nebo magorovitého, zahalí to do snu. To přece není skutečnost, to byla pouhá noční můra, chtějí naznačit. Takto byl před více než stoletím poničen německý expresionistický film Kabinet dokto...