Ať vaše angličtina září!

Ať vaše angličtina září!

Tisk

Let Your English 2D-200Když se pokusíte převést výše uvedený titulek do angličtiny, může se vám snadno stát, že vám vyjde LET YOUR ENGLISH SEPTEMBER, jako se to povedlo Bronislavu Sobotkovi. On tento výsledek ovšem použil pro přiblížení obsahu své nové knihy. Takových „kopanců“ ze své učitelské praxe nashromáždil spoustu a 365 z nich s patřičným komentářem zahrnul do své publikace.

 

Není září jako září

Inu, není září jako září, a tak se stává, že místo English mluvíme Czenglish – anglické paralely otrocky překládáme v zajetí dvojsmyslů naší mateřštiny, „falešných přátel“ typu „aktuální – actual“, kde ekvivalenty vypadají jako stejná slova, ale v každém z obou jazyků mají jiný význam, českých předložkových vazeb, které jen někdy odpovídají anglickým, a jindy zas ne, apod.

Broňa nás proto, abych se těchto chyb vyvarovali, s nimi přehledně seznamuje a zároveň připojuje mnemotechnické připomínky pro snazší zapamatování správných tvarů. Nevyhýbá se ani humorným situacím, když se povede zvlášť zdařilý přeřek.

Nadšený učitel angličtiny Broňa vám pomůže...

Broňův SEPTEMBER je už třetí knížka o učení se angličtině, kterou o něm vydal. První, „Zamiluje se do angličtiny“, vás přesvědčí, že naučit se anglicky zvládne každý, kdo chce, druhá, „365 anglických cool frází a výrazů“, podobně jako SEPTEMBER, přináší přehled specifických frazeologických obratů. Broňa ve všech třech publikacích usiluje o to, aby zábavnou formou předal čtenáři zkušenosti ze své bohaté praxe učitele angličtiny, a věru se mu to daří!

Let Your English 2D-300
LET YOUR ENGLISH SEPTEMBER
Autor: Bronislav Sobotka
Žánr: učebnice
Nakladatelství: Jan Melvil Publishing
Rok vydání: 2023, měkká vazba s chlopněmi
Počet stran: 376
Hodnocení: 100 %
Zdroj foto: nakladatelství
www.melvil.cz/kniha-let-your-english-september


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Rád píšu povídky,“ svěřil se nám Martin Benek, finalista naší literární soutěže

martin benek novy zivotNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V září jsme odta...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Myslel si, že jeho život už nemůže být horší. Ale pak ho spolknul eskalátor

eskalator perexDamián je obyčejný kluk. Nevyniká krásou, inteligencí, talentem, smyslem pro humor ani roztomilostí. To by možná ani nevadilo, kdyby nebyl jediným průměrným a nezajímavým dítětem ve skupince sedmi sourozenců.


Literatura

Poutavý dvojjazyčný román autora Malého prince

nocnilet 200Antoine de Saint-Exupéry byl nejen světoznámý francouzský spisovatel, ale i pilot. Poprvé usedl do letadla ve dvanácti letech a již tenkrát se rozhodl, že se chce věnovat tomuto povolání.

...

Divadlo

„Je to otázka estetiky – ta molekula je krásná“

elegance molekuly 200Třešničkou na dortu letošního ročníku festivalu Setkání Stretnutie bylo představení Elegance molekuly Dejvického divadla. Na to se těšil vyprodaný hlavní sál, kterým se nesla slavnostní atmosféra. Vše umocnil ještě krátký pro...

Film

Začne 22. ročník Festivalu francouzského filmu

FFF perexMezi 20. listopadem a 1. prosincem 2019 se uskuteční v pořadí již 22. FESTIVAL FRANCOUZSKÉHO FILMU. Kromě Prahy zavítá do dalších českých a moravských měst – do Brna, Českých Budějovic, Hradce Králové a Ostravy. Opět nabídne bohatý p...