Nenávist se stupňuje

Nenávist se stupňuje

Tisk

mrchozrouti 200Po Muži, který si hrál s panenkami je zde druhý díl trilogie Nenávist od Magnuse Jonssona tentokrát s názvem Mrchožrouti.

 

 

 

Příběh se rozbíhá, když před sídlem největší skandinávské banky SEB ve Stockholmu dojde k náhlému masakru. Mají jej na svědomí odstřelovači a na schodišti před budovou leží několik mrtvých. Policii se ihned nedaří střelce dopadnout, a proto na scénu nastupují detektivové Rickard Stenlander a Erik Svensson. Ti si nejprve stejně jako veřejnost myslí, že se jednalo o náhodný teroristický čin, ale později zjišťují, že všechny oběti pracovaly v bance ve stejném oddělení a nemůže se jednat o náhodu.

Stejně jako v minulém díle je k vyšetřování přizvána expertka na šifrování a bývalá aktivistka Linn Ståhlová, aby prozkoumala počítače obětí. Přichází na to, že by do případu mohla být zapletena skupina pravicových extremistů a pořádně se do toho zaplétá, a to nejen kvůli své minulosti…

Mrchožrouti v sobě opět kombinují detektivní zápletku s poukázáním na situaci ve Švédsku. Oproti přechozí knize nejde jen o pravicový extremismus, ale také o privátní sociální péči a jedná se o ještě drsnější čtení. A hlavně je velmi realistické. Už v případě předchozí knihy jsem měla chuť tyto politicko-společenské pasáže přeskočit a podobně jsem na tom byla i v tomto případě.

Vydání závěrečného dílu s názvem Žena, která lovila sama je na spadnutí a já jsem zvědavá, jak to s Linn dopadne. Kdyby však měla mít série více dílů, zřejmě už bych nepokračovala, protože mi čtení už tak moc neutíkalo a nezanechalo ve mně žádný silný dojem.

Magnus Jonsson pracuje jako učitel na gymnáziu a ve volném čase rád jezdí na skateboardu. Vyrostl a žije ve stockholmské čtvrti Södermalm. V roce 2016 úspěšně debutoval thrillerem Muž, který si hrál s panenkami, prvním dílem trilogie Nenávist. Druhý díl Mrchožrouti vyšel o rok později a v roce 2019 sérii uzavřel knihou Žena, která lovila sama.

mrchozrouti

Mrchožrouti
Autor: Magnus Johnsson
Překlad: Hana Švolbová
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 416
Hodnocení: 77 %

https://www.grada.cz/mrchozrouti-11644/


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Jiří Zmožek: Každá písnička má svůj životopis

Zmozek ZagorovaSupraphon k pětasedmdesátinám velkého melodika české populární hudby Jiřího Zmožka vydal Zlatou kolekci, která obsahuje 60 písní na 3CD. Hity Jiřího Zmožka patří k nejznámějším a nejúspěšnějším původním českým šlágrům, které u nás v osmdesátých letech vz...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Už se nikdy nevrátí - mrazivý švédský thriller

uz se nikdy nevrat perexTahle knížka má v podtitulku napsáno „Mrazivý švédský thriller“. A to tedy opravdu je! DAST MAGAZINE ji zhodnotil takto: „Je to napínavé od první až do poslední stránky. Spisovatel stupňuje ďábelské drama, při kterém ...


Literatura

Bohatě ilustrovaná kniha nejen pro čínofily

cina200V lednu vyšla pod hlavičkou nakladatelství Universum publikace Čína s podtitulem Ilustrované mýty a legendy, která se čtenářům snaží přiblížit bohatou historii, příběhy a legendy nejlidnatější země světa.

...

Divadlo

Již rok se hraje v Divadle Na Maninách původní český muzikál, Robinson Crusoe

robinson 200Autorem hudby muzikálu Robinson Crusoe je Zdeněk Hrubý, scénáře Ivan Hubač a texty písní napsal Jan Krůta. Režisérem představení je herec a režisér Václav Knop, choreografem představení je Tomáš Kuťák.

...

Film

Vyšla výpravná monografie o Jiřím Brdečkovi

brdecka perexNení pochyb, že noblesní, jemně ironický kreslíř, výtvarník, scenárista a zejména režisér animovaných filmů Jiří Brdečka (1917-1982) se trvale zapsal do dějin české kinematografie. Do diváckého povědomí vstoupil díky nápaditým, parodicky styliz...