Kdo z nich je vrah?

Kdo z nich je vrah?

Tisk

Hra na vrazdu perexPřed rokem se skupinka přátel sešla v nádherném cornwallském sídle, aby oslavila Lucasovu svatbu. Nakonec se však žádná svatba nekonala, protože pár hodin před obřadem se odehrála strašlivá tragédie.

 

Teď Lucas všechny své přátele pozval znovu. Prý na oslavu výročí. Ale čeho? Svatby, která se nekonala? Nebo chce jen zavzpomínat na svou mrtvou sestru? Když Lucas přátelům oznámí, že si zahrají hru na vraždu, nikdo z jeho nápadu není nadšený, ale z různých důvodů hrají všichni. Zdá se, že je Lucas přesvědčený o tom, že se mezi jeho přáteli ukrývá vrah jeho sestry. Pokud má pravdu, kdo z nich to je?

Druhý díl ze série o Stephanii Kingové
Autorkou knihy Hra na vraždu, kterou v českém překladu vydalo Nakladatelství Kalibr, je anglická spisovatelka Rachel Abbott, autorka několika bestsellerů. Kniha je druhým dílem ze série o vyšetřovatelce Stephanii Kingové. Protože samotná Stephanie je zde jen vedlejší postavou, není nutné znát děj prvního dílu, který zatím v českém překladu nevyšel.

Hra, při které se má odhalit pravda
Hlavní vypravěčkou příběhu je Jemma, manželka jednoho z Lucasových kamarádů. Protože lidi, kteří se v Cornwallu shromáždili, moc dobře nezná, poznává je čtenář společně s ní. Vztahy mezi nimi jsou zvláštní a plné tajemství čekajících na odhalení. I když na první pohled nemají tito přátelé téměř nic společného, jsou tu závazky z minulosti, které je k sobě poutají, a tak na Lucasovu hru všichni přistupují. Jemmu však k Lucasovi nepoutají žádné závazky, a tak si dokáže udržet odstup. Rozhodne se, že pokud by se hra vymkla kontrole, zastaví ji.

Několik kapitol vypráví také Lucasova manželka Nina a sestra Alex, která poskytuje krátký náhled do minulosti. Nechybí ani pasáže věnované Stephanie Kingové. Tyto části poskytnou krátký vhled do vyšetřovatelčina soukromého i pracovního života a nastíní průběh vyšetřování.

Kniha zaujme především komorní atmosférou a soustředí se zejména na vztahy mezi postavami. Nenabízí žádné velké zvraty ani napínavé momenty, ale je čtivě napsaná a má skvěle promyšlenou pointu. Jedná se tedy spíše o oddechové čtení, jež ocení hlavně čtenáři, kteří s tímto žánrem začínají, a milovníci psychologicky laděných příběhů.

Hra na vrazdu

HRA NA VRAŽDU
Autorka: Rachel Abbott
Originální název: The Murder Game
Překlad: Milan Lžička
Žánr: detektivka, thriller
Vydáno: Kalibr, 2021
Edice: Světový bestseller
Počet stran: 304

Hodnocení: 70 %

www.knizniklub.cz/knihy/533916-hra-na-vrazdu


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Ředitel festivalu Voda, moře, oceány Jindra Soukal: celoroční práce se na konci tváří jako příjemně a bezproblémově běžící festival

TVMO Soukal perexakže jsem se opět ocitla v takovém středu vesmíru, vždyť to se přece o Bali říká, ne? Ale nebojte, nesedla jsem do letadla a nedala jsem se opět na tu děsivou dvoudenní cestu s cílem Denpasarského leti...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Je libo českou fantasy pohádku?

pekelny plast 200Pekelný plášť je literární debut mladé české spisovatelky Simony Machálkové. Titul láká na fantasy, pohádkové prvky i young adult nebo humor a rozhodně potěší malé i ty větší čtenáře.

 

...

Literatura

Někdo se dívá aneb mord na pařbě

200krimiČetba je pro většinu dnešních náctiletých vopruz a synonymum nepříjemné školní povinnosti, tedy nic, čemu by bylo záhodno se věnovat ve volném čase a dobrovolně. Punc a předsudky o nutném zlu a čase, který je stráven nad knihou, jako promarněném, však d...

Divadlo

Ne/normální: unikátní titul na poli hudebního divadla

NENORMALNI 200Spletitý příběh rodiny Goodmanových se v hlavách autorů Briana Yorkeyho a Toma Kitta začal odvíjet postupně. Zároveň lze jeho prostřednictvím mírně nahlédnout do zákulisí vzniku současného amerického muzikálu.

Film

HBO GO přináší třetí řadu Temného případu!

TP TP perexHBO GO aktuálně napíná diváky Temného případu. První dva díly třetí série rozhodně dobře nalákaly a čekáme na další. Znovu je úspěch dán výběrem bezvýhradně charismatických herců v roli detektivů, kteří se v každé sérii dostávají divákovi pod k...