Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

Kohout je sám mezi ženami, ale bere to humorem

Tisk

sam mezi zenami 200Sám mezi ženami – Kohout je název knihy Aleše Vogela, která vyšla v nakladatelství CPress a rozhodně vám rozkmitá bránici.

 

 

 

Hlavní hrdina Alexander je učitelem na druhém stupni základní školy a ve svém životě zoufale postrádá dalšího muže. Doma má manželku, dvě dcery a matku a ve škole jsou kolem něj také jen učitelky. Na jednu stranu by si tuto situaci mohl užívat, on se však cítí jako kohout a na stránkách knihy popisuje své útrapy při hledání nějakého parťáka.

Když mi kniha dorazila, klasicky jsem si přečetla poděkování a úvod. Ze zvědavosti jsem pak zkusila i první kapitolu, a nakonec kvůli knize obětovala odpočinek po obědě a po práci ji pak večer dočetla. Tak moc mě chytla a především bavila. Aleš Vogel se ukázal jako skvělý, a hlavně velmi vtipný vypravěč. Smála jsem se skoro celou dobu a často také něco předčítala manželovi. Mnoho situací bylo popsaných s nadsázkou, ale vyznívalo trefně a ne trapně.

„Představa, že se celý víkend budu starat o tucet žen mi nebyla totiž moc příjemná. Ono by to mohlo na první pohled vypadat jako záviděníhodná věc, být přes víkend samotný chlap s tolika ženskýma, ale věřte mi, není. Už jsem se zmínil, že můj kurz navštěvuje pár mých kolegyň. A víte, co je hlučnější a otravnější než učitelka? No přeci učitelka mimo školu. Pokud někdy uvidíte, třeba v restauraci nebo na dovolené, skupinku žen, které jsou smíchem, rozpustilostí a prostě celým svým chováním daleko hlučnější než jejich okolí, a projíždějící a troubící auta nevyjímaje, nebude to žádný třídní sraz, dokonce ani kamarádky někde na kávě, budou to na devadesát devět procent učitelky.“ (str. 40)

Shodou okolností jsem v podobné době četla podobnou humornou knihu z učitelského prostředí – Učytelskej a musím říct, že každá má svoje. Zatímco Učytelskej se zaměřuje více na školní prostředí a mezilidské vztahy, tady je hlavním tématem hledání „muže“. A dává zde maximální smysl, že autor knihu psal během lockdownu, kdy prý vrcholila jeho frustrace z online výuky a výhradního kontaktu s ryze ženským kolektivem.

Celkem dvacet dva kapitol uteklo opravdu jak voda a přiznám se, že jsem si oněch 120 stránek vychutnala s úsměvem na rtech. Kniha se mi líbila i dějově, v závěru se vše pěkně uzavřelo. Jednalo se o příjemnou jednohubku a mou jedinou výtkou na autora tak zůstává, že se slovo tchyně píše s krátkým ypsilon. Každopádně doufám, že bude v psaní pokračovat a jeho knihy si nenechám ujít.

Aleš Vogel je učitel z Jindřichovic pod Smrkem (od září 2021 v ZŠ Dětřichov) s vášní pro hudbu, bojová umění, ochotnické divadlo a pedagogiku. Je také mistrovským pozorovatelem života a vtipných situací, které s sebou učitelské povolání přináší.

sam mezi zenami

Sám mezi ženami – Kohout
Autor: Aleš Vogel
Žánr: humor, česká beletrie
Nakladatelství: CPress (Albatros Media)
Rok vydání: 2021
Počet stran: 120
Hodnocení: 89 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/75650588/sam-mezi-zenami/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

„Rád by som hral na najväčšom hudobnom festivale na Slovensku“ Legendárny saxofonista Bill Evans

jazz 200Na Gypsy Jazz festivale sa predstavil legendárny saxofonista Bill Evans. Zveril sa nám, že by rád zahral aj na Pohode. Celý článok o akcii nájdete ZDE

...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Máme právo na předsudek?

altUž vyšla řada knížek, které se věnují vzájemným (imperiálním, mezirasovým, národnostním, náboženským atd.) nevraživostem, ať již je zrodilo odedávné potýkání provázené neblahými zkušenostmi, mnohdy toliko v podobě zobecněných jednotlivin, nebo opovržení dané ...


Literatura

Moodroký chlapec si vás získá

moodroky chlapec200Nakladatelství Ikar před pár dny vydalo další knihu populární spisovatelky Danielle Steel s názvem Modrooký chlapec. Na první pohled mě zaujala půvabná a decentní obálka se zimní tématikou, kde můžeme na pozadí parku se zasněžen...

Divadlo

Mamma Mia! Další vítězství Heleny Vondráčkové na muzikálové scéně

helena perex1Prozatím poslední muzikálovou rolí Heleny Vondráčkové je Donna v muzikálu Mamma Mia!, který se v Kongresovém centru Praha hraje bezmála rok. Přitom popová diva do něj vstoupila až v sobotu 21. listopadu, co...

Film

Největší přehlídka srbského filmu ve Vsetíně

altEvropské filmy se těší velké oblibě a v rámci filmových festivalů jsou horkým kandidátem na zaručený způsob zahnání případné nudy a zajímavým kulturním zážitkem. Specialitou jsou pak festivaly zaměřené pouze jedním směrem. Tedy tím zeměpisným. A právě takov...