Hra s ohněm

Hra s ohněm

hra s ohnem perexOsm nebo klidně devět bodů z deseti. Opravdu výborná severská krimi, které nelze vytknout snad nic, lehký propad bodů dávám jen proto, že ne každému musí sednout atmosféra společenství, o které se zde jedná. A které bude čtenář nucen poznat do hloubky víc, než je zdrávo a pro případ, že fakt nemá rád fanatické náboženství, tak mu to bude velmi vadit. 

 

Ale... pro mne příběh kolísá  na pomezí něčeho, čeho je tam moc (moc vztahů, moc zápletek, moc lidského hemžení a řešení kde čeho a příliš málo bádání a rozkrývání nabaleného zločinu) a na druhé straně na pomezí naprosto dokonalého vykreslení aljašských míst, atmosféry a myšlenkových pochodů. Chvílemi mi přišlo, že autorka smíchala krimi a beletrii, takže si myslím, že vytvořila cosi, co dokáže stejně tak dobře uspokojit oba tábory čtenářů.

Ale zpět k příběhu!

Kate Shugaková - dosti sympatická, dejte jí čas, v průběhu příběhu si vás docela dobře omotá kolem prstu.

Případy s Kate Shugakovou (další díly)

Chladný den pro vraždu

Devátá oběť

Pod hladinou

Černé zlato

Kdo zná předchozí díly, bude určitě nadšen dalším příběhem, který vyniká jedinečnou atmosférou náboženských fanatiků. Příběh, ze kterého budete mít nikoliv kriminální, ale i lidskou husí kůži. A i když vám někdy ti lidé budou vážně lézt na nervy, musíte ocenit ráznost Kate a jejího přístupu, neústupnost, se kterou se nakonec dostaneme na konec příběhu k velkolepému rozuzlení, které uspokojí dokonale každého. Každého, i když měl na průběh příběhu různý názor.

Takže nyní, v žáru vášně, devět z deseti... protože pod tím vším byla nakonec velmi dobrá zápletka. Velmi dobře provedený zločin, kterému stačilo málo a zůstal by pod požárem v lese, v němž rostou velmi zajímavé houby.

"Původ hub spočívá ve slizu a kyselých šťávách vlhké země nebo mnohdy v kořenech žaludy plodících stromů; nejdříve jsou chabější než pěna, pak jsou masivní jako pergamen a nakonec se zrodí houba."  Plinius Starší.

hra s ohnem

Hra s ohněm
Autorka: Dana Stabenow
Název, originál: Play with Fire
Rok vydání: 2021
Nakladatelství: Mystery Press

Hodnocení: 97 %             

https://mysterypress.cz/hra-s-ohnem/       

Další připravovaný díl: Když krev promluví


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Martin Faltejsek: „Bude to sakra boj“

martin faltejsek 00Martin Faltejsek je mladý talentovaný umělec z Lanškrouna, který kouká na svět skrze objektiv svého fotoaparátu. Jenomže svět v jeho podání má s realitou pramálo společného. Martinovy fotografie vás unesou do říše d...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...

Čtěte také...

Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

kruta hra200V recenzi předchozího dílu Věrný čtenář jsem psala, že si jméno autora rozhodně zapamatuju a že se těším na jeho další knihy. Ani jsem se nenadála a byla tu Krutá hra.

 

...

Literatura

Nejsem z ledu

nejsem z ledu 200V červenci vyšel u nakladatelství Ikar mrazivý detektivní příběh Anne Frasierové Nejsem z ledu, který pochází ze série Tajemství detektiva Jude Fontaineové a nese pořadové číslo tři. Čtenáře čeká neobvyklý případ pro detektivy a ješt...

Divadlo

Nové šansonové album vyšlo Jitce Molavcové, ale stejný žánr zpívají bravurně Renata Drössler i Jiří Bartoň

foto perexjitka molavcovaI když Hana Hegerová byla a nadále je a bude královnou českého šansonu, existuje v tuzemsku ještě několik zpěváků, kteří se tomuto hudebnímu žánru věnují – a dělají to velice dobře. Uměj...

Film

DVD Z NFA

nfa perexNÁRODNÍ FILMOVÝ ARCHIV záslužně vydává – zpravidla v rekonstruované podobě – klasická díla české kinematografie. Dosud převažovaly hrané filmy (např. Takový je život, Extase, Krakatit, Černý Petr, Adéla ještě nevečeřela…), vyskytly se shrnující ...