Hra s ohněm

Hra s ohněm

Tisk

hra s ohnem perexOsm nebo klidně devět bodů z deseti. Opravdu výborná severská krimi, které nelze vytknout snad nic, lehký propad bodů dávám jen proto, že ne každému musí sednout atmosféra společenství, o které se zde jedná. A které bude čtenář nucen poznat do hloubky víc, než je zdrávo a pro případ, že fakt nemá rád fanatické náboženství, tak mu to bude velmi vadit. 

 

Ale... pro mne příběh kolísá  na pomezí něčeho, čeho je tam moc (moc vztahů, moc zápletek, moc lidského hemžení a řešení kde čeho a příliš málo bádání a rozkrývání nabaleného zločinu) a na druhé straně na pomezí naprosto dokonalého vykreslení aljašských míst, atmosféry a myšlenkových pochodů. Chvílemi mi přišlo, že autorka smíchala krimi a beletrii, takže si myslím, že vytvořila cosi, co dokáže stejně tak dobře uspokojit oba tábory čtenářů.

Ale zpět k příběhu!

Kate Shugaková - dosti sympatická, dejte jí čas, v průběhu příběhu si vás docela dobře omotá kolem prstu.

Případy s Kate Shugakovou (další díly)

Chladný den pro vraždu

Devátá oběť

Pod hladinou

Černé zlato

Kdo zná předchozí díly, bude určitě nadšen dalším příběhem, který vyniká jedinečnou atmosférou náboženských fanatiků. Příběh, ze kterého budete mít nikoliv kriminální, ale i lidskou husí kůži. A i když vám někdy ti lidé budou vážně lézt na nervy, musíte ocenit ráznost Kate a jejího přístupu, neústupnost, se kterou se nakonec dostaneme na konec příběhu k velkolepému rozuzlení, které uspokojí dokonale každého. Každého, i když měl na průběh příběhu různý názor.

Takže nyní, v žáru vášně, devět z deseti... protože pod tím vším byla nakonec velmi dobrá zápletka. Velmi dobře provedený zločin, kterému stačilo málo a zůstal by pod požárem v lese, v němž rostou velmi zajímavé houby.

"Původ hub spočívá ve slizu a kyselých šťávách vlhké země nebo mnohdy v kořenech žaludy plodících stromů; nejdříve jsou chabější než pěna, pak jsou masivní jako pergamen a nakonec se zrodí houba."  Plinius Starší.

hra s ohnem

Hra s ohněm
Autorka: Dana Stabenow
Název, originál: Play with Fire
Rok vydání: 2021
Nakladatelství: Mystery Press

Hodnocení: 97 %             

https://mysterypress.cz/hra-s-ohnem/       

Další připravovaný díl: Když krev promluví


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Wisdom: „Naše česká fanouškovská základna je pravděpodobně nejfanatičtější“

wisdom 200Na festivalu Made of Metal se v pátek 15. srpna představí maďarská metalová skupina Wisdom. Jakou plánují show, jak se těší a jaká je hudební scéna v Maďarsku? To se dozvíte v tomto rozhovoru.

...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Michaela Klevisová: Zmizelá v mlze

zmizela v mlze200Připravte si šálu, teplý svetr a několik hrníčků horkého čaje. Nebo ještě lépe svařeného vína, protože u téhle knihy vám bude opravdu zima. S Michaelou Klevisovou se dostaneme na nejsevernější cíp Evropy, vysoko za polárním kruhem do je...


Literatura

1967: Rok, kdy jsem se narodil(a)

1967 perexNakladatelství BizBooks přichází s novou řadou knih, jejichž samostatné svazky se budou věnovat jednotlivým rokům 20.století. Publicistka Jarmila Frejtichová jako první čtenářům představuje rok 1967. Jak už napoví název knihy 1967: Rok, kdy jsem ...

Divadlo

Novinky Švandova divadla v sezóně 2022/2023: Den otevřených dveří, šest premiér, nová talk-show i otevření komunitního centra

svandovo divadlo200Den otevřených dveří pojatý jako sousedská slavnost, šest nových inscenací i dva noví mladí členové hereckého souboru – Anežka Šťastná a Jan Mansfeld. To jsou ve stručnosti hlavní novinky sezóny 2022/2023 Švandova divadla v Praze. Pat...

Film

V Českém Brodě se učili filmem a oslaví to festivalem

ucime se filmem 200Učíme se filmem je název projektu spolupráce, na kterém pracují místní akční skupiny z okolí Českého Brodu. Partnerem tohoto vzdělávacího projektu je občanské sdružení Harvest Films, jehož úkolem je odborné pora...