Hra s ohněm
Banner

Hra s ohněm

Tisk

hra s ohnem perexOsm nebo klidně devět bodů z deseti. Opravdu výborná severská krimi, které nelze vytknout snad nic, lehký propad bodů dávám jen proto, že ne každému musí sednout atmosféra společenství, o které se zde jedná. A které bude čtenář nucen poznat do hloubky víc, než je zdrávo a pro případ, že fakt nemá rád fanatické náboženství, tak mu to bude velmi vadit. 

 

Ale... pro mne příběh kolísá  na pomezí něčeho, čeho je tam moc (moc vztahů, moc zápletek, moc lidského hemžení a řešení kde čeho a příliš málo bádání a rozkrývání nabaleného zločinu) a na druhé straně na pomezí naprosto dokonalého vykreslení aljašských míst, atmosféry a myšlenkových pochodů. Chvílemi mi přišlo, že autorka smíchala krimi a beletrii, takže si myslím, že vytvořila cosi, co dokáže stejně tak dobře uspokojit oba tábory čtenářů.

Ale zpět k příběhu!

Kate Shugaková - dosti sympatická, dejte jí čas, v průběhu příběhu si vás docela dobře omotá kolem prstu.

Případy s Kate Shugakovou (další díly)

Chladný den pro vraždu

Devátá oběť

Pod hladinou

Černé zlato

Kdo zná předchozí díly, bude určitě nadšen dalším příběhem, který vyniká jedinečnou atmosférou náboženských fanatiků. Příběh, ze kterého budete mít nikoliv kriminální, ale i lidskou husí kůži. A i když vám někdy ti lidé budou vážně lézt na nervy, musíte ocenit ráznost Kate a jejího přístupu, neústupnost, se kterou se nakonec dostaneme na konec příběhu k velkolepému rozuzlení, které uspokojí dokonale každého. Každého, i když měl na průběh příběhu různý názor.

Takže nyní, v žáru vášně, devět z deseti... protože pod tím vším byla nakonec velmi dobrá zápletka. Velmi dobře provedený zločin, kterému stačilo málo a zůstal by pod požárem v lese, v němž rostou velmi zajímavé houby.

"Původ hub spočívá ve slizu a kyselých šťávách vlhké země nebo mnohdy v kořenech žaludy plodících stromů; nejdříve jsou chabější než pěna, pak jsou masivní jako pergamen a nakonec se zrodí houba."  Plinius Starší.

hra s ohnem

Hra s ohněm
Autorka: Dana Stabenow
Název, originál: Play with Fire
Rok vydání: 2021
Nakladatelství: Mystery Press

Hodnocení: 97 %             

https://mysterypress.cz/hra-s-ohnem/       

Další připravovaný díl: Když krev promluví


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Nepodceňujte důležitost vyšetření sluchu. V roce 2050 bude jeho ztrátou postiženo až 900 milionů lidí

REJA Rozhovor Ing. Strnada perexU příležitosti Světového dne sluchu vám dnes přinášíme rozhovor s panem inženýrem Strnadem o sluchu, sluchových ztrátách a možnostech jejich kompenzace, o tom, jak si vybrat vhodné sluchadlo, a proč ...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

Knihovna duší plná překvapení

sirotcinec 200Série plná podivných dětí má své třetí pokračování. Autor překvapuje odhalením zbrusu nových údajů ze světa podivných a přináší i nové legendy o zvláštním světě v časových smyčkách. Jenže jak dopadne Jacobova skupinka, když jejich ymbryna z...


Literatura

Trochu jiné jižní Čechy

jizni cechy 200Nakladatelství Mladá fronta nedávno vydalo velkoformátovou obrazovou knihu Jana Lakosila Jižní Čechy krásné i zrádné v dobových fotografiích a dokumentech. Výpravná fotografická publikace nabízí zcela nový a unikátní pohled na novodobou hi...

Divadlo

Testosteron byl masakr

testosteron 200Městské divadlo Zlín na začátku své 73. sezóny přišlo s komedií polského autora Andrzeje Saramonowicze Testosteron, která má velké ambice stát se velmi oblíbeným titulem.

...

Film

Režisérka Ivanna Benešová s novým dokumentem procestuje svět!

benesova perexO autorce známého fiktivního dokumentu Zneužívaný nebylo v posledních měsících vůbec slyšet. Důvod byl však více než jednoduchý – pobyt v Austrálii. Vedle studia v „zemi klokanů“ asistovala n...