Nenávist se stupňuje

Nenávist se stupňuje

Tisk

mrchozrouti 200Po Muži, který si hrál s panenkami je zde druhý díl trilogie Nenávist od Magnuse Jonssona tentokrát s názvem Mrchožrouti.

 

 

 

Příběh se rozbíhá, když před sídlem největší skandinávské banky SEB ve Stockholmu dojde k náhlému masakru. Mají jej na svědomí odstřelovači a na schodišti před budovou leží několik mrtvých. Policii se ihned nedaří střelce dopadnout, a proto na scénu nastupují detektivové Rickard Stenlander a Erik Svensson. Ti si nejprve stejně jako veřejnost myslí, že se jednalo o náhodný teroristický čin, ale později zjišťují, že všechny oběti pracovaly v bance ve stejném oddělení a nemůže se jednat o náhodu.

Stejně jako v minulém díle je k vyšetřování přizvána expertka na šifrování a bývalá aktivistka Linn Ståhlová, aby prozkoumala počítače obětí. Přichází na to, že by do případu mohla být zapletena skupina pravicových extremistů a pořádně se do toho zaplétá, a to nejen kvůli své minulosti…

Mrchožrouti v sobě opět kombinují detektivní zápletku s poukázáním na situaci ve Švédsku. Oproti přechozí knize nejde jen o pravicový extremismus, ale také o privátní sociální péči a jedná se o ještě drsnější čtení. A hlavně je velmi realistické. Už v případě předchozí knihy jsem měla chuť tyto politicko-společenské pasáže přeskočit a podobně jsem na tom byla i v tomto případě.

Vydání závěrečného dílu s názvem Žena, která lovila sama je na spadnutí a já jsem zvědavá, jak to s Linn dopadne. Kdyby však měla mít série více dílů, zřejmě už bych nepokračovala, protože mi čtení už tak moc neutíkalo a nezanechalo ve mně žádný silný dojem.

Magnus Jonsson pracuje jako učitel na gymnáziu a ve volném čase rád jezdí na skateboardu. Vyrostl a žije ve stockholmské čtvrti Södermalm. V roce 2016 úspěšně debutoval thrillerem Muž, který si hrál s panenkami, prvním dílem trilogie Nenávist. Druhý díl Mrchožrouti vyšel o rok později a v roce 2019 sérii uzavřel knihou Žena, která lovila sama.

mrchozrouti

Mrchožrouti
Autor: Magnus Johnsson
Překlad: Hana Švolbová
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Grada
Rok vydání: 2021
Počet stran: 416
Hodnocení: 77 %

https://www.grada.cz/mrchozrouti-11644/


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Na našich představeních bývá veselo, říká Jiří Zbořil

zbor perexModerátor a organizátor kulturních vystoupení Jiří Zbořil jezdí po republice s Divadlem Evy Hruškové, s Janem Přeučilem nebo se zpěvačkou Marcelou Březinovou. „Je vidět, že lidé byli dlouho doma a strašně jim chybí sociální kontakt - pobavit se, dá...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Čekáte miminko? Je tu knížka pro vás!

oMATCEaDITETI perexNarození děťátka bývá jednou z nejradostnějších rodinných událostí. Ale jak se na toto období dobře připravit? Pomohou jak zkušenosti našich maminek a babiček, tak rady zkušenějších kamarádek, kte...


Literatura

Divoké papíry od Marosi di Giorgio jsou malba textem

Divoké papíry

Marosa di Giorgio (1932-2004) byla Uruguayská poetistka a novelistka. Je považována za jednu z nejznámějších literárních hlasů Jižní Ameriky. Její styl psaní je velmi expresivní a metaforický. Využívá prvky surrealistické i...

Divadlo

Svezte se Tramvají do stanice Touha

altDne 5. dubna Divadlo pod Palmovkou uvedlo premiéru legendárního představení Tramvaj do stanice Touha. Silné psychologické drama v exkluzivním hereckém podání pod skvělou režisérskou taktovkou má za sebou už i druhou premiér...

Film

Letadla nepřekvapila ani neohromila

200filmNejnovější film ze společnosti Pixar vypráví tentokrát příběh spíše ze vzduchu než ze silnice. Na rozdíl od Aut se v Letadlech neobjevuje žádný známý dabér ani režisér.

...