Chcete si založit e-shop? Nejdřív si přečtěte tuto knihu!

Chcete si založit e-shop? Nejdřív si přečtěte tuto knihu!

Tisk

tajny denick eshopistu perexMít vlastní e-shop je lákavá představa. Snadná práce, která zahrnuje pouze balení a posílání balíků, spousta volného času a hodně peněz. Za nablýskanou fasádou se však ukrývá realita – a ta je plná nejen hezkých věcí, ale i komplikovaných, nepříjemných, rozčilujících či bizarních překvapení.

Své o tom ví i autor oblíbené facebookové stránky Tajný denníček e-shopistu, který se rozhodl sdílet své zážitky spojené s provozováním úspěšného slovenského e-shopu. S podnikáním začínal doma v obýváku a postupně vybudoval nejen funkční byznys, ale i komunitu nadšenců a zákazníků, se kterými může sdílet vášeň pro to, co prodává. Jeho podnikatelská cesta byla plná chyb i překvapivých poučení, z nichž nejdůležitější najdete v knize nazvané stejně jako zmíněná facebooková stránka.

Podnikání jako trnitá cesta ke svobodě

Pro autora bylo podnikání již od začátku cestou ke svobodě. Jeho přístup k vedení e-shopu je proto netypický. Vhodným příkladem je nesouhlas se zažitým tvrzením „Náš zákazník, náš pán.“ Jistě, zákazníci jsou důležití, ale podřizovat se každému jejich rozmaru nevede k ničemu dobrému. Jak říká autor: je lepší mít pět kvalitních zákazníků než padesát prudičů. Lidé, kteří neznají pozadí fungování online obchodu, by byli pohoršeni, kolegové e-shopisté zas souhlasně přikyvují.

Kniha tak kromě příběhu o těžkých podnikatelských začátcích a vybudování e-shopu nabízí i stručné vysvětlení toho, jak vlastně e-shop funguje. Přibližuje, kolik práce se ukrývá za jedním poslaným balíkem, jaké byrokratické překážky je nutné překonat, jaké komentáře e-shopaře zaručeně rozčílí, jak naložit s odstoupením od kupní smlouvy, jak zlepšit své služby, jak si nastavit a obhájit své hranice… zkrátka nepřikrášlenou realitu, kterou až doteď znali pouze zasvěcení.

Nechybí ani trefná memečka a vybrané facebookové komentáře z diskusí, které k příspěvku proběhly na facebookové stránce. Některé z nich nabídnou podněty pro vaše podnikání, jiné vás pobaví a další zas přinutí nevěřícně kroutit hlavou.

Upřímnost nadevše

Nejtypičtějším znakem autorových textů je upřímnost. Ta zde nemá žádné hranice. Ať už jde o problémy se státními úřady a jejich „ochotnými“, „milými“ a „nápomocnými“ zaměstnanci, doručovateli či technikou, nebo o problémové zákazníky, jejichž počínaní není možné logicky pochopit. Autor si nebere servítky a řekne bez cenzury to, co si opravdu myslí. Používá přitom zábavné slovní obraty a také spoustu vulgarismů, které podtrhují absurdnost popisovaných situací. Tento styl psaní ale rozhodně není pro každého, takže pokud si potrpíte na slušnou mluvu nebo korektnost, kniha se vám líbit nebude.

Jestli ale pracujete s lidmi, se situacemi v knize se snadno ztotožníte. Zjistíte, že v tom nejste sami a že i jiní zaměstnanci či podnikatelé musí čelit srážkám s blbci, což může být značně uklidňující. No a pokud jste se ani po přečtení nevzdali snu založit si e-shop, odložte knihu do své knihovny a občas se k ní vraťte. Něco z toho, co zažil autor, čeká i vás, a tak se můžete jeho řešeními inspirovat.

tajny denick eshopistu

TAJNÝ DENNÍČEK E-SHOPISTU
Autor: Tajný denníček e-shopistu
Jazyk: slovenský
Vydáno: vlastním nákladem, 2023
Počet stran: 312

Hodnocení: 95 %

https://tde.sk


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s Robertem Vanem

200rozNarodil se na Slovensku, emigroval do Spojených států a po sametové revoluci se vrátil do Prahy. V komerční sféře patří k vyhledávaným módním a portrétním fotografům. Krom toho, jako jeden z mála, využívá ve své vlastní tvorbě techniku rozšířenou v 19. ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Matthew Fox: Skrytá spiritualita muže

skryta200Nádherné čtení na téma: Muži přece nejsou „problémem, který je třeba vyřešit“, ale hlubokým, nevyzpytatelným tajemstvím. Jsem si jista, že kniha se bude lépe číst otevřeným mužům bažícím po pochopení svého vnitřního světa, ale i pro ženy je to zajíma...


Literatura

Hravý způsob, jak připravit budoucího školáka

Grafomotorika perNedávno jste poprvé chovali svůj uzlíček štěstí a letos jste ho chystali na poslední rok ve školce. Příští září už z něho bude velký školák! Do té doby ho ale ještě čeká velký kus práce, který mu může usnadnit divočák Fanda v knize zam...

Divadlo

Rákosníček Divadla Scéna pobaví

Rakosnicek200Asi v polovině odpoledne tříkrálového se v blízkosti Divadla Scéna ve Zlíně zvýšil výskyt těšících se dětí a jejich rodičů, kteří mířili na zlínskou premiéru pohádky Rákosníček a jeho rybník. Těch dětí a jejic...

Film

Do kin míří dokument Tempos – otevřená výpověď Rytmuse o budování československé hip hopové scény

RYTMUS TEMPOS 200Unikátní pohled na hip hop na Slovensku i v Čechách exkluzivně přináší celovečerní hudební dokument Tempos. Nejznámější slovenský raper Patrik „Rytmus“ Vrbovský v něm odhaluje svou 30letou kariéru, vzpomíná na své vzestupy a pády a ma...